يک رکورد جهاني در انتظار شاگردان برانکو
شماره خبر : 143877
تيم پرسپوليس با 54 امتياز از 23 بازي و تفاضل گل 31+ جدي ترين بخت قهرماني در ليگ هفدهم برتر است تا يک رکورد کم نظير را از خود برجاي بگذارد.

تيم فوتبال پرسپوليس در حالي در 26 فروردين ماه سال جاري در تبريز قهرماني اش را سه هفته مانده به پايان مسابقات ليگ برتر شانزدهم مسجل کرد که حالا حتي با برگزاري مسابقات هفته بيست و چهارم در فاصله 6 هفته مانده به پايان ليگ نيز مي تواند بار ديگر اين عنوان را براي خود مسجل کند!

در همين رابطه بخوانيد:

شاهکار شاگردان برانکو پس از آمدن شفر/ يک اختلاف دو رقمي ديگرِ استقلال با پرسپوليس!

در صورتي که در هفته پيش رو (بعد از برگزاري ديدارهاي ليگ قهرمانان آسيا در اواسط اين هفته) تيم هاي فولاد، ذوب آهن، سايپا و پارس جنوبي جم که 38 و 37 امتيازي هستند، شکست بخورند و پرسپوليس مصاف با استقلال خوزستان را با پيروزي تمام کند در همين هفته مي تواند با 57 امتياز جشن قهرماني اش را در ورزشگاه آزادي را برپا کند! ...که البته شکست خوردن هر چهار تيم بالاي جدولي در يک هفته کمي بعيد به نظر مي رسد اما...

پرسپوليس با غلبه بر دو استقلال خوزستان و تهران قهرمان ليگ هفدهم مي شود

...اما با پيروزي پرسپوليس در دربي و قرباني کردن دومين استقلال ليگ برتر طي دو هفته متوالي(پس از برد احتمالي در ديدار با استقلال خوزستان) اين قهرماني در هفته بيست و پنجم قطعا مسجل خواهد شد. البته تيم 57 امتيازي پرسپوليس در صورت فتح دربي به عدد 60 مي رسد و جشن چهارمين قهرماني ليگ برتر را در فاصله 5 هفته مانده به پايان فصل برگزار خواهد کرد؛ اما جشني بدون جام قهرماني!

سعيد فتاحي رييس کميته مسابقات سازمان ليگ در گفت و گو با مشرق، در اين باره توضيح داد:

«با توجه به اينکه جام قهرماني در ديدارهاي خانگي به باشگاه ها اعطا مي شود چون در مسابقه هفته بيست و پنجم استقلال ميزبان است امکان اعطاي جام به اعضاي تيم پرسپوليس وجود ندارد و اين مراسم به بازي اول خانگي اين تيم موکول خواهد شد».

فتاحي مي گويد: در صورت قهرماني پرسپوليس در دربي جامي به اين تيم اعطا نمي شود

با نگاهي گذرا به مسابقات پيش رو و تداخل اردو و مسابقات تيم ملي در ايام نوروز با هفته بيست و ششم در تاريخ نهم فرودين  و اينکه سرخابي ها مشترکاً 14 ملي پوش(هر تيم 7 بازيکن) دارند کاملا واضح است که کارلوس کي روش تحت هيچ شرايطي راضي نمي شود بدون ملي پوشانش راهي اتريش شود تا در مصاف دوستانه با تونس و الجزاير در سوم و هفتم فروردين(دو روز پيش از ديدار تيم هاي استقلال و پرسپوليس در ليگ با رقبايشان) به ميدان برود. البته سعيد فتاحي در اين باره که تکليف اين مسابقات چه زماني روشن مي شود نيز به مشرق گفت:

«قرار است در روزهاي آتي براي حل اين موضوع نشستي با حضور مسئولان تيم ملي و باشگاه هاي استقلال و پرسپوليس داشته باشيم».

با اين توضيح در صورت تعويق افتادن اين مسابقه اعطاي جام قهرماني به هفته بيست و هشتم و تاريخ 22 فروردين موکول خواهد شد. روزي که بار ديگر پرسپوليس در تهران ميزبان پارس جنوبي جم است چون پيش از آن در هفته بيست و هفتم بايد در مشهد مهمان پديده باشد!

نکته مهمتر نهفته در اين ميان اين است که درصورت مسجل شدن قهرماني پرسپوليس در روز دهم اسفند 5 هفته مانده به پايان ليگ در تاريخ دهم اسفند ماه سال جاري پس از حضور در دربي برگشت اين است که پرسپوليس براي دومين بار در طول يک سال دومين جام قهرماني اش در ليگ برتر را بدست خواهد آورد! دو قهرماني در دو فصل ولي در 11 ماه! اتفاقي کم نظير که تاکنون در ايران رخ نداده و کمتر تيمي موفق به کسب اين افتخار در دنيا شده است. رکوردي تازه براي فوتبال جهان و شايد ثبت در تالار افتخارات فدراسيون بين المللي فوتبال – فيفا.

ارسال در: شنبه 28 بهمن ساعت 12:39 (1396/11/28)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن