جپاروف خود را به شفر تحميل کرد؛پشتکي به افتخار عليرضا منصوريان!
شماره خبر : 141494
ستاره ازبک خط هافبک استقلال نشان داد که چرا منصوريان تا اين اندازه بر جذب او اصرار داشت.

سرور جپاروف هافبک ملي پوش تيم ملي ازبکستان از جمله بازيکناني بود که حضور او در استقلال با داستان ها و اتفاقات زيادي همراه بود. اين هافبک ازبک که با روشي عجيب راهي استقلال شد نتوانست در نيم فصل دوم ليگ شانزدهم استقلال را همراهي کند و حضور او در ابتداي فصل نيز با اتفاقات عجيبي همراه بود.


جپاروف ازبک علاقه داشت تا به حضور خود در فوتبال اصفهان و تيم سپاهان ادامه دهد؛ اما اصرار هاي منصوريان و پافشاري سرمربي پيشين آبي پوشان شرايطي مشابه انتقال کوتينيو به بارسلونا را رقم زد و در نهايت جپاروف بعد از بيش از سه هفته کش و قوس در روزهاي پاياني اردوي استقلال در ايروان پذيرفت تا در ليگ هفدهم پيراهن آبي ها را بر تن کند.


منصوريان در روزهايي به جذب جپاروف اصرار کرد که استقلال از طرفي جاي خالي در ليست خود نداشت و از سوي ديگر آبي ها در پست اين بازيکن اسماعيلي جوان، شجاعيان گران قيمت و جباري بلند آوازه را جذب کرده بودند. از سوي ديگر جپاروف در سپاهان نيز عملکرد خيره کننده اي نداشت و تنها توانسته بود بازيکني موثر در مرکز زمين براي کرانچار باشد تا سرمربي وقت آبي ها انتقادات زيادي در جريان اين پرونده تحمل کند.


با اين وجود اما يک نيم فصل زمان کافي بود تا جپاروف به هواداران استقلال نشان دهد که چرا عليرضا منصوريان و کرانچار و البته استقلال و سپاهان يک تنش بزرگ را در نيم فصل بر سر او ايجاد کردند و در نهايت سرمربي پيشين استقلال برنده اين جدال بود تا استقلال طعم شيرين يک بازيساز و طراح در مرکز زمين را احساس کند.


گل سه امتيازي در ديدار با تراکتورسازي آغاز درخشش جپاروف بود و اين بازيکن ازبک بعد از خروج منصوريان و شروع دوران شفر تبديل به نفر اول آبي ها در مرکز زمين شد. هر چند شفر در ابتداي حضور در ايران علاقه زيادي به اين بازيکن نداشت و حتي شايعاتي پيرامون جدايي اين بازيکن در نيم فصل شنيده مي شد؛ اما اين بازيکن حرفه اي خيلي زود نظر سرمربي آلماني را تغيير داد و جپاروف حالا در کنار ابراهيمي فرماندهان استقلال در مرکز زمين هستند. تفاوت نمايش استقلال در دوران شفر با حضور جپاروف و يا عدم حضور در 30 دقيقه پاياني ديدار استقلال برابر پيکان است که اين هافبک ازبک به دليل مصدوميت زمين مسابقه را ترک کرد. آبي ها در 60 دقيقه ابتدايي منظم برنامه هاي خود را در زمين پياده کردند و تمامي بازيکنان استقلال زير نظر رهبر ارکستر خود نمايش قابل قبولي داشتند؛ اما با خروج اين بازيکن ناگهان استقلال در مرکز زمين دچار دردسر شد و نتوانست برنامه هاي خود را پياده کند تا دو امتياز از دست برود.


جپاروف حالا مهره اي محبوب براي استقلال و شفر در مرکز زمين است و ديگر هيچ منتقدي نسبت به جذب بازيکن 35 ساله ازبک در مرکز زمين انتقادي مطرح نمي کند تا شايد مرد سال آسيا در سال هاي گذشته آهسته آهسته عنوان بهترين بازيکن خارجي ليگ برتر را تا سال ها به نام خود بزند.

 

 

 

 

ارسال در: پنجشنبه 16 آذر ساعت 12:57 (1396/9/16)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن