ليگ برتر در ليگ آسيا
شماره خبر : 143771
استقلال و پرسپوليس روي نيمکت‌هاي خود برگ برنده‌اي دارند! شفر و برانکو در تيم‌هاي خود اغلب بهترين بازيگران زمينند که بهترين بازي را از مردان خود مي‌گيرند و قشنگ‌ترين نمايش را ارائه مي‌دهند! فوتبال کيفي و پيکاري جنگجويانه! نبردي بر سر هر توپ و هر وجب از پهنه زمين!

1- خيال‌مان از يک بابت که مهم‌ترين هم هست راحت است! در ليگ آسيا هر چهار تيم ايراني که مزه و طعم بي‌دست و پايي زعماي اداري و مديران اجرايي فدراسيون را براي چندمين بار مي‌چشند، با تمام وجود مبارزه مي‌کنند و با تمام توان تن به جنگي مي‌دهند که تمام‌عيار است و غيرت‌مندانه است!

روز پيش تراکتورسازان و ذوب‌آهني‌ها ميزان پيکارجويي و روحيه برتري‌طلبي خود را به معرض نمايش گذاردند! حالا و در اولين هفته ليگ آسيا توقعي بيشتر داريم از استقلال و پرسپوليس!

توقعي بيشتر از اين جهت که هم پرسپوليس و هم استقلال نمايندگاني هستند خوش‌نقش و خوش‌‌ترکيب که فوتبال خود را با حداکثر دانستگي حرکتي و با حد اعلاي زيبايي تکنيکي و تاکتيکي به نمايش مي‌گذارند! تصادفي نيست که اين هر دو تيم در روندي تصاعدي رقابت‌هاي ليگ برتر ايران را پشت سر مي‌گذارند!

***

مأموريت آسيايي تيم‌هاي ايراني سال به سال مهم‌تر و ديدني‌تر مي‌شود! در اوج بدجنسيAFCو عمليات کنفدراسيون کار استقلال و پرسپوليس خيلي مهم و سخت است!

ساخته برانکو

بافته شفر

2- خيال‌مان از يک بابت ديگر هم راحت است؛ اينکه مي‌دانيم و يقين داريم که براي پرسپوليس بهتر از برانکو ايوانکوويچ پيدا نمي‌شود! همان‌طور که دانسته‌ايم وينفرد شفر قوي‌ترين و کاربلدترين مربي بوندس‌ليگايي است که به ايران آمده! شفر را نه بايد با يورگن گده مقايسه کرد و نه با ميشائيل هنکه در يک ترازو قرار داد!

از دلايل عمده برتري‌جويي‌هاي آشکار پرسپوليس يکي هم حضور و تأثير بسيار بارز برانکو است! همان‌طور که با حضور شفر و پس از اضافه شدن او به ترکيب استقلال، آبي‌ها تبديل به تيم ديگري شدند! پرسپوليس دانسته و تاکتيکي بازي کردن را با برانکو بود که قوت و تکامل بخشيد!‌

استقلال هم با آمدن شفر بود که هم اعتماد به نفس و يقين به خود پيدا کرد و در سايه اين سرمايه تازه تبديل شد به تيمي که مي‌داند چه مي‌کند و مي‌داند که هر حرکتش چه فايده و چه دليل مفيدي دارد! شفر دانستگي و زيبايي را در تيم استقلال هم ايجاد کرد و هم پيوند زد!

***

آسيا از طريق تماشاي لحظه‌هاي گهگاهي صحنه‌هاي ليگ برتر در جريان پيشرفت فوتبال ايران قرار دارد! پرسپوليس و استقلال اين نمايش را در پرده‌اي پهن‌تر روي پرده مي‌برند!

شفر- برانکو، مردان اول

3- راحتي خيال‌مان از بابت پيکارهاي آسيايي هم دلايل و هم زمينه‌هاي ديگري دارد! مثلاً اينکه مي‌دانيم بازي کردن اين فرد و بازي نرسيدن به آن ديگري که اسمي‌تر هم شايد باشد با همه اهميتي که دارد چه بسا که چندان مهم نباشد!

به اصطلاح طول حضور مهم نيست بلکه اين عرض حضور و گستره بودن است که هم تأثير تعيين‌کننده‌اي دارد و هم سرنوشت‌سازي مي‌کند!

در واقع يک بار ديگر مي‌رسيم به اصل «بازي يا بازيکن؟» و بهاي بيشتري قائل مي‌شويم براي بازي!

نوعي از بازي که خاص است! نوعي از بازي که ويژه است! نوعي از بازي که همه اهميت را به کيفيت عملکرد مي‌بخشد و براي کميت زماني بودن يا نبودن را در درجه دوم و سوم قرار مي‌دهد!

مي‌توان 10 دقيقه بازي کرد و مرد اول شد! مي‌توان 4 بازي 90 دقيقه‌اي انجام داد و هيچ کاري نکرد!

مي‌توان در پرسپوليس عليپور بود و سيدجلال بود و شجاع يا ربيع‌خواه شد!

اين بخت هم وجود دارد که در استقلال به ميدان رفت تا مجيد حسيني ديگري باشي و يا نورافکن دوم و شجاعيان ثاني هم! و يا اميد ابراهيمي، وريا، روزبه و... مهم کلاس بازي است و حجم تأثيرگذاري! مهم درجه کيفي بازي است که رابطه مستقيمي دارد با کيفيت عملکرد تک-تک 11 مردي که ترجيح داده شده‌اند!

***

استقلال آموزه‌هاي شفر را باور‌مندانه به کار مي‌گيرد! کار تيم الريان به همين دليل- حضور شفر در تيم استقلال- به نوع غريبي سخت خواهد شد!

پرسپوليس هر کار بکند در چارچوب درس‌هاي تاکتيکي برانکو، دنده به دنده مي‌شود! روز نسف‌قرشي را همين ويژي تيره و تار مي‌کند!

استقلال و پرسپوليس روي نيمکت‌هاي خود برگ برنده‌اي دارند! شفر و برانکو در تيم‌هاي خود اغلب بهترين بازيگران زمينند که بهترين بازي را از مردان خود مي‌گيرند و قشنگ‌ترين نمايش را ارائه مي‌دهند! فوتبال کيفي و پيکاري جنگجويانه! نبردي بر سر هر توپ و هر وجب از پهنه زمين!

ارسال در: سه شنبه 24 بهمن ساعت 13:32 (1396/11/24)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن