گرشاسبي: اجازه نمي‌دهيم پرونده گولچ منجر به کسر امتياز از پرسپوليس شود
شماره خبر : 141577
سرپرست باشگاه پرسپوليس اين را که تيم‌هاي ايراني در خانه ميزبان تيم‌هاي عربستاني و ديگر تيم‌هاي آسيايي باشند، حق قانوني آنها دانست.

حميدرضا گرشاسبي پس از جلسه مديران چهار باشگاه آسيايي با مسئولان فدراسيون فوتبال اظهار داشت: اين جلسه، جلسه هماهنگي بود. آقايان تاج و کفاشيان هم براي بحث برگزاري رفت و برگشت بازي‌ها در ليگ قهرمانان آسيا در اين جلسه شرکت کرده بودند. در جلسه امروز آنها گزارش دادند که چهار باشگاه در جريان ميزباني قرار بگيرند.

وي در مورد احتمال برگزاري ديدارهاي نمايندگان ايران و عربستان در کشور ثالث گفت: AFC بايد طبق دستورات فيفا عمل کند. اين حق قانوني‌ ماست که ميزبان باشيم و بازي‌ها رفت و برگشت برگزار شوند. اين حق هواداران ماست.

سرپرست باشگاه پرسپوليس همچنين خاطر نشان کرد: ما مي‌خواهيم از حق ميزباني خود در مراحل بالاتر استفاده کنيم تا ان‌شاءالله امسال راهي فينال ليگ قهرمانان آسيا شويم. اين خواسته اوليه باشگاه‌هاي ايراني است که بايد از سوي AFC رعايت شود. مگر غير از اين است که AFC نام اين مسابقات را ليگ قهرمانان آسيا گذاشته است، ليگ يعني رفت و برگشت و در چنين شرايطي فقط با اعمال نفوذ مي‌شود بازي‌ها را در زمين بي‌طرف برگزار کرد. اين کاري که مي‌خواهند انجام دهند، غيرقانوني است، چرا که در کشور ما برخلاف همه جاي دنيا که هر روز اتفاقات ناگوار زيادي رخ مي‌دهد، اوضاع آرام است و عربستاني‌ها به دنبال بهانه‌جويي هستند که نمي‌خواهند به ايران بيايند.

سرپرست باشگاه پرسپوليس در واکنش به اين موضوع که گويا دبيرکل کنفدراسيون آسيا با عربستاني‌ها لابي کرده است، يادآور شد: کميته مسابقات AFC با اکثريت آرا راي داده است که بازي‌ها رفت و برگشت باشد. کميته اجرايي AFC هم که مصوبات کميته مسابقات را تصويب و اجرا مي‌کند همين برنامه را در دستور کار دارد، اما اينکه دبيرکل کنفدراسيون آسيا حرف ديگري مي‌زند مسئله‌اش جداست. بدون شک ما قضيه را تا آخر پيگيري کرده و ان‌شاء‌الله به طور قطع بازي‌ها رفت و برگشت خواهد بود.

گرشاسبي در مورد پرونده آنتوني گولچ در باشگاه پرسپوليس و اينکه آيا ممکن است اين پرونده باعث کسر شش امتياز از سرخپوشان شود، خاطر نشان کرد: به‌هرحال يکسري مشکلات در اين پرونده وجود دارد، اما ما هم بيکار ننشسته و دفاعيات خود را با پرداخت مبلغي به دادگاه مربوطه ارائه کرديم. مطمئناً ما اين موضوع را تا آخر پيگيري خواهيم کرد و اجازه نخواهيم داد منجر به کسر امتياز شود.

وي درباره تمديد قرارداد برانکو نيز خاطر نشان کرد: ما صحبت‌هاي اصلي را با برانکو انجام داده‌ايم و تقريباً اين کار انجام شده است، هواداران نگران ماندن برانکو نباشند، اما با توجه به بازي‌هاي فشرده‌اي که داريم توافق نهايي با برانکو کمي طولاني شد و به همين خاطر ان‌شاء‌الله فردا همه چيز نهايي مي‌شود.

سرپرست باشگاه پرسپوليس در واکنش به سؤال يکي از خبرنگاران، مبني بر اينکه «باشگاه پرسپوليس در مقابل خواسته کي‌روش پيرامون حضور ملي‌پوشان تيم‌ها بعد از هر مسابقه در اردوي تيم ملي، چه تصميمي دارد؟»، گفت: ما قبلاً در اين مورد اظهارنظر کرده‌ايم. تأکيد مي‌کنم تا زماني که چيزي مکتوب به باشگاه پرسپوليس نرسيده‌ است، نمي‌شود نظري داد.

گرشاسبي در واکنش به شايعات مطرح شده در مورد تخلف 200 هزاردلاري محمد ترکاشوند در قرارداد گولچ، تصريح کرد: من اين شايعات را به شدت تکذيب مي‌کنم! هر کس به اين مسائل بپردازد گناه خودش را زياد کرده است. در باشگاه پرسپوليس همه اسناد مشخص است. ترکاشوند فردي خستگي‌ناپذير در باشگاه پرسپوليس بود که با دوندگي‌هايش نقش پررنگي در موفقيت تيم داشت.

وي در پايان در ارتباط با اين که چقدر اميدوار است تيم‌هاي ايراني بتوانند ميزباني تيم‌هاي عربستاني را بگيرند، اظهار داشت: ما هميشه اميدوار هستيم.

ارسال در: شنبه 18 آذر ساعت 17:07 (1396/9/18)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن