رکورد جاودانه خالق تاکتيک در فوتبال +عکس
شماره خبر : 144876
«ويتوريو پوزو» تنها مربي تاريخ است که موفق به فتح 2 جام جهاني فوتبال شده است.

جام جهاني 86 مکزيک نه تنها به خاطر عملکرد بي نظير ديگو آرماندو مارادونا بلکه به خاطر اتفاقات ديگري هم که در اين رقابت ها روي داد، در يادها ماندگار شد.

در اين رقابت ها که با درخشش مارادونا و با قهرماني آرژانتين به پايان رسيد، تيم مراکش يکي از شگفتي سازان بزرگ لقب گرفت؛ اين تيم که در مرحله گروهي با تيم هاي انگليس، لهستان و پرتغال همگروه شده بود، توانست با تساوي مقابل انگليس و لهستان و شکست 3-1 پرتغال به عنوان نخستين تيم آفريقايي در تاريخ نه تنها به دور دوم صعود کرد بلکه صدرنشين گروه خود نيز لقب گرفت.

روزشمار جام جهاني

اين تيم شگفتي ساز در مرحله يک هشتم نهايي در مقابل آلمان غربي، يکي از دو فيناليست نهايي، يک بر صفر شکست خورد و حذف شد، اما اين اتفاق موجب شد مرزها شکسته شود و از آن به بعد همواره تيم هاي آفريقايي به پاي ثابت مراحل حذفي مسابقات جام جهاني تبديل شوند. کامرون در جام 90  تا جمع هشت تيم رسيد، نيجريه در جام هاي 94 و 98 و در جام 2014 به همراه الجزاير در يک هشتم نهايي حذف شد، سنگال در جام 2002 شگفتي ساز شد و تا جمع 8 تيم رفت، غنا هم در جام هاي 2006 و 2010 به ترتيب در يک هشتم و يک چهارم نهايي حذف شد. آيا امسال در روسيه يک تيم آفريقايي به جمع 4 تيم خواهد رسيد؟

ارسال در: سه شنبه 29 اسفند ساعت 23:58 (1396/12/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن