شانزدهمين دوره مسابقات ليگ قهرمانان آسيا
شماره خبر : 143797
شکست سنگين تيم فوتبال ذوب آهن در اولين گام

به گزارش سايت روزنامه نود، سعيد واعظ

سکانس اشتباهات متوالي
تيم فوتبال ذوب آهن ، در گروه دوم رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا در اولين مصاف در دوحه ، مهمان تيم الدوحيل قطر شد و در چند دقيقه التهاب آور شکست سنگيني را پذيرا شد . سکانس اشتباهات مدافعان ذوب اهن در جايگيري " چندش آور " بود .


پرونده بازي
تيم فوتبال ذوب آهن با حضوري چندساله در مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان آسيا ، دستي در آتش دارد و تيمهاي سرشناس قاره کهن از خاور دور گرفته تا خاورميانه حساب ويژه اي بر روي حضور سفيد وسبز پوشان مي کنند . شاهکار ذوبي ها در ليگ قهرمانان آسيا به سال 2010 بر مي گردد که تيم فوتبال ذوب آهن با نايب قهرماني در اين مسابقات شاهکار کرد . اما ، ذوبي ها ، اينبار با افکار و اهداف امير قلعه نويي گام به ليگ قهرمانان آسيا گذاشتند تا عيار ژنرال در آسيا بر همگان واضح و روشن شود .
تحليل فني
سرمربي ذوب آهن پازل تاکتيکي تيمش را با سيستم رايج 1-3-2-4 آرايش داده بود . وحيد محمد زاده و خالد شفيعي قلب خط دفاعي را پوشش مي دادند . دو مدافع کناري اين تيم ميلاد فخرالديني و حميد بوحمدان بودند . جلوي خط دفاعي ، وليساني ، متمايل به کار دفاعي بود اما قاسم حدادي فر ، ميل به تغذيه ديگر هافبکها و تک مهاجم خود را داشت . سه هافبک هجومي سفيد وسبز پوشان متشکل از ( سيد محمد رشا حسيني ، بختيار رحماني و مرتضي تبريزي ) بودند که کي روش استنلي را دريورش ها ساپورت مي کردند . ذوبي ها ، در نيمه نخست بازي با برنامه و منطقي را انجام دادند و در ضد حمله انتحاري با مرتضي تبريزي و ضربه سر شير جه اي کي روش به گل اول مسابقه هم رسيدند .
سکانس اشتباهات
امير قلعه نويي در انتهاي کنفرانس مطبوعاتي بيان داشت ، اشتباهات فردي موجب شکست تيممان شد . اما ، بايد بعرض قلعه نويي رساند ، سکانس اشتباهات از همان لحظه اي کليد خورد که اکبر ايماني ، وارد مسابقه شد . با ضرس قاطع ، پلي ميکر تيم (قاسم حدادي فر  ) در کند و سرعت بخشيدن به نبض بازي بسيار اثر گذار بود . هنگاميکه وي جاي خود را به ايماني داد ،شيرازه ، ذوبي ها از هم پاشيد .
اشتباه در جايگيري مدافعان
اگر بازي را موشکافانه بررسي کنيد مي بينيد ، مهاجمان تيم الدوحيل قطر چقدر زيرکانه در نقاط کور مدافعان ذوب قرار گرفتند و بخوبي پاسهاي ارسالي را کنترل و آن را وارد دروازه رشيد مظاهري مي کنند . مساکني ، در قلب خط دفاعي ذوب آهن کنترل و توپ گيري مي کند و با شوت سرکش اش گلر ذوب را به زحمت مي آ?ندازد که توپ ريباند را کريم بودياف وارد گل مي کند . گل دوم الدوحيل هم روي ارسال کرنر قطري ها و اشتباه جايگيري مدافعان ذوب آهن و سرزني بودياف به ثمر رسيد و در واقع کريم بودياف " دبل " کرد . سکانس اشتباهات جايگيري مدافان ذوب آهن بازهم شادي را به اردوي الودحيل و جمال بلماضي برد . مساکيني ، پاس رو به جلوي يار خودي را زودتر از حميد بوحمدان وارد دروازه کرد تا اشتباهات مرگبار در گام اول ادامه کار را براي قلعه نويي و شرکا ء سخت تر کند .
7 گل در دو بازي !
ذوب آهن ، در اولين گام  مسابقات ليگ قهرمانان با  سه گل مغلوب شد ، اما تيم آناليز سفيد وسبز پوشان بايد پاسخگوي اين مسئله شود که چرا ، ذوبي ها ، در دو بازي پشت سر هم تعداد 7 گل را به راحتي در کيسه خود مي بينند . تغيير مهره ها در خط دفاعي جواب نمي دهد ؟ يا تيم از لحاظ بدني از دقيقه 70 به بعد تحليل مي رود ؟ اينها سوالات اساسي اند که بايد پاسخ داده شوند . 5 ، مسابقه باقي مانده و 15 امتياز هم داستان  خاص خودش را دارد . همينطور که تيم ذوب آهن براي برد در تکاپو است رقبا هم بيکار ننشستند .

ارسال در: چهارشنبه 25 بهمن ساعت 15:16 (1396/11/25)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن