استقلال يک- الهلال صفر؛ گام محکم استقلال در آسيا/ الهلال حريف شاگردان شفر نشد
شماره خبر : 143971
تيم فوتبال استقلال در هفته دوم ليگ قهرمانان آسيا توانست تيم فوتبال الهلال را شکست دهد.

تيم فوتبال استقلال در هفته دوم رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا به مصاف الهلال عربستان رفت که اين ديدار با نتيجه يک بر صفر به نفع آبي‌ها به پايان رسيد.

اين ديدار به دليل سقوط هواپيماي تهران-ياسوج و کشته شدن 66 نفر از هموطنانمان با يک دقيقه سکوت آغاز شد.

تيم فوتبال الهلال با حمايت هواداران عماني به سمت دروازه استقلال حملاتي انجام دادند اما نتوانستند  دروازه آبي‌ها را تهديد کنند. مردان شفر در دقيقه 6 بازي موقعيت بسيار خوبي داشتند اما تداخل مامه تيام و غفوري باعث شد اين فرصت از دست برود.

آبي‌ها دقايقي از بازي را به خوبي پشت سر گذاشتند. در دقيقه 13 پاس بسيار خوب شجاعيان به غفوري، اين بازيکن را در موقعيت خوبي قرار داد اما واکنش خوب سنگربان الهلال اين توپ به کرنر فرستاده شد.

استقلال در دقيقه 21 توانست فرصت عالي را بر روي دروازه الهلال ايجاد کند. شوت شجاعيان به بازيکن الهلال خورد و در بازگشت تيام به سمت دروازه نماينده عربستان شوت کرد اما توپ با برخورد به مدافعان الهلال راهي کرنر شد.

در دقيقه 27 شوت محکم علي البوليهي، بازيکن الهلال توسط رحمتي مهار شد. کاپيتان استقلال به سرعت بازي را آغاز کرد اما بازيکنان استقلال نتوانستند از موقعيت به دست آمده استفاده کنند.

دقيقه 38 بازي الهلال توانست پشت محوطه جريمه خطا بگيرد و شوت خوب بازيکن الهلال با اختلاف اندکي از بالاي دروازه عبور کرد. الهلال به دنبال اداره بازي بود اما استقلال با زيرکي توانست موقعيت‌هايي را به سمت دروازه حريف ايجاد کند. آبي‌ها در دقيقه 42 موقعيت خوبي را ايجاد کردند ضربه سر تيام به سمت دروزاه حريف زده شد که حبسي آن را در آغوش گرفت.

دروازه‌بان الهلال توانست در نيمه نخست موقعيت‌هاي گل آبي‌ها را مهار کند تا به ستاره اين نيمه تبديل شود. ديدار نماينده عربستان و ايران در نيمه نخست با تساوي بدون گل به پايان رسيد.

شاگردان شفر در نيمه دوم طوفاني آغاز کردند و هنوز زماني از سوت داور نگذشته بود که آبي‌ها به گل برتري رسيدند. مامه تيام در سمت چپ خط دفاع الهلال را به هم ريخت و ضربه او با برخورد به پاي الحفيص وارد دروازه الهلال شد. استقلال بعد از رسيدن به گل حملات خود را بيشتر کرد و توانست در دقيقه 54 به موقعيت بسيار خوبي برسد. ارسال عالي اميد ابراهيمي با ضربه سر غفوري همراه بود اما با واکنش خوب سنگربان الهلال راهي کرنر شد. آبي‌ها بازي منطقي را در دستور کار قرار دادند.

الشهراني در دقيقه 53 به سمت دروازه استقلال شوت کرد اما با عکس العمل زيباي مهدي رحمتي دفع شد. در دقيقه 68 اين ديدار حبسي با خروج از دروازه و محوطه جريمه،‌با دست توپ را از جلوي شجاعيان زد و از بازي اخراج شد. در دقيقه 69 سانتر علي قرباني از سمت چپ به اسماعيلي رسيد، او در محوطه جريمه به زمين خورد اما داور اين صحنه را پنالتي تشخيص نداد. آبي‌ها تا پايان بازي حملاتي را به سمت دروازه انجام دادند اما نتوانستند به گل دوم دست يابند و اين ديدار با نتيجه يک بر صفر به نفع شاگردان شفر به پايان رسيد.

 

*شناسنامه بازي*

 

ترکيب استقلال:  مهدي رحمتي، وريا غفوري، مجيد حسيني،روزبه چشمي، خسرو حيدري، فرشيد باقري، اميد ابراهيمي، داريوش شجاعيان، فرشيد اسماعيلي، سرور جپاروف و تيام 

ترکيب الهلال: علي الحبسي، ياسر الشهراني، اسامه حوساوي، عبدالله الحفيظ، علي البولايحي، عبدالله عطيف، محمد کانو، نيکلاس ميلسي، ازکيل چروتي، اشرف بن چارکي و مجاهد المانيا

کارت زرد: مجيد حسيني ( استقلال)، اميد ابراهيمي( استقلال)، عبدالله الحفيظ( الهلال)، چروتي ( الهلال)

کارت قرمز: علي الحبسي( الهلال)

تعويض الهلال: عبدالله الحفيظ (محمد البورايک دقيقه 61)، کامنو(ياسر القحطاني دقيقه 62)، ال مانيا(محمد الواکد دقيقه 69)

تعويض استقلال: مامه بابا تيام (علي قرباني دقيقه 77) داريوش شجاعيان ( بهنام برزاي دقيقه 92)

ارسال در: سه شنبه 1 اسفند ساعت 21:05 (1396/12/1)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن