پرسپوليس به دنبال شکست ياران ژاوي
شماره خبر : 143947
دو نماينده کشورمان در ليگ قهرمانان آسيا در سخت‌ترين بازي خود در مرحله گروهي به ميدان مي‌روند.

به گزارش سايت روزنامه نود ، در ادامه ديدارهاي هفته دوم از مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا تيم‌هاي پرسپوليس و استقلال امروز (سه‌شنبه) به مصاف اصلي‌ترين رقباي گروه‌شان خواهند رفت. صدرنشين ليگ برتر کشورمان ميهمان السد پرستاره است و استقلال نيز مجبور است در مسقط عمان از الهلال ميزباني کند. نگاهي مي‌اندازيم به اين دو مسابقه نمايندگان کشورمان که اميد زيادي به صعود از گروه‌شان دارند.

پرسپوليس - السد
سرخپوشان ليگ قهرمانان آسيا را مقتدرانه آغاز کردند و موفق شدند نسف قارشي را با 3 گل شکست دهند. نتيجه‌اي که باعث شد تيم‌هاي اين گروه D پرسپوليس را شانس اول صعود بدانند. السد نيز با پيروزي خارج از خانه مقابل الوصل امارات قدرت خود را به رخ همگروهي‌هاي خود کشيد و از اين رو رويارويي اين دو تيم به نوعي جدال بهترين‌هاي اين گروه است. حتي برنده بازي امشب مي‌تواند شانس خود را براي سرگروهي تا حد زيادي افزايش دهد.

السد براي اين بازي نگران وضعيت دو بازيکن شاخص تيمش الحمرون و خوخي بود که هر دو بازيکن يکشنبه شب در تمرين گروهي تيم‌شان حاضر شدند تا مانوئل فيريرا کمترين دغذغه را براي امشب داشته باشد. السد در حال حاضر با دو امتياز فاصله با تيم الدحيل در رده دوم جدول ليگ ستارگان قطر قرار دارد و رقابت اين دو تيم با فاصله گرفتن از تيم‌ها براي قهرماني بسيار نزديک است. ژاوي هرناندز و مرتضي پورعلي‌گنجي شاخص‌ترين بازيکنان خارجي تيم قطري هستند که براي پرسپوليسي‌ها کاملا شناخته شده‌اند و قطعا تقابل آنها با سرخپوشان از جذابيت‌هاي بازي است. قطعا رويارويي پورعلي‌گنجي با مهاجمان پرسپوليس ديدني خواهد بود.

پرسپوليس در بهترين شرايط خود به مصاف السد خواهد رفت. برانکو تمامي بازيکنان خود را براي بازي امشب در اختيار دارد و  از اين‌رو مي تواند بهترين ترکيب ممکن را به ميدان بفرستد. کسب يک نتيجه تساوي هم مي‌تواند براي نماينده کشورمان نتيجه مناسبي باشد از اين جهت که رقيب اصلي سرخوشان در اين گروه السد است و تيم برانکو اگر بتواند از دو بازي مقابل اين تيم 4 امتياز بگيرد آن وقت با شکست تيم‌هاي ديگر صدرنشين گروهش خواهد شد.

قضاوت بازي را محمد تقي الجعفري از سنگاپور به‌عهده خواهد داشت.

استقلال - الهلال
ديگر نماينده کشورمان يکي از سخت‌ترين بازي‌هاي اين فصل خود در ليگ قهرمانان را پيش‌رو دارد. با توجه اينکه العين و الريان هم در اين گروه قرار دارند، نتيجه بازي امشب استقلال و الهلال براي صعود از اين دو گروه براي هر دو تيم بسيار حياتي است. مخصوصا براي استقلال که در اين بازي ميزبان است اما نمي‌تواند از شانس ميزباني‌اش مقابل تيم‌هاي عربستاني بهره ببرد. قطعا دو بازي رفت‌وبرگشت مقابال استقلال در عمان براي الهلال بازي خانگي محسوب مي‌شود تا جايي که دياز سرمربي آرژانتيني اين تيم از اين موضوع به شدت استقبال کرده است.

استقلال از اولين بازي خود در گروه D موفق شد يک امتياز در دوحه از الريان بگيرد از اين‌رو اگر بتواند امشب الهلال را شکست دهد شانس خود را براي صعود از گروه مرگ تا حد زيادي افزايش خواهد داد. شفر براي اين مسابقه پژمان منتظري، ميلاد زکي‌پور، مهدي قائدي و بويان را در اختيار نخواهد داشت و در نبود منتظري به احتمال خيلي زياد روزبه چشمي در خط دفاع در کنار مجيد حسيني به کار گرفته مي‌شود.

در پست‌هاي ديگر نهايت شفر يک يا دو تغيير در ترکيب تيمش نسبت به بازي قبل داشته باشد. مرد آلماني در نشست خبري پيش از مسابقه از اينکه نمي‌تواند در ورزشگاه آزادي و جلوي 80 هزار تماشاگر ميزبان الهلال باشد ابراز تاسف کرده اما در عين حال اميدوار است تيمش در بازي امشب حداکثر امتيازات را بدست بياورد.

الهلال در شرايطي به عمان آمده که غيبت 4 مهره اصلي اين تيم عبدالله المعيوف، عبدالله الزوري، نواف العابدو سلمان الفرج قطعي است. نايب قهرمان فصل پيش ليگ قهرمانان آسيا در اين دوره از رقابت‌ها نيز مثل هميشه يکي از مدعيان قهرماني است. شايد الهلال چند مهره اصلي خود از جمله عمر خريبين را به دليل مصدوميت از دست داد اما اين تيم همچنان به يکه‌تازي خود در ليگ عربستان ادامه مي‌دهد و در هر شرايطي يک حريف سرسخت و با تجربه براي استقلال به حساب مي‌آيد.

داوري اين ديدار را ريوجي ساتو به همراه کمک‌هايش از ژاپن به‌عهده خواهند داشت.

برنامه ديدارهاي روز دوم  منطقه غرب آسيا در هفته دوم مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا به‌شرح زير است:

سه‌شنبه، اول اسفندماه

گروه C:
نسف‌قارشي ــ الوصل امارات، ساعت 16:30
السد قطر ــ پرسپوليس، ساعت 19

گروه D:
العين امارات ــ الريان قطر، ساعت 18:40
استقلال ــ الهلال عربستان، ساعت 19

ارسال در: سه شنبه 1 اسفند ساعت 10:28 (1396/12/1)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن