پرسپوليس - السد؛ 6 بازيکن مشترک ايراني
شماره خبر : 143856
در تاريخ باشگاه پرسپوليس، 6 بازيکن سرخپوش در تيم السد قطر نيز بازي کرده اند.

روز سه شنبه پرسپوليس و السد اولين ديدار رسمي تاريخشان را برگزار خواهند کرد. ديداري که جذابيت هاي بسياري در بر دارد اما بدون شک براي 6 بازيکن، جذابيت هاي بيشتري خواهد داشت؛ بازيکناني که هم پيراهن سرخ پرسپوليس و هم لباس سفيد تيم قطري را بر تن کرده اند.

 

کريم باوي اولين بازيکني بود که راهي قطر شد. اين انتقال در سال 1367 شکل گرفت و به نوعي پاقدم اين مهاجم سرزن، براي ديگر پرسپوليسي ها نيز خوب بود. بعد از او حميد درخشان نيز يک فصل در السد قطر بازي کرد و در پايان فصل به پرسپوليس برگشت تا آخرين سال هاي فوتبالش را در تيم محبوب سپري کند.

 

پس از درخشان، دايي پيراهن السد را بر تن کرد و در ليگ 75-76 ده گل براي اين تيم به ثمر رساند. او با اين تيم قطري در جايگاه پنجم قرار گرفت و در نهايت نيز به آرمينيا بيله‌فلد پيوست. در سال 75 افشين پيرواني نيز راهي تيم السد شد اما اين انتقال خيلي طول نکشيد و او به پرسپوليس بازگشت.

 

کريم باقري که اين روزها يکي از نمادهاي پرسپوليس به شمار مي رود نيز در السد بازي کرده است. او بعد از چند سال بازي در اروپا، به اين تيم قطري آمد تا پيش از بازگشت به پرسپوليس، بازي در ليگ قطر را هم تجربه کند.

 

آخرين سرخپوشي که در اين تيم پرافتخار قطري به ميدان رفته، حسين کعبي است. او در فصل 2004-05 به السد پيوست و سه سال بعد هم پرسپوليسي شد.

ارسال در: جمعه 27 بهمن ساعت 14:43 (1396/11/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن