کرانچار: ايمان دارم به ليگ قهرمانان آسيا مي رسيم/ امروز شانس با ما يار نبود
شماره خبر : 142716
سرمربي تيم سپاهاهن گفت: مي‌توانيم به ليگ قهرمانان آسيا برسيم. ايمان دارم که اين کار شدني است.

 

زلاتکو کرانچار پس از شکست 2 بر يک تيمش مقابل ذوب‌آهن اظهار داشت: طبيعتاً من از بازي و تلاش بازيکنان راضي هستم، اما از نتيجه اين مسابقه راضي نيستم. از طرف ديگر بايد به ذوب‌آهن تبريک بگويم که از فرصت‌هاي خود استفاده کرد. زماني که بازي يک بر صفر بود، مي‌توانستيم به تساوي دست يابيم. از اينکه هواداران سپاهان با ناراحتي از ورزشگاه رفتند، بسيار ناراحتم، اگر چه تسلط تيم ما بر حريف مشخص بود، اما از نظر نتيجه پيروز مسابقه نبوديم.

وي در پاسخ به اين پرسش که آيا بدشانسي را در کسب نتايج ضعيف سپاهان مؤثر مي‌داند يا خير، گفت: بحث شانس را محدود به اين بازي نمي‌دانم و در نيم‌فصل نخست هم در تعدادي از بازي‌ها شانس با ما يار نبود و پيروزي‌هاي ما با تساوي يا شکست عوض مي‌شد. ما تيمي در حال شکل گرفتن هستيم و در فصل نقل‌وانتقالات امسال بازيکناني را گرفتيم. بازيکنان ما منضبط هستند و تلاش مي‌کنند، اما بايد تلاش بيشتري داشته باشند تا نتيجه را داشته باشيم.

«اگر 18 هفته اخير را بررسي کنيم در سه هفته آغاز دور برگشت، سپاهان عملکرد به مراتب بهتري داشته است، اما تعدادي از هواداران شعار عليه سرمربي را آغاز کردند. آيا اين مسئله سبب نشد که در 15 دقيقه پاياني روي بازيکنان تأثير داشت و بازيکنان بازي احساسي را انجام دادند تا از فشار خارج شوند؟»، سرمربي سپاهان در پاسخ به اين پرسش گفت: من به اين مسئله بدين شکل نگاه نمي‌کنم. در همان زمان و با اين عکس‌العمل هواداران، يک شانس گل خوب ايجاد کرديم که شريفي نتوانست گل بزند. زماني که به سادگي گل مي‌خوريم و پورقاز در گل دوم زمين خورد، اين اتفاق سبب خشم هواداران شد و نتيجه‌اي که خواستند، رقم نخورد.

کرانچار درباره اينکه هواداران پورقاز را تشويق کردند، اما عليه کرانچار شعار دادند، گفت: مسئول‌ترين فرد، شخص سرمربي هست و نبايد انتظار داشت که انگشت روي فرد ديگري بگذارند. ما تيمي در حال شکل‌گيري هستيم و شايد در بازي‌هاي آينده جبران کنيم. نوسانات ما کمتر از قبل شده و در حال پيش‌روي هستيم.

وي در پاسخ به اين پرسش که آيا روند ضعيف سپاهان تغيير مي‌کند يا خير، گفت: من نويد اين را داده بودم، اگر بتوانيم نتايج را آنطور که مورد نياز است، کسب کنيم، فاصله‌اي با جايگاه اصلي نداريم. اگر اين نتايج رقم بخورد، مي‌توانيم به ليگ قهرمانان آسيا برسيم. ايمان دارم که اين کار شدني است. نبايد بدبين باشيم و بايد با خوش‌بيني به کار خود ادامه دهيم. مسابقات متعددي داريم که نبايد مأيوس شويم. کار به خوبي در حال صورت گرفتن است و بايد ادامه دهيم تا به مقصد برسيم.

سرمربي سپاهان درباره تمجيد قلعه‌نويي از او، اتفاقي که شايد در فوتبال ايران کمتر رخ داده باشد اما در دنيا بسيار وجود دارد، خاطرنشان کرد: همان‌طور که قلعه‌نويي به من لطف داشت، من نيز به آنها ارادت دارم. همه مربيان ايران بسيار باارزش هستند و معتقدم چنين اداي احترامي بين مربيان مي‌تواند سبب پيشرفت فوتبال ايران شود.

کرانچار در مورد شرايط مالي بد ذوب‌آهن و اينکه آيا سپاهان در شرايط مالي خوبي قرار دارد و اين مسائل تأثيري بر نتايج‌شان گذاشته است يا خير، اظهار داشت: اين مسئله در تيم ما وجود ندارد. البته دليلي براي نگراني نمي‌بينم و نيم‌فصل دوم را به مراتب بهتر از نيم‌فصل نخست آغاز کرده‌ايم. اعتقاد ما بر اين است که شايد امروز شانس جانب ما را نگرفت. فقط ما بحث بدشانسي را داشتيم و اگر با همين شيوه بازي را ادامه دهيم، موفق خواهيم شد. ما از سپيدرود امتيازات بيشتري داريم و کسب امتياز مقابل فولاد و سپيدرود ما را به مسير مورد نياز باز مي‌گرداند.

وي در پاسخ به اين پرسش که آيا دست کرانچار براي حريفان رو شده است و اينکه حريفان اجازه مي‌دهند سپاهان چرخش توپ خوبي داشته باشد يا خير، تصريح کرد: شيوه بازي را نسبت به توانايي بازيکنان انتخاب کرديم و مي‌دانيم توانايي آنها در چرخش توپ، چنين اجازه‌اي به آنها مي‌دهد. امروز شايد آن شانس را نداشتيم که موقعيت‌هاي ما به گل تبديل شود. در بازي امروز سياوش يزداني را به نوک حمله فرستاديم که نشان مي‌دهد تغييري در شيوه‌هاي بازي داريم. اگر گل دوم را دريافت کرديم، به اين دليل بود که بازيکنان ما اشتباهات فردي داشتند و تبريزي از اشتباه پورقاز به خوبي استفاده کرد.

سرمربي سپاهان در پاسخ به اين پرسش که چرا لسان فولادي و کريم قنبري که نيم‌فصل به کادر فني اضافه شدند، امروز روي نيمکت سپاهان حضور نداشتند، گفت: اين مسئله فني است و به باشگاه و سازمان ليگ مربوط مي‌شود که چرا براي آنها کارت صادر نشده است.

ارسال در: جمعه 22 دي ساعت 18:10 (1396/10/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن