بيانيه اعتراض آميز جمعي از ورزشکاران استان اصفهان ، به "علي کريمي "
شماره خبر : 143661
"جادوگر " به جاي قهرمان بودن منش پهلواني را بياموزيد

به گزارش سايت روزنامه نود ، سعيد واعظ
مهمترين سايزي که بايد آدم بدونه ...
علي کريمي ، در قامت سرمربيگري تيم سپيد رود رشت ، در هفته 22 مسابقات ليگ برتر ، بعد از تساوي با تيم استقلال خوزستان ، به يکباره " از کوره در رفت " و آسمان و زمين را به هم پيچيد ! تا جائيکه لوگوي برنامه " نود " را پرت کرد و با وقاحت هرچه تمامتر، رئيس فدراسيون فوتبال ( مهدي تاج ) و دبير آن را ( محمدرضا ساکت ) را مورد شماتت و توهين هاي واهي قرار داد . در اين خصوص جمعي از ورزشکاران استان اصفهان طي اين بيانيه ، افتراها و تهمت هاي سخيف علي کريمي را نسبت به مهدي تاج و محمدرضا ساکت ، به دور از روح ورزش، قلمداد کردند ، و اعلام کردند "صبر و تحمل و خويشتنداري مان تا حدي است که بعد از آن هر گونه جنجال و ناسزايي را بر نمي تابيم .


پهلوان باش تا قهرمان !
آقاي علي کريمي ، يادت مي آيد در کوچه پس کوچه هاي تهران با توپ پلاستيکي دو پوست و با کفشهاي سياه لاستيکي ، در کوچه پس کوچه هاي باريک تهران ، توپ را به در و ديوار مي کوبيدي ؟ فراموش نکردي که با قرمز شدن وضعيت و يورش هواپيماهاي بعثي، به حريم شهرهاي تهران و يا حتي پرتاپ موشک به پايتخت ، از سوي صدام تکريتي ، با سرعتي برق آسا ، در منزلتان پناه مي گرفتي ؟ از ذهن ات که بيرون نرفته در طول هشت سال جنگ تحميلي عليه کشورمان با پخش دو برنامه ورزشي از تلويزيون ( ورزش از نگاه دو و ورزش و مردم ) سبک بال مسابقات فوتبال را تماشا مي کردي ؟ اين امنيت و آرامش در گذشته و حال، مديون حماسه و رشادت مردان مردي بود از جاي جاي نقاط ايران بخصوص مردم پرشور و حماسه ساز استان اصفهان .
وقتي سري تو سرها در آوردي و از مسابقات فوتسال جام رمضان با تيم فتح تهران ، عقل و هوش سلطان علي پروين را ربودي و در عرصه هاي ملي و باشگاهي با "يه پا دو پا " جادو مي کردي و دروازه رقبا را مي شکافتي ، همين مهدي تاج و محمدرضا ساکت ، در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل در ميادين مهمي چون عمليات کربلاي (5 ) ، والفجر 8 ، و ... در برابر دژ خيمان بعثي ، گلوله و ترکش ها را دريبل مي کردند ، تا امثال شما و من، در صحت و سلامت و امنيت، فوتبال بازي کنيم و از ديدن آن لذت ببريم . منت سر کس نمي گذاريم ، اما استان اصفهان با تقديم فقط23 هزار شهيد ، جانباز و ايثار گر سهم مهمي در دفاع از انقلاب ، آسايش و امنيت داشت .
نوستالژي 2010
مسابقه برگشت تيمهاي پوهانگ استيلرز و ذوب آهن در کره جنوبي با تساوي يک بر يک به انتها رسيد و ذوبي ها ، به مرحله بعد صعود کردند . از بندر پوهانگ مسافت 400 کيلومتري را تا سئول طي کرديم ، در ميان راه براي رفع خستگي از خودرو پياده شديم ، مشاهده کردم مهدي تاج ، در راه رفتن کمي پايش مي لنگد . به او گفتم ؛ آقاي تاج ، مشکلي پيش آمده ، با متانت هر چه تمامتر گفت ، نگران نباش ، در عمليات کربلاي 5 ترکش به پايم اصابت کرد و...
شرم آور است ...
نه اينه که حس ناسوناليستي و اصفهاني مان فوران کرده باشد و بي جهت بخواهيم قيافه حق به جانب بگيريم  . شرم آورست که در امر مربيگري جواني هنوز غوره نشده مويز مي شود و ناگهان با پرتاپ گري لوگو و بيشترين ناسزها و تهمت ها بدترين بي حرمتي ها را نثار اسطور هاي اصفهاني مي کند . جادوگر فوتبال ايران ، شما مي دانستيد رئيس و دبير فدراسيون فوتبال ، شاگردان چه کساني بودند ؟ شاگردان سرداران جان نثاري همچون حاج حسين خرازي ، حاج احمد کاظمي ، حاج همت و ...
همانطور که جنابعالي در مستطيل سبز عنوان برترين بازيکن قاره کهن را بدست آورديد و در تيمهاي الاهلي امارات و بايرن مونيخ سلاطين را گره مي زديد بهم ، صداميون و دارو دسته اش از هيبت و ابهت حاج حسين خرازي ، با يک دست ، لرزه بر اندامشان مي افتاد . شهيدان کاظمي ، خرازي و همت ها بودند که شاگرداني چون تاج و ساکت ها را براي عرصه هاي بعدي خدمت در کشور تربيت کردند ، آنگاه شما با چه رويکردي عملکرد اسطوره هاي اصفهان را زير سوال مي بريد ؟
نه ، آقاي جادوگر ، قضاوت در مورد ديگران انتقاد نيست " توهين " است . مگر فدراسيون فوتبال کميته هاي مختلف ندارد در انتخاب و گزينش  همه عوامل ، پس توهين به تاج و ساکت با چه استدلالي ؟ داور فوتبال بي غرض، يکبار به نفع و يک بار به ضرر تان سهوي سوت ميزند، چرا ، بي جهت همه را از دم تيغ مي گذرانيد وآب به آسياب دشمن مي ريزيد ؟ خراب کردن يک نفر توي جمع جوک نيست " کمبود " است .
اين نکات را در نظر داشته باش شما در اول راه مربيگري فوتبال قرارگرفته ايد ، بحث مربيگري با بازيگري زمين تا آسمان فرق دارد . بودند ، بازيکناني نابغه ، چون ديه گو مارادونا که در کسوت مربيگري رد شدند . و کساني هم مانند مورينيو پاي شان هم به توپ فوتبال نخورده بود ، اما ، در عرصه مربيگري جزء برترين ها قرار دارند .
هميشه خودت را کنترل کن ، براي مشکلات پيش روي راه حل جايگزين پيدا کن . حذف موقعيت هايي  که به شما نقش و انرژي منفي مي دهند را در دستور کار قرار بده . مهمترين و ايده آل ترين  جمله را هم ياد بگير ؛
خشم ديوانه کوتاه مدت است . مهمترين سايزي که بايد آدم بدونه سايز دهانشه .

ارسال در: جمعه 20 بهمن ساعت 13:01 (1396/11/20)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن