پيش بيني بازيکن ملي پوش/ استقلال برنده دربي است
شماره خبر : 143878
جباروف گفت: با توجه به قدرتي که از استقلال سراغ دارم و انگيزه‌اي که اين روزها از بازيکنان تيم مي‌بينم مي‌تواند بگويم که استقلال برنده دربي است.

سرور جباروف در ابتداي اين فصل و بعد از نيم فصل بازي در سپاهان به استقلال پيوست تا به نوعي در کنار مجتبي جباري گره خط مياني اين تيم را که در سالهاي اخير خلاء يک بازيکن تکنيکي را حس مي‌کرد پر کند. با جدايي عجيب جباري از استقلال جباروف در خط مياني تنها شد اگر چه اين تنهايي وي را در خط هافبک استقلال نسبت به ساير همبازيانش متمايز کرد.هافبک سرشناس تيم ملي ازبکستان خيلي زود جاي خود را در خط هافبک استقلال پيدا کرد و با وجودي که 36 سال سن دارد به شکلي عمل کرد که منصوريان و شفر وادار شدند فرشيد اسماعيلي جوان را نيمکت نشين کنند. نکته عجيبي که در طول اين فصل در مورد جباروف وجود دارد اين است که هرگاه در اين فصل جباروف براي استقلال به ميدان نرفته اين تيم دچار مشکل شده و نمونه بارز آن بازي‌هاي استقلال بعد از محروميت انضباطي اين بازيکن بود که تيم شفر را دچار مشکل کرد.

اينکه چطور جباروف جاي خود را در استقلال گرفت و تبديل به بازيکني بدون جانشين شده را اين بازيکن در اين گفت‌و‌گوي مفصل توضيح داده است.

متن گفت‌و‌گوي سرور جباروف  را در زير مي‌خوانيد:

وقتي سال گذشته مجبور شدي براي سپاهان بازي کني فکر مي‌کردي استقلال چنين جوي داشته باشد؟

هر دو تيم باشگاه‌هاي بزرگ و خوبي هستند و هر دو تيم پرافتخار هستند.به خصوص اينکه استقلال در پايتخت ايران است.نکته اي که بايد اشاره کنم در مورد هواداران فوتبال در ايران است. من در هيچ کجا مثل هواداران ايراني نديده‌ام و شايد هواداران فوتبال در کره جنوبي کمي شبيه به هواداران ايراني باشند. ايراني ها در استاديوم بسيار پرشور هستند و من خيلي خوشحال هستم که در استقلال بازي مي‌کنم و از اين بابت هم خوشحال هستم.

نکته‌اي که اين روزها در مورد تو مطرح مي‌شود اين است که نقش مهمي در ترکيب استقلال داري. بازيکني با 36 سال سن به شکلي عمل کرده که هرگاه بازي نمي‌کني استقلال نمي‌تواند برنده باشد...

بابت اين نظر شما ممنون هستم ولي ما هرکاري مي‌کنيم در قالب «Team Work» و کار گروهي است. همه با هم هستيم و اينطور نيست که اگر من نباشم استقلال نتواند برنده شود.ما يک تيم بسيار خوب با کادر و بازيکنان خوب هستيم و هر نتيجه خوبي هم بگيريم در قالب کار گروهي است.

در اين يک سال و نيمي که در اصفهان و تهران زندگي کرده‌اي جو ايران را چطور ديدي، حتما به گوش شما هم رسيده که از بيرون، ايران را کشوري نا امن مي‌نامند.

اين صحبت‌ها غير منصفانه است. من اينجا در ايران زندگي مي‌کنم و چند بار هم خانواده‌ام را هم به تهران آورده‌ام. هيچ شرايط نا امني در ايران نديده‌ام و در اينجا احساس راحتي مي‌کنم.

هنگامي که در تعطيلات به کشورت ازبکستان بر مي‌گردي در مورد جو استقلال چه صحبتي با دوستان يا همبازيان سابقت مي‌کني؟

من به خانواده‌ام گفتم بار اولي که تماشاگران استقلال را در ورزشگاه آزادي ديدم به آنها گفتم که يک حس رويايي داشتم،وقتي تماشاگر زياد به ورزشگاه مي‌ايند اتمسفر خوبي ايجاد مي‌شود و انصافا بازيکنان انرژي مي‌گيرند.اين موضوع براي من و ساير بازيکنان به روحيه و انگيزه بسيار زياد است.هرجا هم که از من سوال شده اين حرف را زده‌ام که فضايي که طرفداران استقلال ايجاد مي‌کنند واقعا رويايي است.

همانطور که در جريان هستي استقلال سال گذشته شکست سنگيني مقابل العين امارات داشت، تيمي که دوباره با استقلال همگروه است،حالا که در آسيا کارتان را شروع کرده‌ايد فکر مي‌کني بتوانيد حرفي براي گفتن داشته باشيد؟

مطمئن هستم امسال مي‌توانيم در آسيا موفق باشيم، بازيکناني داريم که مي‌توانند نتيجه بازي را عوض کنند و همگي مي‌توانيم کاري کنيم تيم از گروهش صعود کند. ما اين توانايي را داريم که حتي به فينال ليگ قهرمانان هم صعود کنيم. اين نظر شخصي من است چون با تيمي کار مي‌کنم که اين توانايي را در آن مي‌بينم.

استقلال اين روزها در ليگ شرايطي دارد که پيش مي‌بيني مي‌شود پرسپوليس رقيب ديرينه استقلال تا چند هفته ديگر قهرمان شود. اين موضوع براي تيم و بازيکنان بي انگيزگي در ادامه راه ايجاد نمي‌کند؟

در زندگي چيزي غير ممکن نيست، ما کاري به نتايج ساير تيم‌ها نداريم و به مسائل ديگر توجه نمي‌کنيم. ما بايد کار خودمان را تا آخرين لحظه به بهترين نحو انجام بدهيم و اين بهترين نوع رفتار حرفه اي است.

استقلال به فينال جام حذفي راه پيدا کرده و اين شانس را داري تا براي اولين سال حضورت يک جام با استقلال بگيري، احساست در اين خصوص چيست؟

خيلي خيلي اميدوارم به قهرماني جام حذفي، من به شخصه بيشترين تلاش را در آن مسابقه مي‌کنم تا استقلال قهرمان جام حذفي شود. اين يک حس و فرصت خوب است که حالا نصيب من شده و بايد از آن استفاده کنم.

کمتر از 2 هفته ديگر استقلال بايد به مصاف پرسپوليس رقيب سنتي خود برود، استقلال دربي رفت را واگذار کرده اما نسبت به آن بازي خيلي تغيير کرده است، فکر مي‌کني کدام تيم مي‌تواند برنده بازي باشد؟

با توجه به قدرتي که از استقلال سراغ دارم و انگيزه‌اي که اين روزها از بازيکنان تيم مي‌بينم مي‌تواند بگويم که استقلال برنده دربي است. البته ما فعلا به مسابقات آسيايي خودمان فکر مي‌کنيم و هنوز به آن بازي فکر نمي‌کنيم اما طبعا براي آن مسابقه برنامه خواهيم داشت.

صحبت از ليگ قهرمانان شد،استقلال با الرياني که با آن مساوي کرديد، با الهلال عربستان و العين امارات همگروه است، کدام تيم‌ها را شانس صعود مي‌بيني؟

اين يک چالش بسيار خوب براي استقلال است،همگروهي با اين تيم‌ها  هم چالشي سخت و هم خوب است. ما مي‌توانيم از اين گروه صعود کنيم حتي به عنوان تيم اول. کار سخت است و اين تيم‌هايي که اسم برديد همه قوي هستند اما ما توانايي زيادي داريم.

چطور شد با الريان مساوي کرديد. در مورد آن بازي و بازي حساس روز سه شنبه مقابل الهلال صحبت کن.

ما در بازي با الريان خيلي خوب بازي کرديم و با وجود اينکه اولين ديدار ما بود خوب کار کرديم. در نيمه اول چند موقعيت خيبي خوب داشتيم و در نيمه دوم نسبت به نيمه اول خيلي خيلي بهتر از حريف بازي کرديم و شانسي هم به حريف نداديم. اين شروع بدي براي ما نبود.در مورد الهلال هم بگويم که خودم در ليگ عربستان بازي کرده‌ام و الهلال را مي‌شناسم. الهلال تيم پرقدرت و بزرگي است و سابقه قهرماني آسيا را دارد. من مطمئن هستم اين بازي يک مسابقه بزرگ و هيجان‌انگيز مي‌شود اما خيلي خوشبين هستم که بتوانيم اين بازي را ببريم.

تو در اين سالها با مربيان مختلفي کار کرده‌اي، نظرت در مورد شفر چيست؟

شفر مربي خوب، کاربلد و با تجربه است است،او خيلي خوب تيم ما را کنار هم جمع کرده است، شفر فضاي دوستانه‌اي بين کادر و بازيکنان برقرار کرده و فضاي تيم ما به شکلي است که همه با هم همدل هستند.

به عنوان سوال پاياني هواداران استقلال دوست دارند بدانند جباروف سال بعد در استقلال ماندني است يا خير؟

طبيعي است که من دوست دارم در استقلال بمانم ولي ترجيح مي‌دهم بعد از فينال جام حذفي در مورد اين موضوع صحبت و فکر کنم. طبعا بعد از آن مسابقه بايد با باشگاه در مورد آينده مذاکره کنم.

ارسال در: شنبه 28 بهمن ساعت 12:49 (1396/11/28)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن