علپيور: براي بازگشت طارمي لحظه شماري مي کنم
شماره خبر : 141579
مهاجم اول اين روزهاي پرسپوليس به خوبي توانسته از فرصت خود براي رسيدن به صدر جدول گلزنان سود ببرد.

بدترين خبر براي پرسپوليس محروميت مهدي طارمي به عنوان گلزن شماره يک سرخ‌ها طي سه فصل اخير بود. خلا طارمي مي‌توانست به معناي فروپاشي کاخ آرزوهاي هواداران اين تيم باشد که رکوردها را نشانه گرفته بودند اما همه چيز مهياي خودنمايي ديگر مهاجم اين تيم شد. مهاجمي با پيراهن شماره 70 که اکنون صدر جدول گلزنان را نيز از آن خود کرده و با گلزني در دربي هشتاد و پنج هواداران اين تيم را به بزرگترين خواسته‌ي نيم فصل اول رساند. با گلزن جوان در خصوص شرايط اين روزهايش بعد از حضور در صد جدول گلزنان صحبت کرديم که در ادامه مي‌خوانيد.


بازي سختي را مقابل سپيدرود پشت سر گذاشتيد و اين در حالي بود که انتظار نمي‌رفت اينقدر شرايط برابر اين حريف سخت شود؟
سپيدرود با تمام توان براي دستيابي به امتياز اين بازي آمده بود و کار را کاملا براي ما سخت کرده بود. يک بازي سنگين و فوق العاده‌ سخت که خوشبختانه نتيجه آن در نهايت به سود ما رقم خورد. انتظار چنين عملکردي را از آنها داشتيم و ما نيز به دنبال فرصتي بوديم تا از آن سود ببريم و خوشحاليم که در نهايت اين سه امتياز نيز نصيب پرسپوليس شد و هواداران ما خوشحال شدند. سپيدرود حملات خوبي روي دروازه ما تدارک ديد اما ما نيز شانس‌هايي داشتيم و اگر از آنها سود مي‌برديم مي‌توانستيم نتيجه را زودتر به سود خودمان کنيم اما از اينکه رشت را با سه امتياز ترک کرديم واقعا خوشحاليم و شايسته آن بوديم.


گلي هم که زدي به سيدجلال حسيني تقديم کردي. درباره آن هم صحبت مي‌کني.
به هرحال اتفاقات جالبي در ابتداي بازي رخ نداد و هيچ‌کس دوست ندارد به چهره ملي توهين شود. همه ما دوست داشتيم که روحيه کاپيتان را بالا ببريم و با موفقيت در اين بازي پيروزي را تقديم او کنيم. خوشحاليم که اين روحيه بالاي ما در نهايت باعث شد تا يک پيروزي خوب کسب کنيم.

 

 


قرعه خوبي هم گفته مي‌شود در ليگ قهرمانان آسيا نصيب پرسپوليس شده. به نظرت چه اتفاقاتي در اين گروه در انتظار پرسپوليس خواهد بود؟
قرعه را قبول دارم خوب است. اما بايد اين نکته را قبول کرد که تمام تيم‌هاي منتخب و خوب هر کشور در اين ليگ حاضر مي‌شوند و قرعه و تيم خوب و بد وجود ندارد و همه با انگيزه کسب موفقيت و نمايش خوب در آن حاضر مي‌شوند. کار سختي را پيش‌رو خواهيم داشت و اميدواريم که نتايج بهتري نسبت به گذشته کسب کنيم. آسيا شرايط خاص خودش را دارد و ما بايد به بهترين شکل ممکن از تدابير کادرفني سود ببريم و به نتيجه خوبي در اين رقابت‌ها دست پيدا کنيم اما هيچ بازي آساني وجود ندارد.


حذف مقابل الهلال عربستان در نيمه نهايي ليگ قهرمانان بزرگترين حسرت فصل گذشته براي شما بود. به نظرت مي‌توانستيد با حضور احتمالي در فينال قهرماني را کسب کنيد؟
به هرحال هيچ چيز قابل پيش‌بيني نيست، همانطور که خودمان هم تصور شکست 4 گله در بازي رفت مقابل الهلال را نداشتيم. در آن بازي اتفاقاتي رخ داد که يک شکست بد نصيب ما شد و در بازي برگشت اين شانس را داشتيم که جبران کنيم. گل اول را هم خيلي زود زديم و برنامه داشتيم تا نيمه اول را حداقل با دو گل به سود خودمان تمام کنيم. اما يک پنالتي اشتباه که داور خطاي بيرون محوطه را داخل گرفت تمام برنامه ما را برهم زد. اگر آن پنالتي نبود شرايط بازي کاملا عوض مي‌شد و ما مي‌توانستيم با اداره بازي در نيمه دوم شايد شرايط را به سود خودمان تغيير دهيم اما داور همه چيز را به هم ريخت. البته همه ما با تجربه بزرگ در اين رقابت‌ها اميدواريم در فصل جديد شرايط بهتري را دنبال کنيم.


حسرت بزرگي در فصل گذشته برايت شکل گرفت؟
مسلما بزرگترين حسرت برايم در فصل گذشته به همين ليگ قهرمانان مربوط مي‌شود و ما مي‌توانستيم فينال را تجربه کنيم. به هرحال همه چيز تمام شده و اکنون فصل جديدي شروع شده و تمام تمرکز ما روي آناليز حريفان و دستيابي به نتيجه لازم خواهد بود تا بهتر از گذشته عمل کنيم.


علي عليپور اين روزها به مهاجم اول تيم تبديل شده است. مهاجمي که کم سن و سالترين گلزن دربي لقب گرفت و در اين فصل نيز توانست گل برتري در دربي را به ثمر برساند.
ما به معناي واقعي تيم هستيم و هيچ وقت خودمان و عملکرد فردي را در کسب نتيجه عامل اصلي نمي‌دانيم. من اگر گل زدم يک کار تيمي فوق العاده و تلاش چند ده نفري عامل آن بوده است. همينطور در مورد ديگر بازيکنان و شرايط کلي تيم ما به عملکرد تک تک بازيکنان و در نهايت کنار هم قرار گرفتن آنها موثر است. ما خوشحاليم که تيم به نتيجه مي‌رسد و اميدوارم در ادامه مسير نيز تک تک ما در کنار هم به نتيجه لازم دست پيدا کنيم و اينگونه همگي خوشحال خواهيم بود.


در مورد صحنه گلزني در دربي از روي نقطه پنالتي صحبت مي‌کني. به نظر مي‌رسيد اصلا استرس نداشتي.

من استرس نداشتم؟ استرس داغونم کرد در آن لحظه! ( باخنده) جدي خيلي سخت بود و احساس مي‌کردم دروازه هر لحظه کوچکتر مي‌شود و در لحظه آن دروازه را نصف اندازه واقعي آن مي‌ديدم. فشار دربي واقعا زياد است و خوشبختانه تجربه بازيکنان ما در دربي کمک بزرگي به ما کرد و به طور کلي بازي کردن در دربي واقعا سخت است.


پس به اين نتيجه در آن لحظات که مي‌خواستي ضربه پنالتي را بزني رسيدي که کاش اين مسووليت را قبول نمي‌کردي؟
وقت زيادي از لحظه اعلام پنالتي تا زمان زدن آن پشت سر گذاشتيم و بازيکنان در حال جر و بحث با داور بودند. در اين لحظات واقعا خيلي تصورات از ذهن من گذشت و استرس فوق العاده‌اي داشتم و هر لحظه به اين فکر مي‌کردم اگر توپ گل نشود چه بايد بکنم! (با خنده) البته خدا را شکر که توانستيم گل بزنم و هواداران و تيم به نتيجه لازم برسد.

 

 


بعد از اعلام قرعه‌کشي جام جهاني در پستي مدعي شدي که ايراني‌ها توانايي عبور از اين مرحله را دارند، واقعا اين تصور قلبي‌ات است و به نظر خودت مي‌تواني در روسيه در کنار آنها باشي؟
چرا نبايد تصور قلبي من باشد؟ جام جهاني واقعا رويداد سخت و قابل توجهي است. اسپانيا و پرتغال مسلما براي دستيابي به جام در اين رقابت حاضر خواهند شد. اما چرا بايد قابليت و کيفيت فوتبال ايران را دست کم گرفت؟ بچه‌هاي ما واقعا عالي هستند و زير نظر کي‌روش همه به دنبال بهترين هستند. در مورد حضور در جام جهاني هم مسلما همه دوست دارند باشند و تک تک بازيکنان ايراني اکنون تمام تمرکز خود را روي اين مساله گذاشته‌اند تا بتوانند شانس حضور در جام جهاني را به دست بياورند و مسلما من هم چنين هدفي دارم. اما اکنون تمام تمرکزم روي موفقيت با پرسپوليس است و اميدوارم اگر شايستگي و لياقت حضور در تيم ملي را دارم آن را با عملکردم به دست بياورم.


پرسپوليس به دنبال دومين قهرماني پياپي خود است. يک عملکرد نرمال و روحيه بالاي دستيابي به موفقيت در تيم شما ديده مي‌شود و همه طبق يک برنامه مشخص حرکت مي‌کنند. اين روحيه از چه چيزي نشات مي‌گيرد؟
خوشحاليم که يک روند خوب را با کمترين تنزل پشت سر مي‌گذاريم. در اين مسير تمام ارکان باشگاه از هوادار، مديريت، کادرفني و بازيکنان و ... دخيل هستند و هر کدام در اين مدت به خوبي توانسته‌اند از پس وظايف خود بربيايند و اين نتيجه را شکل داده‌اند. کادرفني هم سهم زيادي در اين عملکرد دارند و يک کادرفني خوب و فوق العاده در کنار بازيکناني که تلاش مي‌کنند خواسته‌هاي کادرفني را در زمين اجرا کنند و هواداراني که هميشه حامي بزرگ ما بودند و عطش آنها براي موفقيت روحيه ما را هم بالا مي‌برد.


خيلي‌ها مي‌گويند محروميت مهدي طارمي در اين موفقيت بزرگ شخصي تو نقش داشته است.
اول بايد اين سوال را تصحيح کنم که من موفقيت شخصي به دست نياورده‌ام و اگر چيزي هم بوده يک موفقيت تيمي بوده. در خصوص مهدي طارمي هم بايد بگويم که قلبا وقتي خبر محروميت او را شنيدم از ته دل ناراحت شدم. مهدي بهترين دوست و هم‌تيمي من است. او صد در صد بهترين بازيکن ايران است و شکي در آن نيست. همه ما در انتظار بازگشت او هستيم و هر کدام به نوبه خود تلاش خواهيم کرد تا تيم به موفقيت برسد.


اما اگر مهدي طارمي بازگردد، شرايط در خط حمله تيم بار ديگر با اما و اگر مواجه مي‌شود و شايد فرصت گلزني کمتري هم نصيبت شود.
مهدي طارمي بهترين بازيکن است و من بابت محروميت او ناراحت هستم. اين را در جواب سوال قبلي شما هم گفتم. اگر از بابت بازگشت او ناراحت بودم که اينقدر از او تعريف نمي‌کردم. قدرتمند شدن پرسپوليس آرزوي همه ماست و همه ما براي بازگشت او لحظه شماري مي‌کنيم. محروميت خيلي ناراحت‌کننده است و اميدوارم براي دشمن هم محروميت شکل نگيرد و همه ما در اين مدت کار مهدي بوديم و همانطور که گفتيم اميدوارم هر چه زودتر بازگردد و پرسپوليس قدرتمندتر نيز شود.


اين هفته در حالي به مصاف صنعت نفت آبادان مي‌رويد که حريف به دليل مشکلات مالي تمرين نکرده و حضور آنها برابر شما نامشخص است.
ذهن ما درگير اين مسائل نمي‌شود. تمام حريفان براي ما قابل احترام هستند و تمام تلاش خودمان را مي‌کنيم تا در هر بازي بهترين عملکرد را به جا بگذاريم. تمرين نکردن حريف اصلا تاثير ندارد. مسلما آنها شايد تمرين نکنند اما در روز بازي صد در صد کنار هم حاضر مي‌شوند صحبت مي‌کنند تا بهترين عملکرد خود را به جا بگذارند. ما انتظار يک بازي سخت را در ذهن داريم و تمام تلاش و توان خود را بايد به کار بگيريم تا يک پيروزي خوب را به دست بياوريم.براي ما هم روزهايي بوده که با مشکلات مالي همراه بوديم و در روز بازي اما بدون توجه به اين مسائل تنها به عملکرد خوب برابر هواداران فکر کرديم و تلاش کرديم.

ارسال در: شنبه 18 آذر ساعت 17:11 (1396/9/18)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن