قرباني: استقلال در سال 1397 ترک عادت کند
شماره خبر : 144850
پيروز قرباني کاپيتان اسبق استقلال گفت:شفر را حفظ کنيد و در جام‌حذفي قهرمان شويد.

 


 
 

 

پيروز قرباني همچنان دلسوزانه و نقادانه درباره تيم محبوبش حرف مي‌زند. کاپيتان اسبق استقلال از اينکه اين تيم در ماه‌هاي پاياني سال به شرايط مطلوب دست پيدا کرده، ابراز خشنودي مي‌کرد ولي گفت اين تيم بايد در سال 1397 عادت بد دو فصل اخيرش را ترک کند!

*استقلال را در سال 1396 چطور ارزيابي مي‌کنيد؟استقلال مثل هميشه تيم قدرتمند و خطرناکي بود ولي در برهه‌اي که سال قبل (1395) هم دچار بحران شده بود، باز به همان بحران و سردرگمي تاکتيکي دچار شد.

* بيشتر در اين‌باره توضيح مي‌دهيد؟استقلال به همان اندازه که فصل شانزدهم ليگ برتر را بد استارت زد، در فصل جاري هم ليگ برتر را بد شروع کرد و به دليل همين آغازهاي بد بود که دستش از دو جام حتمي کوتاه ماند.

* يعني مي‌توانست دو فصل اخير به جاي پرسپوليس قهرمان شود؟البته که مي‌توانست. استقلال در نيم‌فصل دوم فصل قبل قهرمان شد و بهترين تيم بود. اين تيم اگر در ابتداي فصل قبل 5، 6 امتياز از بازي‌هايي که از دست داد، مي‌گرفت به جاي پرسپوليس قهرمان مي‌شد. الان هم به همين مشکل دچار است و بايد باز هم به حال خود تأسف بخورد که نتوانسته امتيازات ابتدايي فصل را جمع کند تا در روزهاي مهمي مانند الان به دردش بخورد.

* پيشنهاد يا توصيه‌‌تان براي اين تيم چيست؟بايد براي استقلال دعا کرد که در سال 1397 ترک عادت کند. متأسفانه اين عادت که ليگ را بد استارت بزنيم و خوب تمام کنيم، براي استقلال نهادينه شده و بايد اين وضعيت را در سال جديد تغيير داد. حتم دارم با اين اتفاق مي‌توان به روزهاي خوب گذشته برگشت و باز هم استقلال به قدرت اول ليگ برتر تبديل شود.

* شفر را بايد حفظ کرد يا... ؟... مي‌توان با شفر اين روند را ادامه داد ولي اگر شفر نبود، باز هم مي‌توان با يک مربي خارجي در همين سطح يا بهتر کار کرد. الان بازيکنان تيم استقلال با شرايط فوتبالي خوبي در ليگ و آسيا حضور پيدا مي‌کنند که نشان‌دهنده شعور تاکتيکي کلي تيم است. اگر شفر حفظ شود، بهترين اتفاق است چون تيم را شناخته، با کم و کاستي‌هايش آشناست و مي‌تواند با برطرف کردن نقاط ضعف و قوت استقلال تيم را به قهرماني سال بعد برساند.

* در جام‌حذفي قهرمان مي‌شود؟حتماً اين اتفاق مي‌افتد. البته اگر تيم خونه به خونه را دست‌کم نگيرند! استقلال بايد قهرمان شود تا از اين نظر پيشرفت امسال تا پارسالش را نشان بدهد.

ارسال در: دوشنبه 28 اسفند ساعت 20:02 (1396/12/28)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن