فابرگاس: بارسلونا را حذف مي‌کنيم
شماره خبر : 144593
بازيکن سابق تيم فوتبال بارسلونا مي‌گويد که چلسي مي‌تواند آبي‌واناري‌هاي کاتالونيا را از ليگ قهرمانان اروپا حذف کند.

سسک فابرگاس که ماه مي سال 2014 آخرين بازي‌اش را براي بارسلونا انجام داد و پس از آن راهي چلسي شد، امسال فرصتي پيدا کرد که رودرروي هم‌تيمي‌هاي سابقش قرار بگيرد.

او و هم‌تيمي‌هايش سه هفته پيش در لندن ميزبان بارسلونا بودند و در دور رفت مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا به تساوي يک بر يک خانگي رضايت دادند. آنها پس فردا (چهارشنبه) ميهمان بارسلونا هستند جايي که بارسلونا در اين فصل هنوز تن به شکست نداده است. با اين حال فابرگاس معتقد است که او و هم‌تيمي‌هايش مي‌توانند بارسلونا را شکست دهند.

فابرگاس در آستانه اين بازي مصاحبه‌اي با نشريه مارکا انجام داده است که آن را در ادامه مي‌خوانيد.

* از بازگشت به بارسلونا چه احساسي داري؟

يک احساس آميخته با انگيزه و ابهام. کار پيچيده‌اي است و يک بازي سخت پيش رو داريم. 90 دقيقه فوتبال در نوکمپ زمان زيادي براي يک تيم ميهمان است. ما داريم خوب کار مي‌کنيم و منتظر اين چالش هستيم چون براي آن آماده شده‌ايم.

* اين بازي رويارويي با دوستاني مانند پيکه و مسي هم هست. درباره اين هم نظرت را بگو.

من بازي مقابل دوستانم را دوست دارم چون انگيزه بيشتري به آدم مي‌دهد.

* دفعه قبلي که با بارسلونا روبرو شدي چه احساسي داشتي؟

دوستش داشتم. من هميشه نسبت به اين تيم احساس مثبتي داشته‌ام. قبلاً يک بار اين کار را با آرسنال انجام دادم و حالا با چلسي. من در هر دو مورد احساس کاملاً خوبي داشتم. براي من بازي برابر تيم‌ها و دوستان قديمي آزار دهنده نيست که هيچ انگيزه‌بخش هم هست.

* فکر مي‌کني در بارسلونا هواداران چطور از تو استقبال کنند؟

اين مهم نيست. بازي مهمترين چيز است و اتفاقي که براي من رخ مي‌دهد در درجه بعدي اهميت قرار دارد. چيزي که ما مي‌خواهيم صعود به مرحله بعدي است نه چيزي ديگر. اگر من فرصت بازي به دست آورم، تمام تلاشم را برايم متوقف کردن مسي انجام مي‌دهم. مي‌دانم که کار سختي است اما تمام تلاشم را براي سخت کردن کار او انجام مي‌دهم.

* چلسي فقط يک گل مي‌خواهد تا صعود کند که اين در قياس با بسياري از چالش‌هاي قبلي‌اش آسان‌تر است. نظرت در اين باره چيست؟

بله اما در نوکمپ کار سختي است و شما خيلي بايد بدويد. ما اما در کنار هم کار خواهيم کرد. کليد موفقيت ما بهره بردن از فرصت‌هاي‌مان است. ما بايد بازي خودمان را انجام دهيم و تا جاي ممکن هم به حريف ضربه بزنيم. مي‌دانيم که بايد گل بزنيم اما در چنين بازي‌هايي بايد هوشمندانه عمل کرد و از همان ابتداي مسابقه ديوانه‌وار دنبال گلزني نبود.

* اگر به بارسلونا گل بزني، خوشحالي مي‌کني ؟

راستش من خيلي به اين موضوع فکر نکرده‌ام. من در اين فصل تنها دو گلزده‌ام و از آخرين گلي که زده‌ام هم زمان زيادي مي‌گذرد. وقتي گل مي‌زني احساساتي به تو دست مي‌دهد که قابل پيش‌بيني نيست. الان نمي‌توانم به طور قطعي بگويم که اگر گل بزنم خوشحال مي‌کنم يا نه اما احتمالش کم است که اين کار را انجام دهم. با توجه به پستي که قرار دارم فکر نمي‌کنم موقعيت‌هاي زيادي براي گلزني به دست آورم اما در فوتبال هيچ چيز قطعي نيست.

* پيروزي چلسي مقابل بارسلونا محال نيست. نظر تو در اين باره چيست؟

اين بايد همان رويکردي باشد که در زمين بازي داريم. ما نمي‌توانيم در نوکمپ با رويکردي منفي به ميدان برويم. بالعکس بايد با اين طرز تفکر که ما بارسلونا را از گردونه رقابت‌ها حذف مي‌کنيم به ميدان برويم.

*‌ چه شد که با چلسي قرارداد بستي؟

مورينيو مرا متقاعد کرد. او همه چيز را براي من توضيح داد. پيشنهادهاي ديگري هم داشتم اما وقتي با او صحبت کردم، تصميم گرفتم به چلسي بروم.

ارسال در: دوشنبه 21 اسفند ساعت 15:25 (1396/12/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن