قاسمپور: پرسپوليس بي‌ثباتي فوتبال ايران را نشان داد/ تجربه شفر به کار استقلال آمد
شماره خبر : 143979
پيشکسوت فوتبال ايران گفت: پرسپوليس با شکست مقابل السد نشان داد تيم‌هاي ايراني بي‌ثبات هستند و برانکو هم ثابت کرد مرد بازي‌هاي بزرگ نيست.


ابراهيم قاسمپور در مورد عملکرد نمايندگان کشورمان در هفته دوم ليگ قهرمانان آسيا اظهار داشت: در هفته دوم تيم‌هاي ذوب‌آهن و استقلال نتايج خوبي گرفتند و خود را به عنوان يک مدعي صعود مطرح کردند. البته ذوب‌آهن در هفته اول عملکرد خوبي نداشت و شکست سنگيني را در قطر پذيرا شد اما با شکست لوکوموتيو به جدول برگشت. بازيکنان اين تيم چند سالي است که کنار هم بازي مي‌کنند و بايد از آنها انتظار داشت نماينده خوبي براي ايران در ليگ قهرمانان بوده و حداقل از گروه‌شان صعود کنند.

الهلالي که من ديدم با تيم فصل قبل تفاوت زيادي داشت
وي افزود: استقلال شب گذشته موفق شد سخت‌ترين بازي خود در گروهش را ببرد و صدرنشين گروه شود. هر چند من فاصله زيادي بين الهلالِ بازي شب گذشته و الهلالي فصل پيش ديدم. نبايد تاثير شفر در استقلال را هم منکر شد. تجربه‌ شفر به دليل شناخت زيادي که از تيم‌هاي عربي دارد به کار استقلال در مسابقات آسيايي خواهد آمد. اعتقاد من اين است که استقلال مي‌تواند از اين گروه سخت صعود کند به شرطي که نظم و انضباط تيمي‌اش را به همين شکل حفظ کند و فراز‌ و نشيب نداشته باشد. متاسفانه تيم‌هاي ايراني در مقاطعي يا خيلي خوبند يا خيلي ضعيف و حد وسط ندارند و تا زماني که اين نقيصه را برطرف نکنند نمي‌توانيم روي تيم‌هاي‌مان به عنوان مدعي حساب کنيم.

پرسپوليس بي‌ثباتي‌ فوتبال ايران را نشان داد
کارشناس فوتبال ايران با انتقاد از عملکرد پرسپوليس در بازي با السد، يادآور شد: اينکه مي‌گويم تيم‌هاي ايراني ثبات ندارند به خاطر همين است. پرسپوليس در هفته اول رقابت‌ها با 3 گل نسف‌قارشي را شکست داد اما در هفته دوم به بدترين شکل به السد باخت. اين بي‌ثباتي را فقط در تيم‌هاي ايراني مي‌شود پيدا کرد. اين نشان مي‌دهد فوتبال ايران سال‌هاست که در حال در جا زدن است و هيچ پيشرفتي در کار و افکارمان نداشته‌ايم. در بهترين حالت شايد بتوانيم در ليگ قهرمانان آسيا در جمع 4 تيم قرار بگيريم و قهرمان شدن با اين شرايط ممکن نيست. ما  هميشه از تيم‌هاي عربي ايراد مي‌گيريم که چرا حرفه‌اي نيستند اما بايد نگاهي هم به خودمان بيندازيم که چرا باشگاه‌هاي‌مان هنوز بعد از چند سال دغدغه زمين تمرين دارند و از امکانات اوليه هم برخوردار نيستند.

کسي از تراکتورسازي انتظار نداشت
قاسمپور در ادامه به دو شکست تراکتورسازي اشاره و حاطرنشان کرد: با نتايجي که تراکتورسازي در ليگ کسب کرد هيچ کس از اين تيم انتظار نداشته و ندارد که در ليگ قهرمانان آسيا خوب نتيجه بگيرد. اين تيم با جذب بازيکنان جديد هم پيشرفت خاصي نداشت و بايد از حالا به فکر فصل آينده باشد تا نقيصه‌هاي زياد خود را برطرف کند.

برانکو مرد بازي‌هاي بزرگ نيست
پيشکسوت فوتبال ايران در پاسخ به اين سوال که آيا تفکرات برانکو و اصرار او در استفاده از دو هافبک دفاعي در باخت پرسپوليس به السد تاثير داشت يا نه، اظهار داشت: از نظر من برانکو مرد بازي‌هاي بزرگ نيست و او در مواقع حساس واقعا نمي‌داند چه تصميماتي بگيرد، موردي که قبلا مشابه آن را ديده بوديم. اگرچه پرسپوليس با تفکرات همين مربي در حال حاضر قهرمان بي‌رقيب ليگ است. شايد برانکو بهتر باشد که براي مسابقات آسيايي تفکرات جديدي به کار گيرد در غير اينصورت اين تيم نهايتا بتواند از گروهش در اين مسابقات صعود کند. در بازي ديشب همه ديديم که ژاوي در سن 38 سالگي و بدون اينکه خيلي به خودش زحمت دهد هر کاري که دلش خواست در زمين کرد و واقعا تفاوت خود را با ديگر بازيکنان حاضر در زمين را نشان داد. تيم‌هاي عربي با استفاده از همين بازيکنان بزرگ در تيم‌هاي‌شان در رقابت‌هاي آسيايي نتيجه مي‌گيرند و ما هم سال‌هاست که با امکانات ضعيف و ليگ مثلا حرفه‌اي‌مان در حال در جا زدن هستيم. دو سه ستاره خوب هم که در ليگ داريم به تيم‌هاي عربي مي‌فرستيم و آنها را تقويت مي‌کنيم.

کي‌روش فقط مانده بود بقال به کادرش اضافه کند
قاسمپور اضافه کرد: گل‌هاي تيم‌هاي ايراني را با تيم‌هاي ديگر در ليگ قهرمانان آسيا مقايسه کنيد. گل‌هاي ما بيشتر روي ضربات ايستگاهي يا اشتباه بازيکنان حريف است اما گل‌هاي تيم‌هاي عربي و همچنين شرق آسيا فقط روي کار تيمي بدست مي‌آيد. در خاتمه تاکيد مي‌کنم فدراسيون 5 ستاره داريم و هر سال خودمان براي خودمان ستاره مي‌گذاريم بدون اينکه يک پله پيشرفت در کارمان داشته باشيم. در چند سال اخير هم کل فوتبال کشورمان را در اختيار کارلوس کي‌روش قرار داده‌ايم و او هر کاري دلش مي‌خواهد انجام مي‌دهد. فقط مانده بود بقال سر کوچه‌شان را دستيار خودش در تيم ملي کند که اين کار را هم انجام داد. با اين شرايط و عملکرد هيچ وقت نمي‌توانيم پيشرفتي در فوتبال‌مان داشته باشيم و همچنان درجا خواهيم زد.

ارسال در: چهارشنبه 2 اسفند ساعت 14:19 (1396/12/2)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن