دوري دژاگه از تيم ملي طولاني است/ آماده‌باش به مسعود شجاعي و سروش رفيعي
شماره خبر : 143868
مصدوميت دوباره اشکان دژاگه و دوري طولاني مدت کاپيتان از ميادين شوک بزرگي به کي روش و طرفداران تيم ملي در آستانه جام جهاني 2018 روسيه بود.

بعد از نيم فصل خانه نشيني و دوري از مسابقات باشگاهي امضاي قرارداد با ناتينگهام فارست در چمپيون شيب انگليس مي تواند بهترين اتفاق ممکن براي اشکان دژآگه باشد تا براي رقابت هاي جام جهاني 2018 روسيه و تثبيت جايگاهش در ترکيب اصلي تيم ملي از آن بهره ببرد، اتفاقي که بازتاب بسيار زيادي هم داشت و واکنش هاي زيادي را برانگيخت.


اما تنها بعد از دو هفته همراهي اين تيم در ليگ جزيره به يکباره نام اشکان از فهرست نفرات آيتور کارانکا براي بازي هاي چمپيون شيب خارج شد تا متعاقب اين تصميم کارلوس کي روش در پستي فيس بوکي از مصدوميت و عمل جراحي اشکان پرده بردارد. بدشانسي بزرگ که مي تواند روي آينده کاپيتان و طرفدارانش در تورنمنت پيش رو تاثير مستقيم بگذارد چون در خبرهاي تکميلي دوري دو ماهه اين بازيکن از ميادين به صورت رسمي اعلام شد.


مصدوميت از ناحيه رباط داخلي بزرگ ترين بدشانسي بود که مي توانست در اين مقطع يقه بازيکني مثل دژاگه را بگيرد. اتفاقي که دغدغه هاي کي روش و طرفداران تيم ملي را نيز به اوج رساند چون وضعيتي که اشکان در حال حاضر با آن دست به گريبان است اصلا قابل پيش بيني نيست به خصوص که با اين مدت زمان دوري اشکان عملا 60 تا 70 درصد از برنامه هاي آماده سازي در نظر گرفته شده براي تيم ملي را نيز از دست مي دهد.

 


با اين اتفاق سئوالي که ذهن بسياري از طرفداران تيم ملي را به خود مشغول کرده اين است که کي روش براي پرکردن جاي خالي اشکان دژاگه روي چه آلترناتيوهايي زوم خواهد کرد. اولين نام در فهرست اخير تيم ملي مي تواند سامان قدوس باشد که توانايي بازي در پست اشکان را دارد . اما با وجود درخشش مفرط قدوس ، احتمالا در بازي او چيزي کم است که کي روش اصرار به حضور هميشگي اشکان دژاگه در اردوها داشته است. او يک هافبک کاملا هجومي است که شايد پديده ايران در جام جهاني باشد و البته در اين مسير توانايي هاي دفاعي و نحوه حضور او در پرس تيمي مقابل حريفان گردنکلفت روسيه 2018 تاثير زيادي بر حضور ثابت قدوس دارد .

 


از همين رو مي توان به ساير آلترناتيوها اشاره کرد جايي که نام دو ستاره ايران شاغل در يونان و قطر بيشتر از همه مد نظر قرار مي گيرد. مسعود شجاعي که کنار گذاشتن او از فهرست تيم ملي در ماه هاي گذشته به قدر کافي سرو صدا داشته و هنوز هم ترکش هاي اين اتفاق جنجالي ادامه دارد مي تواند جدي ترين گزينه باشد به خصوص که مسعود اين روزها در ترکيب AEK در يونان به همان شکلي بازي مي کند و مي درخشد که باب ميل کي روش است.

 


بعد از مسعود نوبت به سروش رفيعي مي رسد که با پيراهن الخور در ليگ ستارگان قطر همچنان يکي از بازيکنان درخشان فوتبال ايران لقب گرفته است. سروش که در مقطعي يکي از بازيکنان مورد علاقه کارلوس بود مي تواند از اتفاقي که گريبان دژاگه را گرفت نهايت بهره را ببرد و با ادامه روند خوبي که در قطر دارد دوباره شانس رسيدن به پيراهن تيم ملي را پيدا کند. نوع فوتبال و هوش بالايي که رفيعي دارد قطعا کي روش را به فکر فرود برده تا از او نيز به عنوان يکي از جدي ترين آلترناتيوهاي مد نظر براي پر کردن خلا دژاگه بهره ببرد.

 


حال در اين برهه بايد به انتظار نشست و ديد کارلوس کي روش که هنوز اطميناني از حضور اشکان دژاگه در جام جهاني ندارد براي کنار آمدن با اين اتفاق و شوک چه تدابيري خواهد انديشيد. تدابيري که قطعا از اردوي آماده سازي اواخر اسفندماه تيم ملي و بازي هاي تدارکاتي عيان خواهد شد تا مشخص شود چه بازيکناني به عنوان آلترناتيو کاپيتان تيم ملي در افکار سرمربي پرتغالي جاي دارند.

ارسال در: شنبه 28 بهمن ساعت 10:04 (1396/11/28)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن