وحشت فيفا از افزايش فشار جهاني براي تحريم جام جهاني/ نخست وزير انگليس: با اين وضعيت، چگونه مي‌توانيم به جام جهاني پوتين برويم
شماره خبر : 144660
به دنبال اظهارات اخير نخست وزير انگليس در خصوص عدم صلاحيت روس‌ها براي ميزباني از جام جهاني 2018، مقامات فيفا از افزايش تنش‌هاي سياسي ميان دو کشور و تأثير آن بر جام جهاني سال آينده نگران شده‌اند.

به نقل از نشريه آس، فيفا از افزايش فشار جهاني براي تحريم جام جهاني 2018 روسيه وحشت کرده است. اين سازمان اگرچه تا کنون سکوت اختيار کرده است اما در جلسات محرمانه برخي مقامات فيفا اذعان کرده‌اند که مرگ مشکوک جاسوس روسيه در انگليس کلنل سرگئي اسکريپال، سبب به اوج رسيدن تنش‌هاي سياسي ميان دوکشور در فاصله کمتر از 100 روز به برگزاري جام جهاني شده است.  

در همين راستا گزارش‌هايي منتشر شده مبني بر اينکه انگليس با متحدانش تماس‌هايي داشته تا آنها را براي تنها گذاشتن ولاديمير پوتين، رئيس جمهوري روسيه در مراسم افتتاحيه جام جهاني 2018، پيش از بازي تيم‌هاي ملي روسيه و عربستان سعود در ورزشگاه لوژنيکي در تاريخ 14 ژوئن متقاعد کند و ايالات متحده هم به اين درخواست پاسخ مثبت داده است.

در اين گزارش‌ها آمده است که دولت انگليس، روسيه را عامل مرگ اسکريپال و دختر او در شهر ساليسبوري در جنوب انگليس مي‌داند. در اين ميان نشريه ديلي‌ميل انگليس به نقل از ترسا مي، نخست وزير انگليس نوشته است: مرگ اسکريپال با گاز اعصاب يا يک اقدام مستقيم روس‌ها عليه کشور ما بوده يا سهل‌انگاري آنها در محافظت از اين ماده کشنده براي جلوگيري از افتادن آن به دست عوامل ديگر. با اين وضعيت ما الان چگونه مي‌توانيم به جام جهاني پوتين برويم؟

تنش‌هاي به وجود آمده در روابط ميان انگليس و روسيه اکنون فيفا را نگران کرده است و اين سازمان نگران رخ دادن چيز فراتر از تحريم مراسم افتتاحيه جام جهاني و تحريم کلي اين مسابقات و تهديد چند کشور به خودداري از شرکت در اين رقابت‌ها شده است.

ارسال در: چهارشنبه 23 اسفند ساعت 19:00 (1396/12/23)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن