پرسپوليس با سونامي پديده قبل از دربي قهرمان مي‌شود؟!
شماره خبر : 144065
سونامي رخ داده در تيم پديده هر آن ممکن است به بالاي جدول هم رسيده و قهرماني زودهنگام تيم پرسپوليس را تحت تأثير خود قرار دهد.

با توجه به آنچه در هفدهمين دوره مسابقات ليگ برتر بر تيم پديده مشهد سپري شده مي توان اين باشگاه مشهدي را از اين حيث تيمي برشمرد که از اتفاقات پيرامونش با دو سونامي مهم دست و پنجه نرم کرده است.

سونامي اول که اين تيم نتوانست از آن جان سالم به در ببرد کسر شش امتياز از اين تيم به دستور کميته انضباطي فيفا بود. دليل کسر شش امتياز از تيم پديده عدم پرداخت مطالبات کزوران کنزوويچ بازيکن اهل صربستان و مونته نگرو بود! کنزوويچ در ليگ چهاردهم در پديده عضويت داشت و به عنوان هافبک دفاعي 25 بازي براي اين تيم انجام داد. کنزوويچ مثل بسياري از خارجي هايي که به فوتبال ايران آمدند خيلي زود از کشورمان رفت؛ اما اثراتش تا مدت ها باقي ماند.

وثوق احمدي مسئول کميته تعيين وضعيت مربيان و بازيکنان فدراسيون فوتبال در همان زمان(17 آذر ماه سال جاري) در اين رابطه گفت:« شش امتياز به صورت قطعي از باشگاه پديده کسر شده است.» وثوق احمدي گفت:« طلب کنزوويچ پرداخت نشود، فيفا راي به سقوط اين تيم به دسته پايين تر خواهد داد». قطعا اين خبر بدترين چيز براي فوتبالدوستان مشهدي بود و باعث شد اين تيم در هفته پانزدهم از رده پنجم جدول با کسر شش امتياز به رده دهم سقوط کند!

پديده از آن هفته به بعد هرگز به رده هاي تک رقمي جدول برنگشت و در پايان هفته بيست و سوم ليگ برتر (تا قبل از بازي امروز) به رده سيزدهم تنزل پيدا کرد!

سونامي دوم اين تيم هم روز پنجشنبه هفته گذشته و در آستانه رويارويي پديده با ذوب آهن اصفهان رخ داد. آنجا که به دليل غيبت تعدادي از بازيکنان سرشناس پديده سرمربي تيم آنها را از تيمش کنار گذاشت تا بدون بزرگترهاي تيمش به اصفهان برود! مهاجري در تصميمي انتحاري محمد قاضي، محمدرضا خلعتبري، شهاب گردان، محمد اسماعيل نظري و محمدرضا خانزاده را کنار گذاشته و قصد دارد در بازي امروز از بازيکنان جوان تيمش در مصاف ذوب آهن بازي بگيرد.

اين اقدام از دو منظر قابل بررسي است؛

اول اينکه اين حرکت مهاجري جواب نداده و باعث شکست سنگين اين تيم در اصفهان و خانه تيم قلعه نويي شود. تيمي که در ديدار هفته گذشته اش با دو گل از سد لوکوموتيو تاشکند گذشته و روحيه بالايي براي رسيدن به پرسپوليس در جدول رده بندي دارد. اتفاقي که رخ دادنش محتمل است ولي در قياس با احتمال ديگري که رقم خوردن آن نيز بسيار زياد است 50-50 خواهد بود!

دومين احتمال شوکي است که مهاجري به تيمش وارد کرده و اينکه بازيکنان جوانتر تيم در نبود ستاره هاي تيم شان بخواهند براي خودنمايي با قدرت دو برابري به ميدان بروند! شکست دادن ذوب آهن در اصفهان گرچه کار دشواري به نظر مي رسد ولي براي تيمي که مهاجري سرمربي اش است بعيد به نظر نمي رسد. تيمي که چيزي براي از دست دادن ندارد و با چاشني انگيزه بالاي جوانانش رودرروي تيم ذوب آهن مي ايستد! بايد ديد موج سوم سونامي تيم پديده اين بار به کمک بخت اول قهرماني اين فصل ليگ برتر خواهد آمد يا نه!

اما آنچه معادلات بالاي جدول را برهم مي ريزد نتيجه ديدار اين دو تيم است. پديده مشهد با شکست دادن ذوب آهن مي تواند سند قهرماني پرسپوليس 6 هفته مانده به پايان ليگ برتر را امضا کند.

البته اين مستلزم آن است که فولاد خوزستان در اهواز از استقلال شکست بخورد و پارس جنوبي جم در ديدار خانگي با تراکتورسازي به تساوي دست يابد که رقم خوردن اين دو نتيجه چندان دور از ذهن نيست. استقلال با روحيه اي مضاعف از برد مقابل الهلال به اهواز رفته و تراکتور پس از شکست سنگين از الغرافه براي اعاده حيثيت روز سختي را براي پارس رقم مي زند. در اينصورت با برد پرسپوليس در مصاف با استقلال خوزستان و رقم خوردن شکست ذوب آهن از پديده، پرسپوليسي ها مي توانند جشن قهرماني شان را امشب در ورزشگاه آزادي برپا کنند و دربي پنجشنبه از شرايط ويژه خارج و براي شاگردان برانکو تنها جنبه حيثيتي پيدا خواهد کرد.

پديده از رده سيزدهم جدول در رقم خوردن اين اتفاق مي تواند نقشي بسزا ايفا و قهرمان زودهنگام ليگ را تعيين کند چراکه ديدار امروز پرسپوليس و استقلال خوزستان آخرين بازي هفته بيست و چهارم محسوب مي شود. در واقع تا آن زمان مشخص شده که پرسپوليس مي تواند با شکست دادن استقلال خوزستان جشن قهرماني اش را برپا کند يا نه. در صورت بوجود آمدن شرايطي که پرسپوليس براي قهرماني لازم دارد بازي اين دو تيم نيز با حساسيتي ويژه تر برگزار خواهد شد.

ارسال در: شنبه 5 اسفند ساعت 12:38 (1396/12/5)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن