همه چيز در يک کلام / تورج عاطف
شماره خبر : 144414
استقلال در روزي که به هيچ عنوان لياقتش کمتر از يک پيروزي خوب نبود مجبور شد که به تساوي رضايت دهد .

نتيجه اي در برابر العين  که در فاصله چند ماه به واقع شگفت انگيز بود .  تفاوت استقلال امشب و استقلالي که در چند ماه پيش در همين زمين گلباران شد دريک کلام بود " کيفيت "
کيفيت بازي استقلال  در اين بازي و شجاعت و تاکتيک پذيري و به گردش آوردن صحيح توپ و استفاده بهينه از حداقل موقعيت ها  تنها به علت تغيير کيفيتي است که در رهبري تيم استقلال مشاهده مي کرديم . وينفرد شفر در اين بازي  نشان داد که کيفيت بالاي يک سر مربي تا چه حد مي تواند شرايط يک تيم را عوض کند . پير مرد آلماني و تيمش   کاملا بر بازي مسلط بود و اين در حالي است که بي کيفيتي کادر فني گذشته باعث شده بود که تيم استقلال از بعد نيروي انساني  در اين مقطع فصل  با کمبود مواجه شود . براستي اگر شفر خودش مي توانست تيمش را ببندد نمي توانستيم تصور کنيم که  شرايط تيمي   نماينده کشورمان بسيار بهتر هم مي شد ؟
کيفيت دوم را بايد در بازيکني بايد بدانيم که در نيم فصل به جمع آبي پوشان اضافه شده است. ماما تيام يک بازيکن بين المللي و به طور يقين سطح او  حداقل بالاتر از  ليگ کشورمان است . تيام با اين که مدت زيادي نيست  در ايران بازي مي کند به گونه اي خود را در تيم جا انداخته که بسياري از اوقات حرکات  ديگر بازيکنان را حدس مي زند  . بايد بگويم قصد نداريم زحمات بازيهاي خوب ديگر استقلال نظير فرشيد اسماعيلي و سيد حسين حسيني و... را نديده بگيريم اما  تيام نشان داد که انتخاب بازيکنان با کيفيت تا چه اندازه مي تواند شرايط را براي تيمهاي ما عوض کند .
امروز قاطعانه بايد اذعان داريم که هر چقدر  کيفيت به فوتبال ما بيشتر تزريق شود   مشکلات تيمهاي ما کمتر هم خواهد شد . بازي استقلال در بازي امروز را با بازي  گذشته اين تيم در برابر العين مويد همين نکته است همان طوري که شاهديم بازي هاي تيم تراکتور سازي با حضور سر مربي  با کيفيتي که به استخدام در آورده است به واقع قابل قياس با آغاز فصل نيست  و....
چه خوب است که درس هاي شب سوم رقابتهاي  ليگ قهرمانان آسيا را از ياد نبريم . شبي که تيمهاي ما در هيچ ميداني از تيمهاي اماراتي شکست نخوردند و بايد گفت دو تساوي  به دست آمده هم به واقع کمترين حق تيمهاي ما بودند . فوتبالمان را با کيفيت کنيم . اين فوتبال نيازمند علم و توانائي و تجربه و قابليت هاي حرفه اي بيشتري دارد

ارسال در: چهارشنبه 16 اسفند ساعت 01:32 (1396/12/16)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن