دهن‌کجي گوارديولا به انگليسي‌ها بعد از جريمه کردنش به خاطر «روبان زرد»!
شماره خبر : 144618
سرمربي تيم فوتبال منچسترسيتي با وجود جريمه شدن از سوي کميته انضباطي اتحاديه فوتبال انگليس، همچنان به شيطنت‌هاي سياسي‌اش ادامه مي‌دهد.

هنوز يک هفته از مجازات شدن پپ گوارديولا با جريمه نقدي 20 هزار پوندي به خاطر استفاده از روبان زرد روي يقه کتش به نشانه اعتراض به حبس چند تن از فعالان جنبش استقلال طلبي ايالت کاتالونيا نمي‌گذرد که جنجالي جديدي درباره اين موضوع شکل گرفته است.

گروهي از رسانه‌هاي انگليس مدعي شده‌اند که گوارديولا با وجود توبيخ شدن از سوي کميته انضباطي به دليل حرکاتي که مبلغ مسائل غيرفوتبالي است، روبان زردي که برايش دردسرساز شده را هنگام ورودش به نيمکت منچسترسيتي پيش از بازي شب گذشته (دوشنبه) در خانه استوک‌سيتي و درست پيش از به صدا درآمدن سوت بازي، از روي کت خود برداشته است.

گوارديولاي 47 ساله پس از جريمه شدنش از سوي کميته انضباطي تأکيد کرد که اين روبان يک نماد سياسي نيست اما پذيرفت که اين اقدامش نقض قوانين اتحاديه فوتبال انگليس بوده است. ظاهراً او هنوز هم به استفاده از اين روبان زرد اعتقاد دارد و تنها در جريان بازي‌هاي تيمش خود را ملزم به عدم استفاده از اين روبان مي‌داند.

سرمربي اسپانيايي منچسترسيتي در کنفرانس خبري به خبرنگاري که از او درباره اين روبان زرد سؤال پرسيد گفت: من به قوانين احترام مي‌گذارم. با اين قوانين موافق نيستم اما به آنها احترام مي‌گذارم. به من اجازه داده شده که قبل و بعد از بازي‌ها از اين روبان استفاده کنم و به همين دليل اين روبان الان اينجاست.

گوارديولا در ابتداي بازي اگرچه روبان زرد را از روي کت خود برداشت اما از يک نشانه زرد ديگر به شکل گل نرگس استفاده مي‌کرد که البته اين برايش مشکل‌ساز نشد. اين نشانه که پل لمبرت، سرمربي استوک هم آن روي کتش چسبانده بود، اين هفته به مناسبت افزايش آگاهي عمومي از يک جنبش خيريه در انگليس روي لباس تمام مربيان ليگ برتر چسبانده شد.

گوارديولا درباره اين نشان هم گفت: اين را باشگاه به من داده است. اين نشانه ماري کوري است. اگر باشگاه به من چيزي (براي چسباندن به لباس) بدهد هميشه از آن استفاده خواهم کرد.

ارسال در: سه شنبه 22 اسفند ساعت 11:31 (1396/12/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن