طارمي: کاري مي‌کنم در قطر همه مرا تحسين کنند
شماره خبر : 143988
مهدي طارمي اين روزها تبديل به ستاره اول الغرافه شده است.

 

مهاجمي که همه‌کار براي تيمش مي‌کند. او 2 گل براي الغرافه مقابل تراکتورسازي زد و روي گل ديگر هم نقش مستقيم داشت. از قضا يک پنالتي هم خراب کرد!

يک پنالتي که حکايت جالبي داشت؛ در دقيقه 77 پس از خطاي محمد ايرانپوريان روي مهدي طارمي و اعلام پنالتي از سوي داور، گزارشگر بازي گفت: «بله، حالا پنالتي شده اما اينجا ديگه پرسپوليس نيست که مهدي طارمي پشت توپ بره يا هر کاري خواست انجام بده...»

اتفاقاً مهدي طارمي پشت ضربه پنالتي ايستاد و اما ضربه‌اش تبديل به گل نشد. آلميدا گلر تراکتورسازي ضربه طارمي را مهار کرد تا گزارشگر مسابقه بازهم لب به انتقاد از مهاجم ايراني الغرافه بگشايد. با اين وجود در دقيقه 4+90 مهدي طارمي با عبور از نادري مدافع تراکتورسازي با دروازه‌بان تيم تبريزي تک به تک شد و گل سوم تيمش را به ثمر رساند تا ستاره اين ديدار لقب بگيرد.

اين اولين بار نبود که مهدي طارمي در آسيا به داد الغرافه رسيد. سه‌شنبه 10 بهمن ماه گذشته هم الغرافه قطر در شب درخشش مهدي طارمي راهي مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا شد. تيم قطري در حالي در مرحله پلي‌آف برابر پاختاکور ازبکستان قرار گرفت که هر دو تيم شانس يکساني براي صعود داشتند اما به لطف ستاره ايراني الغرافه صعود کرد.

مهدي طارمي در آن مسابقه يک پنالتي براي الغرافه گرفت که وسلي اسنايدر ستاره هلندي آن را تبديل به گل کرد. گل دوم الغرافه هم روي حرکت در عرض طارمي و پاس او حاصل شد تا در نهايت تيم قطري 2 بر يک پاختاکور ازبکستان را شکست داده و به مرحله گروهي صعود کند.

البته الغرافه در اولين بازي مرحله گروهي به مصاف الجزيره امارات رفت و شکست خورد. مهدي طارمي در اين مسابقه هم يک گل زد و حالا در ليگ قهرمانان آسيا 3 گله شده است.

ستاره‌اي که نزد مديران و مسئولان باشگاه الغرافه محبوب شده است. مهاجمي که قرارداد يک سال و نيمه با الغرافه دارد ولي تيم قطري بدش نمي‌آيد اين قرارداد تمديد شود.

هرچند هدف مهدي طارمي اروپاست. مهاجمي که به شدت نسبت به درخشش در جام جهاني 2018 و حضور در قاره سبز اميدوار است.

طارمي که درخشش مافوق تصوري مقابل تراکتورسازي داشت اين روزها در قطر خيلي هم تنها نيست. او با سروش رفيعي و مرتضي پورعلي‌گنجي دو بازيکن ايراني الخور و السد قطر رفت و آمد دارد تا احساس خيلي تنهايي نکند.

همين طور در الغرافه هم توانسته باهمبازيانش رابطه خوبي ايجاد کند و با وسلي اسنايدر کلي صميمي شده است. آنقدر صميمي که اسنايدر پنالتي‌زن اول الغرافه اجازه مي‌دهد مهدي طارمي پشت توپ بايستد و حتي آن را خراب کند!

ديروز و يک روز پس از درخشش مهدي طارمي مقابل تراکتورسازي تبريز توانستيم به واسطه يک دوست مشترک با ستاره خط حمله الغرافه ارتباط برقرار کنيم که به نکات جالبي اشاره کرد.

مهدي طارمي درخصوص عدم شادي پس از گلزني برابر تراکتورسازي تبريز گفت: متأسفانه قبل از بازي خبر بدي به گوش ما رسيد و شنيدم عده‌اي از هموطنانم در سانحه سقوط هواپيمايي مسافربري ياسوج جان خود را از دست داده‌اند. به احترام هموطنان درگذشته و همين‌طور بازماندگان آنان تصميم گرفتم شادي نکنم. به خانواده‌‌هاي داغدار اين حادثه تلخ صميمانه تسليت مي‌گويم و براي آنها آرزوي صبر و شکيبايي دارم.

وقتي از مهدي طارمي درباره درخشش زائدالوصف در ليگ قهرمانان پرسيديم به ما پاسخ داد: خيلي انگيزه دارم. مي‌خواهم کاري کنم در قطر همه مرا تحسين کنند. مسئولان، کادرفني و همبازيانم در الغرافه هم خيلي به من کمک کردند که زودتر جا بيفتم و راحت‌تر بازي کنم. اميدوارم بتوانيم از گروه خود صعود کرده و تا جايي که امکان دارد در ليگ قهرمانان آسيا جلو برويم.

ارسال در: چهارشنبه 2 اسفند ساعت 18:57 (1396/12/2)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن