تحليل فني شهر اورد 62 نصف جهان /اختصاصي روزنامه نود
شماره خبر : 142750
ژنرال ، فاتح شهر اورد

به گزارش سايت روزنامه نود ( سعيد واعظ )

فرصت سوزي و بي دقتي شاگردان كرانچار !
شهر اورد 62 ديار زاينده رود ، بدون هيچ تاثيري در صدر جدول فقط براي روبراه شدن اوضاع قمر در عقرب دو تيّم در كمر شكن جدول حائز اهميت بود
وبسايت روزنامه نود
سعيد واعظ
دو سيستم متفاوت
ذوب اهن
سفيد و سبز پوشان ، كه ديدار رفت شهر اورد (61) را در فولاد شهر واگذار كردند و به نوعي باخت خود را به گردن عليرضا فغاني ، داور شهر اورد انداختند ، اين دفعه با چكش كاري كه در تعطيلات نيم فصل انجام دادند و چند گزينه جديد را به خدمت گرفتند ، عزم خود را جزم كردند تا با شكل و شمايل بهتر وضعيت خود را روبراه كنند . كوچينگ قلعه نويي ، براي دربي برگشت با سيستم
4-2-3-1 ، در شرايطي اتخاذ شد  كه دفاع و ضد حمله در دستور كار قرار گرفت ، غيبت كي روش استنلي، مهاجم بلند قامت و مورد وثوق سرمربي بخاطر محروميت خيلي احساس نشد ، چون ديگر بازيكنان و حتي مرتضي تبريزي ، سرشار از انگيزه بودند . ارسال پاس و حمايت ، ايجاد مثلثهاي چند وجهي ، سبب شد تا فشار اوليه تيّم ميزبان را خنثي كند ، و نيم نگاهي به دروازه ابراهيم عالمه داشته باشند كه اتفاقا ، روي ارسال پاس تبريزي و سرزني ميلاد فخرالديني ، توانستند گل اول بازي را به ثمر برسانند .
واكنش سپاهان
جناب زلاتكو كرانچار باز هم سيستم 3-4-3 را برگزيده بود و خط دفاعي تيمش را با سه دفاع شناور ارايش داده بود تا با يورش بيشتر ذوب اهن را در منگنه قرار دهد . طلايي پوشان ، با ميدانداري رسول نويد كيا ، و حركات طولي مهرداد محمدي از جناح چپ تا حدودي موفق بودند اما ، در زدن ضربات نهايي تا حدودي بي دقت عمل كردند . البته ، رشادت و خوش شانسي رشيد مظاهري ، نيز دال بر ناكامي فرصت سوزيهاي زرد جامگان مي توان قلمداد كرد .
شاگردان قلعه نويي ،هوشمندانه از تك گل خود در وقت اول مواظبت كردند  و به رختكن رفتند .
چه اصرار بر ارسال توپهاي بلند
سپاهاني ها ، با توپ پر ، وقت دوم را اغاز كردند و تاكيد بر اين نكته داشتند كه توپهاي بلند و مواج را از دو جناح بر روي دروازه ذوب اهن ارسال كنند . تيّم قلعه نويي، هم، كه موافق اين تاكتيك سپاهان بود همه توپ هاي بلند را با وحيد محمد زاده و وليساني بخوبي دفع كردند .
معلوم نشد ، شاگردان كرانچار چه إصراري بر ارسال توپهاي بلند بر روي دروازه رشيد مظاهري دارند ؟
فرصت سوزي و بي دقتي ها
در جريان شهراورد اصفهان ، بازيكنان تيّم فوتبال سپاهان با بي دقتي و فرصت سوزي حرص كادر فني و هواداران پرشمار خود را در اوردند . مهدي شريفي در تك فرصت حاصل شده در نيمه دوم با بي دقتي توپ را به بالاي دروازه فرستاد . عزت الله پور غاز ، هم ، با تعلل بيش از حد و پشت به مهاجم توپ را تقديم تبريزي كرد تا گل دوم را رقم بزند .
تاكتيك كي روشي قلعه نويي
قلعه نويي و شركاء با شروع نيم فصل دوم تا پايان هفته 19 ، ده امتياز ممكن را به اندوخته هاي خود با تاكتيك كي روشي ، كسب كردند . تاكتيك جناب كارلوس كي روش ، بر أساس دفاع و ضد حمله صورت مي پذيرد . تيّم فوتبال ذوب اهن با اين حربه مي تواند بخوبي يكي از رده هاي دوم و سوم را از ان خود كند .

ارسال در: شنبه 23 دي ساعت 13:11 (1396/10/23)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن