گرشاسبي: بايد طارمي را زنداني مي‌کرديم
شماره خبر : 142766
نشست خبري باشگاه پرسپوليس به منظور تشريح برنامه هاي پيش روي اين باشگاه با حضور اعضاي هيات مديره، سرپرست باشگاه و سرمربي و اعضاي کادر فني سرخپوشان برگزار شد.

به گزارش سايت روزنامه نود ، اعضاي هيات مديره و کادر فني و سرپرستي باشگاه پرسپوليس بعدازظهر امروز شنبه در سالن کنفرانس اين باشگاه و در حضور خبرنگاران رسانه هاي گروهي آغاز شد. اين نشست در فضايي کوچک برگزار شد و به واسطه حضور همه اعضاي کادر فني و هيات مديره جا براي نشستن افراد هم نبود.

در شروع اين نشست خبري پندار خمارلو مدير روابط عمومي باشگاه به واسطه فاصله خوبي که در صدر جدول با تيم دوم دارد به هواداران تبريک گفت و ابراز اميدواري کرد اين تيم بتواند به موفقيت هايش ادامه دهد.

حميدرضا گرشاسبي سرپرست باشگاه پرسپوليس در ابتداي اين نشست گفت: اينکه اعضاي هيات مديره هم در اين نشست حضور دارند نشان دهنده صميميت و رابطه نزديک مسئولان باشگاه است و اميدوارم که با اين همدلي بتوانيم به موفقيت هاي بيشتري دست پيدا کنيم. 

پيرواني: مشکلات باشگاه ناخواسته ايجاد شده است
افشين پيرواني در اين نشست گفت: بر اين باورم که خبرنگاران بايد جايگاه بهتري داشته باشند و اعتقاد دارم که هيچ وقت اين قشر به حقش نرسيده است. اميدوارم با کمک يکديگر بتوانيم به موفقيت هاي پرسپوليس کمک کنيم. از هيات مديره و سرپرست باشگاه هم تشکر مي کنم که براي موفقيت تيم تلاش مي کنند. آقاي گرشاسبي هم در حال تلاش براي رفع مشکلات باشگاه هستند که ناخواسته براي اين باشگاه بوجود آمده است. 

برانکو: از ادامه همکاري بسيار خوشحالم 
سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در ابتداي صحبت هايش گفت: تا به حال همه اعضاي مسئولان باشگاه را يکجا نديده بوديم. قراردادم را با باشگاه تمديد کردم که از هيات مديره باشگاه و سرپرست باشگاه تشکر مي کنم که خيلي سريع توانستيم منافع مشترک را پيدا کنيم. از اين ادامه همکاري خوشحال هستم براي توسعه و موفقيت بيشتر باشگاه. از هواداران و حمايت هايشان هم تشکر مي کنم که حمايت عظيمي از من داشته اند. بدون حمايت هواداران کار کردن و ادامه موفقيت ها بسيار سخت است.

وي ادامه داد: افتخار مي کنم که عضوي از خانواده باشگاه پرسپوليس هستم. همانطور که آقاي کاشاني و آقاي پيرواني در طول زندگي خدمات زيادي به باشگاه داشته اند. اميدوارم اين همکاري و خدمت در همه جوانب ادامه داشته باشد. خيلي خوشحالم که در پرسپوليس ماندم با اين حال هنوز در ابتداي راه هستيم. نتايجي که تاکنون داشته ايم ما را خواب نخواهد کرد بلکه انگيزه مضاعف خواهد بود تا بهتر و بيشتر کار کنيم و تمام اهدافي که پيش رو داريم با حداکثر بازده به ثمر برسانيم. 

برانکو افزود: به بازيکنانم هم تبريک مي گويم که با تلاش زياد تيم را به اينجا رسانده اند. آنها هم براي ما خيلي مهم هستند چرا که آنها هستند که در زمين هستند و با تمام توان مبارزه مي کنند. همانطور که هميشه گفته ام هر بخشي هر چند کوچک نقشي مهم در موفقيت باشگاه دارد. از خبرنگاران هم بابت همکاري که تاکنون داشته اند تشکر مي کنم و انتظار دارم اين همکاري در راستاي منافع باشگاه همچنان ادامه داشته باشد. هميشه مي خواهيم با روي باز روبروي خبرنگاران قرار بگيريم. شايد يک مقدار خسته کننده باشيم براي شما با بردهايي که مي آوريم! 

به طارمي گفتيم بمان و جبران کن
گرشاسبي در پاسخ به پرسشي پيرامون اتفاقاتي که مهدي طارمي براي پرسپوليس رقم زد گفت: مشکلاتي که براي طارمي بوجود آمد و پرونده ريزه اسپور طبيعتا براي باشگاه دردسرهاي زيادي شد و محکوم به پرداخت 800 هزار دلار شد و با پيگيري هاي هيات مديره و وزير ورزش بالاخره بخشي از اين توافقات صورت پذيرفت. تلاش ما هم اين بود که بتوانيم دو پنجره نقل و انتقالات را داشته باشيم و محروميت را لغو کنيم. هنوز هم پيگير اين موضوع هستيم. طارمي با توجه به چهار ماه و 10 روز دوري از مسابقات شرايط خاصي داشت و ما در جلسات هيات مديره از وي دعوت کرديم که ايشان قراردادش را تمديد کند. به ايشان گفتيم بيا جبران کن و دل هواداراني که شکستي را با بازي خوب در ليگ قهرمانان آسيا شاد کند و به سمت مثبت برگردان. 

وي ادامه داد: ايشان به ما گفت اجازه بدهيد فکر کنم. آقاي پيرواني و برانکو چند بار با ايشان صحبت کردند اما طارمي گفت مي خواهم بروم خارج از کشور و تجربه جديدي داشته باشم. بعد از چندين جلسه که داشتيم تمام تلاشمان براي ماندن مهدي طارمي بود اما ما تا جايي اجازه داريم به يک بازيکن اصرار کنيم براي ماندن. بعد از آن ديگر کسي حق ندارد شان باشگاه را پايين بياورد براي بازيکني که ديگر از باشگاه دل کنده است و نمي خواهد در تيم بماند. 

سرپرست باشگاه پرسپوليس خاطرنشان کرد: در نهايت به جمع بندي رسيديم که وقتي ايشان از الغرافه پيشنهاد داشتند ما گفتيم که بايد بخشي از ضرر و زياني که به باشگاه وارد کرديد را جبران کنيد. روي کاغذ نوشتيم که بايد چقدر از درآمدش را به باشگاه بدهد. تمام پاداشي که براي جام جهاني مي گيرد و در تيم ملي حضور دارد بايد به حساب باشگاه واريز کند تا بخشي از ضرري که به باشگاه زده است جبران شود. همه اين موارد را هيات مديره در نظر گرفته است. خودش به من زنگ زد و گفت قراردادش را امضا کرده است اما تا زماني که نامه الغرافه نيايد ما نمي توانيم به طور رسمي اين انتقال را قبول کنيم. 

منافع باشگاه براي برانکو مهمتر از خودش است
گرشاسبي در مورد همکاري با برانکو نيز گفت: نکته مثبتي که در اخلاق برانکو مهم است اينکه علاوه بر منافع خودش منافع باشگاه را هم در نظر مي گيرد و در برخي موارد منافع باشگاه را از خودش مهمتر مي داند. ما براي فصل آينده برنامه هاي ويژه اي داريم. براي سال آينده قصد داريم که در ليگ دسته دوم و يا يک رده ديگر تيمي براي پشتوانه سازي باشگاه داشته باشيم. اين جزو برنامه هاي ماست که بتوانيم تيم را به طور واقعي به يک باشگاه تبديل کنيم. 

مي خواهيم تعداد قهرماني هايمان را بيشتر کنيم
برانکو در مورد برنامه هايش براي ادامه موفقيت هاي پرسپوليس گفت: هدف ما اين است که علاوه بر اينکه در فوتبال ايران به دنبال قهرماني و موفقيت هستيم و تعداد قهرماني هايمان را بيشتر کنيم، در آسيا هم به دنبال موفقيت باشيم. ما بايد سوپرجام را کسب کنيم، قهرمان ليگ شويم و يا قهرمان آسيا شويم و تعداد قهرماني هاي باشگاه را بيشتر کنيم. سوپر جام را کسب کرده ايم، تا نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا رفتيم که موفقيت بزرگي است. 

وي ادامه داد: ما موقعيت هاي سخت تري نسبت به ساير تيم ها داشتيم چرا که در ليگ قهرمانان آسيا هم بوديم. اين فصل و همه فصل هاي پيش رو هدف ما اين است که قهرماني هاي بيشتري کسب کنيم. 

پرونده مانوئل ژوزه بسته شد
حميدرضا گرشاسبي در مورد آخرين وضعيت پرونده مانوئل ژوزه و پرداخت بدهي هاي او گفت: پرونده ژوزه بسته شد و بدهي ما صفر شد. ديگر بحث اين موضوع را نکنيد. پرونده او بسته شد. 

چرا قرارداد برانکو دير تمديد شد؟
سرمربي سرخپوشان در مورد دليل دير تمديد شدن قراردادش گفت: درگير بازيهاي ليگ بوديم و آقاي گرشاسبي هم چند وقت پيش به عنوان سرپرست باشگاه انتخاب شد. برنامه بازيها هم طوري بود که وقتي نداشتيم براي مذاکره. 

از تيم هاي ملي ديگر پيشنهاد داشتم
برانکو در مورد پيشنهاد از تيم ملي فوتبال ايران و يا تيم هاي ديگر گفت: در مورد تيم ملي ايران هم بايد بگويم که سرمربي دارد و موفق شده به جام جهاني راه پيدا کند. البته اگر منظورتان پيشنهاد از تيم هاي ملي ديگر است بايد بگويم بله من از تيم هاي ديگر پيشنهاد داشتم. 

خوشحالي از بازگشت نوراللهي
وي در مورد بازگشت احمد نوراللهي به پرسپوليس گفت: اين بازيکن حدود يک سال بازي نکرده و اين امر کار را سخت مي کند. با اين حال در تمرينات وضعيت او را بررسي خواهيم کرد. با اين حال براي حضور در ترکيب اصلي با ساير بازيکنان رقابت خواهد کرد. اميدوارم در تمرينات بتوانيم با او ويژه کار کنيم و سريعتر به شرايط بازي برسانيم او را.

پيرواني: اتفاقات نوراللهي خارج از دست ما بود
افشين پيرواني در مورد اتفاقات پيرامون احمد نوراللهي گفت: اتفاقاتي که پيرامون او رخ داد خارج از دست ما بود که نمي خواهم در مورد آن صحبت کنم. احمد جزو سرمايه هاي باشگاه پرسپوليس است و بايد تشکر کنم از سردار کمالي، مسئولان باشگاه تراکتورسازي و سردار باران چشمه که خيلي به ما کمک کردند. اميدوارم از اين به بعد کمک هاي زيادي به بازيکنان سرباز شود.

آيا گرشاسبي بازنشسته است؟
سرپرست باشگاه پرسپوليس در مورد بازنشسته بودنش و اينکه مثل طاهري از اين باشگاه خواهد رفت گفت: اين سوال خيلي ورزشي نيست! قانوني هست که مصوب مجلس شوراي اسلامي است و ابلاغ شده به دولت و دولت هم به دستگاه هاي اجرايي ابلاغ کرده است. در بحث بازنشستگي برخي افراد مستثني هستند. بحث ديگر اين است که افراد بازنشسته را مي شود يک سوم مسئوليت قانوني را به عنوان مشاور استفاده کرد. مطمئن باشيد از نظر قانوني مشکلي وجود ندارد که ما در باشگاه پرسپوليس فعاليت مي کنيم. 

وي در مورد جريمه هاي فيفا گفت: تا اين لحظه 17 ميليارد و 200 ميليون تومان پرداخت شده است و پرونده هاي خطري رفع شده است. اين مبلغ حق يا ناحق از حلقوم باشگاه پرسپوليس بيرون کشيده شده است. 

پرونده گابريل بسته مي شود
گرشاسبي در مورد پرونده بازيکن برزيلي سرخپوشان نيز گفت: گابريل هم وکيلي داشته که با حکم رسمي آمده است و تمام حق و حقوق را از باشگاه گرفت. بعدا بازيکن با وکيل خود به مشکل خورد و به فيفا شکايت کرد که ما به فيفا نامه زديم و توضيح داديم ماجرا را که فيفا هم توضيحات ما را پذيرفت و قرار شد وکيل و بازيکن در دبي بنشينند و صحبت کنند و مشکل را حل کنند. 

برانکو: ممنونم که نگران من هستيد!
سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در مورد نگراني از قرارداد وي گفت: من خوشحالم که شما نگران قرارداد من هستيد و دنبال امنيت براي من هستيد. خيلي تشکر مي کنم. اما قرارداد بين بازيکن و باشگاه و باشگاه و مربي اينها اسرار کاري و مسائل شخصي هستند. قرارداد به اين منظور امضا مي شود که منافع هر دو طرف محفوظ باشد. قرارداد فقط يک فرم هست که بين دو طرف امضا مي شود. 

از طارمي تشکر مي کنم
برانکو در ادامه صحبت هايش گفت: وقتي در باشگاه و مقابل بازيکنان صحبت مي کنيم هميشه تاکيد مي کنم که باشگاه هميشه از افراد مهمتر است. هيچ فردي از باشگاه مهمتر وجود ندارد. چه من باشم چه آقاي گرشاسبي. ديگر چه برسد به بازيکنان. مهدي طارمي در اين مدت پيشنهاد باشگاه را داشت. بهترين آرزوها را برايش داريم. بابت تلاش هايي که در اين سه سال براي باشگاه داشت به عنوان مربي تشکر مي کنم. اين يعني حرفه اي گري. 

آيا قرارداد بازيکنان تمديد مي شود؟
حميدرضا گرشاسبي در مورد تمديد قرارداد بازيکنان پرسپوليس گفت: تا زماني که قرارداد سرمربي تمديد نشود نمي توان در مورد بازيکنان صحبت کرد. به همين خاطر وقتي قرارداد سرمربي را تمديد کرديم ايشان فهرست بازيکنان مد نظرش را به باشگاه مي دهد و باشگاه براي تمديد قرارداد مذاکره خواهد کرد. 

خوردبين همچنان کنار باشگاه خواهد بود
افشين پيرواني در مورد حضور به عنوان سرپرست گفت: آقاي خوردبين بزرگتر و پيشکسوت باشگاه است و هميشه کنار ما خواهد بود. ارتباط من با ايشان بسيار نزديک است و همچنان با وي به عنوان يک پيشکسوت بزرگ در ارتباط خواهم بود. بنده هم خدا را شکر مي کنم که در اين مسئوليت فعاليت مي کنم و اميدوارم بتوانم به تيم خودم کمک کنم. اگر کاري براي باشگاه مي کنم وظيفه خودم مي دانم و وظيفه هر کسي هست که اگر مي‌تواند، به اين باشگاه کمک کند. 

کادر فني در دو سال آينده با من خواهند ماند
سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در مورد تمديد کردن قرارداد اعضاي کادر فني و برادرش در اين تيم گفت: کادر فني من همچنان براي دو سال آينده کنارم خواهند بود اما به هر حال هميشه احتمال تغييرات وجود دارد. 

تلاش کرديم در پرونده طارمي کمتر ضرر کنيم
حميدرضا گرشاسبي در مورد اينکه چه تلاشي کرده است که به سود باشگاه پرونده ها بسته شود گفت: پيگيري ما باعث شد که 800 هزار يورو به سود باشگاه پرسپوليس شود. ضمن اينکه براي هر نامه که بايد پيگيري مي کرديم بايد پول واريز مي کرديم. تلاش ما اين بود که بتوانيم از اين مرحله عبور کنيم و به دادگاه بين المللي ورزش برويم که بايد ببينيم اين دادگاه چه رأيي خواهد داد. ضمن اينکه از داخل کشور هم مصاحبه هايي صورت گرفت که به نفع حريف شد. در نشستي هم که با مسئولان ريزه اسپور داشتيم اعلام کردند که برگ برنده ما همين مصاحبه هايي بود که در داخل صورت مي گرفت. 

پيرواني براي هميشه از مربيگري کنار رفت
افشين پيرواني در مواجه با سوال خبرنگاري که اعلام کرد شما به سرپرستي باشگاه آمده ايد که رفته رفته به کادر فني ورود کنيد گفت: در حال حاضر پرسپوليس يکي از بهترين مربياني که در فوتبال ايران حضور داشته اند را در اختيار دارد. آرزوي من اين است که برانکو 10 تا دو سال ديگر هم تمديد شود. همينجا اعلام مي کنم که من راهم تغيير کرده است و اگر برانکو هم از ايران برود به هيچ عنوان من در بحث فني ورود نمي کنم. يکسري دوستان هم شايد بيرون از تيم دلواپس باشند مي گويم که من ديگر به مربيگري برنمي گردم و چون که هر کسي را بهر کاري ساخته اند. اين را گفتم که خيال همه را راحت کنم که ديگر هيچ وقت مربيگري نخواهم کرد.

ارتباط بسيار خوبي با کي روش داشتم
در دو سالي که در تيم ملي بودم ارتباط بسيار خوبي با کي روش داشتم. با اين حال يکسري مشکلات و کمبودها در تيم ملي بود که بايد به کي روش حق داد. بايد ايده آل ترين شرايط را براي تيم ملي فراهم کرد. آرزو مي کنم که تيم ملي در جام جهاني بهترين نتايج را کسب کند. من رابطه بسيار خوبي با کي روش داشتم و همين حالا او دعوت کرده است که با خانواده به پرتغال بروم. 

با 50 طلبکار سازش کرديم
سرپرست باشگاه پرسپوليس در مورد تسويه حساب با طلبکاران باشگاه و بازيکناني که از اين باشگاه طلب دارند گفت: تا اين لحظه 50 نفر از بازيکناني که از 17 سال پيش تاکنون از باشگاه طلبکار بوده اند را صدا کرديم. با هم صحبت کرديم و مشکل آنها حل شده است. بقيه را هم حوصله مي کنيم و با رايزني و جلسه تفاهم مي کنيم. مطمئن باشيد که حواس مان هست که ديگر باشگاه دچار مشکلات اينچنيني نشود. 

به بازيکنان اجازه نمي دهم بروند
برانکو در مورد اينکه آيا به بازيکنان ديگر هم اجازه خواهيد داد مثل طارمي از پرسپوليس بروند گفت: ما به ايشان پيشنهاد داده بوديم که بماند اما خودش نخواست و ما هم نمي توانستيم به زور کسي را نگه داريم. در مورد ساير بازيکنان هم اجازه نمي دهيم از تيم جدا شوند. ما از دو پنجره نقل و انتقالات محروم هستيم و بايد تلاش کنيم که بازيکنان را حفظ کنيم. 

بايد طارمي را زنداني مي کرديم!
حميدرضا گرشاسبي در مورد مشکلاتي که طارمي ايجاد و خسارتي که به باشگاه وارد کرده بود گفت: در نامه اوليه، باشگاه موظف به پرداخت جريمه شده بود و بعد از آن باشگاه بايد از طارمي شکايت مي کرد که البته با رايزني هايي که صورت گرفت اين مشکل حل شد و بقيه موارد هم در جريان است. يک فرض اين است که طارمي پول نداشت خسارت باشگاه را بدهد. ما بايد طارمي را زنداني مي کرديم که در شان باشگاه نبود. حالا هم که مشکل حل شده است و ايشان هم رفته اند تا يک زندگي ورزشي جديد را آغاز کند. 

ارسال در: شنبه 23 دي ساعت 18:45 (1396/10/23)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن