ستاره اي در سکوت متولد شد
شماره خبر : 142523
تورج عاطف

تاريخ در هر رشته اي ستارگاني را معرفي مي کند که شايد در نخستين نگاه هيچ نشانه اي را بروز نمي دادند اما سعي و تلاش و گريز از حواشي آنها را به ستارگان بي بديل مي کند و بي گمان ورزش هم نبايد از اين قاعده مستثني باشد.

چند سال پيش نقل قولي از منصور خان پور حيدري شنيده بودم که دروازه باني بزرگ به زودي در استقلال چشمها را به خودش جذب خواهد کرد . منصور خان پير دير فوتبال يک گوهر شناس بزرگ بود و بي گمان در ناصيه سيد حسين حسيني چنين قابليتهائي را ديده بود . حضور در دروازه استقلال همواره سنگيني هاي خاص خودش را دارد . مردان بزرگ قفس توري فوتبال ما در اين دروازه خود را به نمايش گذاشته اند .ناصر حجازي دروازه دوم قرن بيستم آسيا که با بي مهري ها و طرح نخبه کشي 27 ساله ها خيلي زود از فوتبال ما دور شد روزگاري از تيم نادر به تيم تاج آن روزگار و  استقلال اين روزها آمد و اين فعل حجازي بودن به مدد سالها زحمت و تلاش بود .پس از او سالها دروازه تيم ملي و استقلال بزرگ مردي را به خود نديد تا بزرگ مردي چون احمد رضا عابد زاده از تام اصفهان  مسئول حراست از دروازه آبي هاي پايتخت شد.

هر دوي اين دروازه بان ها در جامهاي جهاني بودند و اتفاقا هر دو  مامور حفاظت از دروازه ايران در دو بازي درخشان ايران در بازي ايران و اسکاتلند در سال 1978 و ايران و آمريکا در 1998 شدند .

اين دو بزرگ مرد فوتبال ايران را صاحب افتخارات  زيادي کردند و براستي عنوان عقاب برازنده آنها بود ووجه مهم هر دوي اين دو عقاب تاريخ فوتبال ايران تمرين و بر پاي خود ايستادن بود. ناصر حجازي روزگاري توسط رايکوف به تيم ملي آمد و جانشين بزرگان قبلي چون عزيز اصلي و فرامرز ظلي شد و عابد زاده هم پس از استعفاي دسته جمعي تيم در روزگار پرويز دهداري سنگر بان تيم ملي ايران شدو حالا بار ديگر ستاره اي در سکوت در قفس توري آبي ها و احتمالا تيم ملي  است . سيد حسين حسيني تا به امروز 788 دقيقه متوالي است که گل نخورده است و مي تواند رکوردهاي پيشينيان خودش يعني عابد زاده و حجازي و مهمترين رکورد ليگ که به بهرام مودت تعلق دارد را بشکند اما فراتر از اين که موفق به اين کار بشود يا نشود او نويد يک ستاره بزرگ در سکوت را داده است مردي که رحمتي را جا گذاشته است و مي تواند با تجربه بيشتر خود پس از سالها ظهور يک دروازه بان با فيزيک عالي و شجاعت و واکنش هاي زيبا و بي حاشيه بودن براي فوتبال ما به ارمغان آورد صبر کليدموفقيت او است  باشد که همواره چنين باشد

ارسال در: يکشنبه 17 دي ساعت 00:16 (1396/10/17)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن