بايد به تصميم کي روش احترام گذاشت/ انتخاب تونس هوشمندانه بود
شماره خبر : 144879
کاپيتان اسبق تيم ملي گفت: براي رسيدن به شرايط لازم جهت ورود به مسابقات جام جهاني بايد همه ديدارهاي تدارکاتي پيش رو را مهم تلقي کرد.

تيم ملي فوتبال کشورمان در مسير ورود به رقابت هاي جام جهاني 7 ديدار ديگر پيش رو دارد که اولين مسابقه با تيم ملي تونس يکي از تيم هاي راه يافته به مسابقات جام جهاني است.

مهدي مهدوي کيا در گفت و گو با مشرق، درباره شرايط فعلي تيم ملي و ديدار با تيم هاي آفريقايي حرف زد.

ماحصل اين گفت و گو در ادامه مي آيد:

*ملي پوشان در بهترين شرايط

يکي از اتفاقات خوب در تيم ملي آمادگي بازيکناني است که اين روزها در اردوي تيم ملي حضور دارند. بازيکناني که در ليگ مشغول هستند در کوران مسابقات ليگ قهرمانان آسيا و ليگ برتر بودند و لژيونرها نيز در اوج مسابقات ليگ هاي شان به اردوي تيم ملي اضافه شده اند. کادر تيم ملي نيز دلسوزانه از مدتي قبل ريکاوري بازيکنان تيم هاي داخلي را تحت نظر دارند که اين موضوع نيز در بخش آماده نگه داشتن تيم تأثير بسزايي داشته است.

*همراهي ارزشمند باشگاه ها

يکي از اتفاقات مهم و خوب در راهي که تيم ملي براي رسيدن به جام جهاني دارد حضور به موقع بازيکنان تيم ملي در اردوهاي ريکاوري بود. اين اتفاق را بايد به فال نيک گرفت کمتر دوراني بوده که کادر فني تيم هاي باشگاهي به اين خوبي با کادر فني تيم ولي همراهي کرده باشند.

*به تصميم کي روش احترام بگذاريم

اينکه تيم ملي در مسير جام جهاني چه ديدارهايي برگزار مي کند قطعا مهم است اما انتقاد کردن زماني خوب است که از مجموع ديدارهاي تدارک ديده شده بيشترشان ناکارآمد تلقي شود اما ديدارهاي آسان در حدفاصل مسابقات سنگين و پرفشار قطعا در روحيه تيم و آماده سازي بازيکنان تأثير رواني مثبتي خواهد داشت تا از فوتبالزدگي و تمرينات مداوم در اردوي شبانه روزي بکاهد. از اين بابت ديدار با سيرالئون قطعا با تدابير ويژه اي تدارک ديده شده بود. بايد به تصميم کادر فني تيم ملي که با بهترين شرايط جواز صعود گرفته احترام گذاشت.

*تونس محک جدي و خوبيست

انتخاب يکي از تيم هاي آفريقايي که در جام جهاني حضور دارد انتخاب شايسته اي است. تونس يکي از تيم هاي آفريقايي است که در کنار ارائه فوتبال روز دنيا تا حدودي هم فيزيکي فوتبال مي کند. تيمي که خود براي حضور هرچه بهتر در جام جهاني انگيزه هاي بالايي دارد قطعا بي دليل براي ديدار با تيم ملي ما ابراز آمادگي نکرده است. اين ديدار محک جدي و خوبي براي تيم ملي خواهد بود.

*تونس شبيه مراکش است

يکي از دلايل انتخاب تيم ملي تونس نزديکي سبک فوتبال اين تيم با مراکش تيم همگروه ماست. تيم هايي که به دليل در اختيار داشتن لژيونرهايي در اروپا سبک فوتبالي مشترک دارند و اين مي تواند براي مدافعان و مهاجمان تيم ملي شبيه سازي خوبي در راه رسيدن به جام جهاني باشد. قطعا الجزاير هم مي تواند مسابقه مفيدي براي تيم ملي باشد تا مصاف با مراکش را پيش از جام جهاني تجربه کنند.

ارسال در: سه شنبه 1 فروردين ساعت 23:37 (1396/1/1)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن