هفته سوم مسابقات ليگ قهرمانان آسيا / سعيد واعظ
شماره خبر : 144464
برد سبز پوشان با تاکتيک فرصت سوزي !


ذوب آهن در انديشه صعود
تيم فوتبال ذوب آهن ايران، در سومين گام تيم الوحده امارات را ناک اوت کرد . سبز پوشان اصفهاني ، با دو گل بر تيم متمول الوحده امارات فائق آمدند ، اما ، فرصت سوزيهاي زياد بلاي جانشان شد . شاگردان امير قلعه نويي ، در مکان دوم جدول در انديشه صعود بسر مي برند .
 
ترکيب ايده آل ذوب آهن
تيم فوتبال ذوب آهن در نيم فصل دوم مسابقات ليگ برتر تقريبا به ترکيب ايده آل و مناسب خود رسيد و به نوعي جبران مافات کرد . اين هارموني و هماهنگي در مسابقات ليگ قهرمانان آسيا هم رفته رفته جاي خود را پيدا کرده است و اگر در ادامه اتفاق غير منتظره اي در تيم خوب و يکدست ذوب آهن رخ ندهد  مي توانند با تيمهاي تا دندان مسلح کشورهاي عربي حوزه خليج فارس زور آزمايي کنند . قلعه نويي و شرکا ء با همان سيستم هميشگي 1-3-2-4 ، رايج شان در کارزار با الوحده مهيا شدند . نکته حائز اهميت در اينست که بازيهاي محکم کم اشتباه خالد شفيعي در کنار محمد نژاد مهدي در قلب خط دفاعي ذوبي ها سبب شده است تا وحيد محمد زاده ، به يک نيمک نشين تبديل شود . ميلاد فخرالديني در دفاع راست و حميد بوحمدان ، در بک چپ نيز در انجام وضايف محوله خوب عمل مي کنند . جرجي وليساني ، هم با قد و قامتي مناسب در پست هافبک دفاعي با خونسردي هرچه تمامتر راه نفوذ مهاجمان حريف را خوب مسدود مي کند . در کمربند خط مياني سبز پوشان قاسم حدادي فر هم " پلي ميکر " ايده آل قلعه نويي است . بختيار رحماني نيز در کنار حدادي فر مشارکت خوبي در يورش ها و در فاز کمک به خط دفاع دارد . وينگر هاي چپ راست آنها نيز با سيد محمد رضا حسيني و مرتضي تبريزي در کانال کناره هاي زمين عالي عمل مي کنند و نقش مهاجمان سايه را بازي مي کنند . کي روش استنلي نيز "سنت فورواد " مورد وثوق قلعه نويي منتظر فرصتهاي ايده ال است .
دبل تبريزي
مرتضي تبريزي ، در نقش مهاجم سايه با سرعت و نبوغ ذاتي خود چارچوب شناسي ايده ال قلعه نويي است . مرتضي در مصاف با الوحده بخوبي " دبل " کرد و کار تيم املاراتي را يکسره کرد . البته ، مرتضي تبريزي ، فرصت هاي زيادي را به هدر داد .
کلين شيت و رشادت رشيد
محمد رشيد مظاهري ، در چارچوب دروازه سرحال و قبراق است . کلين شيت هاي وي در تيم ذوب آهن مثالزدني است . وي ، با اين عملکرد مي تواند گلر مطمئن کارلوس کي روش در مسابقات جام جهاني روسيه شود .


ارسال در: پنجشنبه 17 اسفند ساعت 20:44 (1396/12/17)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن