فردائي روشن با شفر
شماره خبر : 142242
روزي که پير مرد آلماني يعني شفر سکان رهبري قطب آبي پايتخت را در دست گرفت با استقبال خوبي مواجه نشد . مردمي که منتظر فاتح تريم بودند ناگهان با شفر رو به رو شدند و چون هميشه تاختن ها بي هيچ گونه صبر آغاز شد .

تورج عاطف 


آمدن  شفر حکايتي چون کي روش و بلاژويچ و کلمنته ( مربي که حتي ثانيه اي در ايران مربيگري نکرد و چون قهرمانان از او استقبال شد ) نبود . او حکايتي چون استانکو پابلوکوويچ داشت که در اولين مصاحبه مطبوعاني نامش را مسخره کردند و يا مدل رهبري تيم اميد ما در بازي هاي آسيائي 2002 کره جنوبي توسط برانکو بود که او را محصول دلالي بلاژويچ مي دانستند.
شفر مرد کم نامي نبود او در بوندس ليگا و آفريقا ... مربيگري کرده بود اما چون هميشه عاشق  تخريب  بوديم و نمي خواستيم از دانش و تجربه  او بهره بگيريم همان گونه که با ايويچ و بلاژويچ و... اين گونه عمل کرديم .
روز اولي که شفر به ايران آمد از سه حرف اول نام خانوادگي اش يعني " ش" و " ف" و " ر" عبارت شايد فردائي روشن را ساختم و اميدوار بودم که دانش و تجربه او بتواند نه به استقلال به تنهائي که به فوتبال و تيم ملي ما کمک کند  و بي اغراق بايد گفت امروز شفر اين گونه عمل کرده است . او تيمي را در دست دارد که در بد ترين شرايط روحي بود و جنس بازيکنانش جور نبود با محيط فوتبال ايران بيگانه بود اما موفق شد .
فوتبال شفر يک فوتبال سيال و تماشائي است و بازيکنان در چارچوب وظايف تاکتيکي خود بسيار خوب عمل مي کنند . اين تيم با جوانانش  بسيار کم گل مي خورد و حالا يکي از گل زن ترين تيمهاي ليگ کشورمان است .
شفر به دنبال نمايش هاي مضحکي نبود که در پيش از حضورش وجود داشت او نظم نوين آلماني ها را اجرا کرد و اين اتفاق در هنگام اخراج قائدي رخ داد که به او نشان داد کوبيدن پيراهن بر روي زمين چه مجازاتي دارد.
فوتبال ما اين روزها شاداب تر است چون مردي مشغول ساختن تيمي منسجم  با بازيکنان جوان و با انگيزه است اتفاقي که  مي تواند در کنار موفقيت هاي برانکو ايوانکوويچ به تيم ملي و سر مربي آن يعني کارلوس کي روش بسيار کمک کند .
استقلال تيمي است که حالا تنور ليگ را داغ تر کرده است و اين به همت مردي است که  مصداق فردائي روشن را علني کرده است . به افتخار او مي ايستيم و عذر خواهي از بد اخلاقي هائي مي کنيم که بسياري با او کردند

ارسال در: پنجشنبه 7 دي ساعت 22:23 (1396/10/7)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن