سوالهائي که برانکو بايد پاسخ دهد ؟
شماره خبر : 143977
تورج عاطف

يک باخت بد براي قهرمان ايران و صدرنشين بلامنازع ليگ کشورمان در مقابل تيم دوم ليگ ستارگان قطر رقم خورد .  اين شکست مي تواند ماحصل  پاسخ هاي نداده اي برانکو ايوانکوويچ به برخي  سوالها باشد
1/ سوال اول
 در بازي با نماينده ازبکستان به وضوح شکاف هاي  دفاع هاي کناري با دو مدافع مرکزي پرسپوليس  ديده مي شد  اما سوال اين است که چرا اين  روزنه ها ترميم نشدند؟ گلهاي دوم و سوم  پرسپوليس ماحصل توپهائي بود که از خلا دو مدافع کناري پرسپوليس حاصل شد  و شايد دو گل ديگر هم زده نشد
2/ سوال دوم
چرا برانکو دو هافبک تدافعي را در اين بازي به کار گرفت ؟ پاسخ بي گمان اين است که اين دو هافبک تدافعي بايد خلا هاي ميانه ميدان را پرمي کردند  اما شاهد بوديم که ربيع خواه و کمال کاميابي نيا براحتي فضا را به مردان تيم السد دادند  و ماحصل آن ضربه کاشته اي بود که منجر به گل اول و  حادثه گل سوم بود . مي پرسيم اگر قرار بود که هافبک هاي تدافعي چون تانک عمل کنند و جلوي بازي بالرين هاي فانتزي را بگيرند و هافبکهاي فانتزي چون رسن و مسلمان روي نيمکت باشند و سيامک نعمتي پاسور و شوت زن و دونده تنها 4 دقيقه بازي مفيد کند پس چرا اين کار را نکردند  و چرا اصرار بود که اين بازيکنان تا آخر در ميدان باشند ؟
3/ سوال سوم
برنامه تيم برانکو  در صورت گل خوردن چه بود ؟ چگونه تيمي  که سه گل مي خورد توپها را بلند  از دروازه بان به زمين حريف بي هدف مي اندازد و بازي سازي از خط دفاعي را انجام نمي دهد ؟ چرا آمار پاسهاي اشتباه و خطا هاي بي مورد زياد بودند ؟ 
4/ سوال چهارم
چرا برانکو تعويض هاي کم و دير هنگام انجام داد ؟ وقتي تيمي سه گل مي خورد بايد دو عنصر تهاجمي چون منشا  که يک مهاجم است را با يک هافبک يعني بشار رسن و يک وينگر تکنيکي چون اميري را با يک هافبک تدافعي عوض کند ؟ چرا  ربيع خواه که نه در دفاع و نه در بازي سازي  موفق نبود تعويض نشد ؟ چرا تاکتيک پرسپوليس که فرستادن توپهاي بلند به روي دروازه بود با آمدن مصلح  موثر تر نشد ؟  بازيکني چون مسلمان نمي توانست به زمين آيد؟
5/ سوال پنجم
 اشتباهات تکراري چه زماني بايد متوقف شوند ؟ يادمان باشد اشتباه دفعه اول يک خطا  است اما در صورت تکرار يک ضعف است  گل دوم  السد شبيه گل الاهلي در بازي سال گذشته در مرحله 4/ 1 نهائي نبود ؟ چگونه دروازه باني چون بيرانوند   نمي داند توپهاي محوطه شش قدم مال دروازه بان است اما درون دروازه ماند و گل  اول را مي خورد ؟

ارسال در: چهارشنبه 2 اسفند ساعت 13:07 (1396/12/2)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن