دي‌فرانچسکو: به بازي تاکتيکي تيمم نمره کامل مي‌دهم
شماره خبر : 144640
سرمربي تيم فوتبال رم مي‌گويد برنامه‌اش براي شکست دادن حريف اوکرايني جواب داده و مردان او براي پيشروي به مراحل بالاتر ليگ قهرمانان اميد دارند.

رم به لطف پيروزي يک گله خانگي در مجموع با تساوي 2 بر 2 و قانون گل زده بيشتر در خانه حريف، شاختار دونتسک اوکراين را شکست داد و به مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا صعود کرد.

اوزه بيو دي‌فرانچسکو سرمربي رم در پايان بازي به شبکه مدياست پرميوم گفت: تيم ما روي کارش تمرکز داشت، شايد بازي‌مان در يک سوم دفاعي حريف خوب نبود اما ما مي‌دانستيم که دير يا زود، حريف مرتکب اشتباه مي‌شود و ما از آن اشتباه استفاده مي‌کنيم. در بازي رفت مرتکب اشتباهات فراواني شديم و آنجا حريف از آن اشتباهات بهره برد اما اين بار آنها مرتکب اشتباه شدند و ما برنده شديم. چيزي که بيش از همه دوست داشتم ديدن اتحاد بازيکنانم و موفقيتي بود که آنها در کنار هم کسب کردند.

سرمربي جالوروسي ادامه داد: اگر از من مي‌‌خواهيد به عملکرد تيمم نمره بدهم، به آن نمره 10 مي‌دهم. مسلماً در نظر فني من 6.5 مي‌دهم اما از نظر تاکتيکي بازيکنانم دقيقاً همان کاري را انجام دادند که من خواسته بودم، البته با زمان‌بندي متفاوت. اينها چيزهايي هستند که بايد به مرور زمان ياد گرفت.

جنگيز اوندر، برخلاف بازي رفت دو تيم که يک گل خارج از خانه حياتي براي رم به ثمر رساند، اين بار در خانه نااميد کننده ظاهر شد.

دي‌فرانچسکو  در اين خصوص عنوان کرد: جنگيز هنوز خيلي جوان است و ضربه‌اي هم به زانويش خورد اما نبايد انتظار داشت که بازيکنان در تمام بازي‌ها آماده باشند. اين کار از نظر رواني ممکن نيست اما من مي‌توانم به همه اطمينان خاطر بدهم که آينده‌اي روشن در انتظار اوست.

وي در پايان با اشاره به قرعه‌کشي مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا، در پاسخ به اين سؤال که ترجيح مي‌دهد با کدام تيم روبه‌رو نشود، عنوان کرد: من دوست دارم به رؤياپردازي‌هايم با اين تيم ادامه دهم. از ديدن اين همه جمعيت در ورزشگاه که براي تشويق ما آماده بودند و در هر لحظه از بازي در کنار ما لذت بردند و تحت فشار قرار گرفتند، خوشحالم. در مرحله بعد در مواجهه با هر حريفي اگر با ذهنيت و انگيزه‌اي مناسب بازي کنيم، مي‌توانيم به نيمه نهايي هم صعود کنيم.

ارسال در: چهارشنبه 23 اسفند ساعت 12:00 (1396/12/23)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن