اماراتي ها خيال آمدن ندارند!/ تورج عاطف
شماره خبر : 144482
گاه به گاهي طرفداري در ورزش و شايد واژه عاميانه آن تعصب و غيرت باعث شود که بپنداريم که اين نوع عاشقانه زيستن با تيمها نوعي جنون است .

 طرفدار آرسنالي را در جمع تماشاچيان يوونتوس در بازي در برابر تاتنهام مي بينيم و با توجه به سابقه دشمني دو تيم پايتخت نشين انگلستان آن را عجيب هم نمي دانيم زيرا  صحت ادعاي نزديکي مرز جنون و طرفداري ثابت مي شود  اما  همواره طرفداري  اين گونه نيست . اگر طرفدار آرسنالي را در ورزشگاه ويمبلي در کنار تيفوسي هاي تورين مي بينيم در سوي ديگر وقتي در مراسم بزرگداشت آستوري بازيکن و کاپيتان  فقيد فيورنتينا تشويق بازيکنان يوونتوس و سر مربي آنها را که براي شرکت در اين مراسم حضور داشتند را علي رغم دشمني ديرينه اين دو تيم مشاهده مي کنيم آنگاه مي فهميم طرفداري مي تواند از روي آگاهي و شعور هم باشد .
باري در آغاز رقابتهاي ليگ قهرمانان باشگاه هاي آسيا امسال نمايندگان عربستان سعودي  و امارات خواهان عدم حضور در کشور  ايران شدند .  در مورد عربستان به تفسير سخن گفته شده است اما  عدم حضور امارات در نوع خودش يک پديده استثنائي در بعد بي منطقي است . اماراتي ها سالها است که در پي برادر بزرگتر خود عربستاني ها هستند و اين اطاعت هم همواره کورکورانه بوده است . القصه زور عربستاني ها به ما چربيد زيرا فدراسيون فوتبال 5 ستاره ما که همه همت و تلاشش براي تيم ملي ايران تدارک بازي با سيرالئون بي ليگ و بازيکن و شايد تيم ملي ! باشد بدون ترديد نمي توانست کاررائي داشته باشد ضمن اين که گفته مي شد کفاشيان قبلا تفاهم نامه اي را براي عدم حضور تيمهاي عربستاني امضا کرده اند تا به حيات بي ثمرشان در فوتبال ادامه دهند !
حال  به نظر مي رسد اماراتي ها نقشه ديگردر سر داشته باشند . آغاز اين نقشه در بازي استقلال و العين خورده شد . آنها با يک داوري فاجعه آميز  به تساوي  رسيدند و  گفته  مي شودسه ليدر باشگاه استقلال را به جرم حمل شيپور ! در ورزشگاه بازداشت کرده اند . اين رفتارها وواکنش هاي مجازي وواقعي باعث شد که خشم عليه  العين به بالاترين حد خود برسد ضمن آن که قرار است پرسپوليس و ذوب آهن در امارات بازي کنند و بي گمان  بي حاشيه نخواهد بود .  امروز بايد هوشيار باشيم تا در دام خشمي که براي ما ساخته اند نيافتيم . ما در دربي با رفتارهاي زشتي که  در حضور اينفانتينو انجام داديم يک نمره منفي گرفتيم. اجازه ندهيم  نقشه عربستاني- اماراتي به نتيجه برسد. آنها به دنبال فوتبال نيستند!  ما عاشق وطن و فوتبال و تيمهايمان هستيم .طرفدار باشيم طرفداري از جنس شعور و  عشق نه نفرت  که حکايت اصلي ورزش چيزي جز اين نيست

ارسال در: جمعه 18 اسفند ساعت 14:02 (1396/12/18)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن