باقري: قضيه طارمي خيلي بهتر از اينها مي‌توانست رقم بخورد/ بايد برانکو و باشگاه بخواهند که بمانم
شماره خبر : 142782
مربي پرسپوليس گفت: يکسري تصميمات احساسي هم به بازيکن ضرر مي‌زند و هم به باشگاه و قضيه طارمي خيلي بهتر از اينها مي‌توانست رقم بخورد.

جدايي مهدي طارمي از پرسپوليس و تمديد قرارداد برانکو ايوانکوويچ از مهمترين اتفاقاتي بود که در روز‌هاي اخير در پرسپوليس رخ داد که هر يک بازتاب‌هاي مختلفي در رسانه‌ها داشت. کريم باقري که به رک گويي در فوتبال ايران معروف است نظرات جالبي در مورد اتفاقات اخير پيرامون تيمش دارد.

مربي پرسپوليس به سوالات جواب داد.

- از بازي با سياه‌جامگان شروع کنيم، به سختي موفق به شکست حريف شديد و فاصله‌تان را با رقبا باز هم افزايش پيدا کرد.
هر هفته بازي‌هاي‌مان سخت است چرا که همه تيم‌ها تلاش مي‌کنند بهترين عملکرد را مقابل پرسپوليس داشته باشند. از طرفي ما هم سعي مي‌کنيم در هر بازي بهترين عملکرد را در کنار نتيجه خوب داشته باشيم که خدا را شکر اين هفته موفق شديم حريف سخت‌کوش‌مان را با گل دقايق پاياني شکست دهيم. هدف اين بوده و هست که بازي به بازي بهتر شده و پيشرفت کنيم تا به هدف اصلي‌مان که تکرار قهرماني است برسيم.

- پرسپوليس آنقدر خوب شده که هوادارانش به نتيجه‌اي غير از برد راضي نيستند، اين مسئله کار شما را سخت‌تر نمي‌کند؟‌‌
تمام مجموعه تيم هدفش اين بوده و هست که رضايت هواداران را جلب کند. اين تفکر در تيم ما وجود دارد که براي بدست آوردن دل هواداران  تلاش کرده و نتيجه بگيريم و چيزي با ارزش‌تر از اين موضوع وجود ندارد. خدا را شکر در اين چند وقت هواداران از نتايج تيم راضي بوده‌اند و اين جاي خوشحالي دارد اما مسلما کار ما را هم سخت‌تر مي‌کند. بازيکنان به خوبي اين موضوع را درک کرده و تلاش خود را بيشتر مي‌کنند.

- تمديد قرارداد برانکو ايوانکوويچ رضايت خيلي از هواداران پرسپوليس را در پي داشته است، شما اين اتفاق را چطور ارزيابي مي‌کنيد؟‌
باشگاه دنبال اين بود که قرارداد برانکو را تمديد کند و همه ما مي‌دانيم که برانکو يک مربي حرفه‌اي است و در اين مدتي که سرمربيگري پرسپوليس را بر عهده گرفته توانسته تيم را متحول کرده و نتايج خوبي بدست بياورد. باشگاه در چند روز اخير سعي کرد شرايط تمديد قرارداد برانکو را فراهم کند و اميدوارم او بتواند در ادامه برنامه‌هاي خود را در پرسپوليس پياده کرده و به اهدافش در تيم برسد.

- شما هم اين قول را مي‌دهيد که در دو سال آينده در کنار برانکو بمانيد؟
قرارداد من تا پايان اين فصل است . تصيمم‌گيرنده در مورد آينده فقط من نيستم و بايد خود برانکو و باشگاه بخواهند که در کادرفني بمانم.

- در روز‌هاي اخير برداشت‌هاي مختلفي در مورد جدايي مهدي طارمي از پرسپوليس صورت گرفته، به نظر شما طارمي مي‌ماند بهتر بود يا اينکه باشگاه بايد او را مي‌فروخت تا سود ببرد؟
قضيه مهدي به نظر من خيلي بهتر از اينها مي‌توانست اتفاق بيفتد تا هم براي باشگاه خوب باشد و هم براي مهدي. بعضا متاسفانه تصميمات احساسي درست يا غلط گرفته مي‌شود که هم به بازيکن ضرر مي‌زند و هم به باشگاه. متاسفانه رفت‌وآمدهاي طارمي در پرسپوليس هم براي خودش و هم تيم حواشي‌ زيادي داشته و ديديد که باشگاه هم خيلي آسيب ديد تا حدي که از دو پنجره نقل‌وانتقالاتي محروم شديم. مهدي هم 4 ماه محروم شد. با همه اين مسائل من فکر مي‌کنم تصميمات بهتري مي‌توانست در مورد انتقال مهدي از سوي خود او و باشگاه گرفته شود. به هر حال به هر نحوي که بود مهدي از پرسپوليس رفت. خيلي از بازيکنان  به پرسپوليس آمدند و رفتند اما باشگاه بزرگي خود را حفظ کرده و مسيرش را ادامه داد. هم اکنون بازيکنان پرسپوليس تمام تلاش خود را مي‌کنند تا موفقت‌هاي تيم ادامه پيدا کند. ما چار‌ه‌اي نداريم جز اينکه با داشته‌هاي‌مان کنار بياييم و اميدوارم باشگاه بتواند به هر نحوي که شده محروميت نقل‌وانتقالاتي را حل کند تا بتوانيم حداقل تابستان بازيکن جديد جذب کنيم.

- شما سعي نکرديد طارمي را راضي کنيد که بماند؟
اين موضوع در حيطه کاري من نبود که بخواهم به آن وارد شوم. هر بازيکن آزاد است که در مورد آينده‌اش تصميم بگيرد و مهدي هم خودش خواست که برود. تکرار مي‌کنم که بازيکنان زيادي به پرسپوليس آمدند و رفتند اما اين تيم بزرگي خودش را حفظ کرده و به راهش ادامه مي‌دهد.

- عده‌اي از هواداران پرسپوليس در شبکه‌هاي اجتماعي عليه طارمي موضع‌گيري کرده‌اند و اعتقاد دارند طارمي با رفتنش از پرسپوليس به اين تيم خيانت کرد چرا که وقتي باشگاه به خاطر او محروم شده، مهدي هم بايد مي‌ماند. نظر شما چيست؟
به هر حال اتفاقي است که رخ داده و تماشاگران و کارشناسان آزادند نظرات‌شان را مطرح کنند و بايد به همه اين نظرات احترام گذاشت. باشگاه و بازيکن تصميم گرفتند اين انتقال انجام شود. اميدوارم در آينده اتفاقاتي بيفتد که هم به نفع باشگاه باشد و هم به نفع بازيکن. هر بازيکني تصميم به جدايي مي‌گيرد، طوري برود که حرف و حديثي به همراه نداشته باشد و خيلي حرفه‌اي عمل کند.

-عملکرد خط حمله پرسپوليس در غياب مهدي طارمي مثبت بوده است يا نه؟
عليپور که مي‌بينيد خيلي عالي کار کرده و گل‌هاي زيادي براي پرسپوليس به ثمر برساند. او بهترين گلزن فعلي ليگ هم است. در کنار عليپور، منشا هم خيلي سعي کرده که در زمين موثر باشد و انصافا هم پرتلاش ظاهر مي‌شود. شايد از منشا توقع بيشتري در امر گلزني مي‌رود اما او همه تلاش خود را در اين زمينه مي‌کند. در کل عملکرد خط حمله در اين فصل خيلي خوب بوده است.

- پرسپوليس با توجه به محروميتي که از جذب بازيکن دارد مي‌تواند در آسيا همانند فصل پيش مدعي باشد؟
مسلما کارمان در آسيا خيلي سخت است. مجبوريم با اين اتفاق کنار بياييم و با داشته‌هاي فعلي‌مان راهي اين رقابت‌ها شويم. خودتان مي‌دانيد که تيم‌هاي عربي چقدر در زمينه جذب بازيکن هزينه مي‌کنند و اگر هم در نتيجه‌گيري موفق هستند به خاطر بازيکنان خارجي خوبي است که به خدمت مي‌گيرند.فصل پيش هم اگر ما به الهلال باختيم به خاطر عملکرد خيلي خوب بازيکنان خارجي اين تيم بود. طبيعي است که اگر ما هم بتوانيم بازيکن خوب جذب کنيم شانس موفقيت‌مان خيلي بيشتر مي‌شود. به هر حال بايد با داشته‌هاي‌مان کنار بياييم و بازيکنان هم همه تلاش‌شان را بکنند تا نتايج خوبي در ليگ قهرمانان کسب کنيم.

ارسال در: يکشنبه 24 دي ساعت 12:34 (1396/10/24)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن