تمجيد برانکو از تيم کي روش
شماره خبر : 145394
برانکو ايوانکوويچ سرمربي کروات پرسپوليس بعد از قهرماني دوباره اين تيم در ليگ برتر يکي از چهره هاي اصلي برنامه هاي پرطرفدار تلويزيوني بود.

برانکو هميشه روزهاي خوبي را در فوتبال ايران داشته اما دومين دوره حضورش در کشورمان براي او باشکوه بوده است. دو قهرماني و يک نايب قهرماني ، يک قهرماني در سوپرجام و صعود به مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان در سه سال حضور او در ايران به دست آمده است و اين آماري فوق العاده براي مرد کروات به حساب مي آيد. او يکي از محبوب ترين چهره هاي سال هاي اخير فوتبال ايران بوده است و اين نيز دستاور کمي براي او نيست. برانکو بعد از قهرماني مجدد پرسپوليس با همان روحيه مثبت تبديل به مرد اول رسانه هاي ورزشي شد. او در روزهاي اخير در وبرنامه تلويزيوني شرکت کرد و در پاسخ به مجري يکي از اين برنامه ها که درباره ارتباط خوب او با رسانه ها پرسيد گفت:« من معتقدم که همه وظيفه داريم اطلاعات به مردم بدهيم. خبرنگاران کار خودشان را مي کنندو بايد به مخاطبان اطلاعات بدهند. ما همه اطلاعات را نمي دهيم اما بايد اطلاعات درست را به مردم بدهيم.»

استقلال و شفر


برانکو در يکي از آخرين مصاحبه هايش وقتي با سوال مجري درباره استقلال رقيب اين تيم و اينکه آيا اگر شفر زودتر به استقلال آمده بود آيا اين تيم وضعيت بهترين از پرسپوليس داشت گفت:« اين يک صحبت و نظر خوب فوتبالي است. اين رقابتي که بين استقلال و پرسپوليس است و دربي هايي که برگزار مي شود عالي است. در دربي امسال خبرنگاراني از کرواسي آمده بودندو از جوي که ديده بودند متعجب بودند. اين تنها دربي درجهان است که در آن نصف استاديوم آبي و نصف قرمز است.» او افزود:«استقلال البته که تيم بسيار خوبي است. تيم درحال حاضر ملي پوشان بيشتري نسبت به پرسپوليس در تيم ملي دارد. آقاي شفر هم مربي خوبي است او جام افريقا را برده و قهرماني هاي زيادي دارد. اما اينکه آيا بهتر از ما شدند يا نه را بايد بگويم نه من فکر مي کنم که اينطور نمي شد.»


به خاطر ارتش سرخ


برانکو در بخش ديگري از صحبت هايش درباره قهرماني پرسپوليس گفت:«من با علم و شناخت از پتانسيل پرسپوليس و ارتش سرخ -هواداران پرسپوليس- به اين تيم آمدم و هنگامي که به تيم آمدم پرسپوليس شرايط سختي داشت و براي بقا مي جنگيد.» او افزود:« همين نشانگر قدرت و بزرگي اين باشگاه است که همه باهم توانستيم به سرعت قدم بزرگي برداريم و امروز من از هيچ چيز پشيمان نيستم. خيلي ها به من گفتند به پرسپوليس نرو اما به تيم و پتانسيل باشگاه و از همه بيشتر به دانش و تجربه خودمان ايمان داشتم که مي توانيم اين کار را بکنيم.»
او در ادامه گفت:« ما تلاش کرديم بهترين پست را براي بازيکنان انتخاب کرده و سپس براي آن ها پست جايگزين پيدا کنيم. مثلا ماهيني، ربيع خواه، نوراللهي ،وحيد اميري که در پست هاي مختلفي بازي کردند. اين کيفيت مضاعف ما را نشان مي دهد که تغييرات کمي در تيم داشتيم چرا که تيم ثبات پيدا کرده و خيلي زود استاندارديزه شد.»
برانکو درباره آمادگي بالاي جسماني بالاي پرسپوليس هم گفت:« چيزي که هميشه حواسم به آن است اينکه تمام بخش هاي تيم در تمام تمرينات شرکت داشته باشند. ما مربي بدنساز خيلي خوبي به نام مارکو داريم و قبول دارم که آمادگي فيزيکي مشخصه تيم ما ات. نتيجه درخشان تمرينات بدنسازي ما اين است که در 4 ماه اخير مصدومي نداشته ايم. متاسفانه محسن ربيع خواه دچار پارگي رباط شده که اين يک آسيب ديدگي مکانيکي است که درتمرين و برخورد او با احمدزاده به وجود آمد.»
او اضافه کرد:« ما بازيکناني داريم که علاقمند به تمرين و يادگرفتن هستند. امروز تمرين ما تعطيل بود اما حسين ماهيني اصرار داشت که به سرتمرين برود. بچه ها اهمين اين کار را مي فهمند. ما هيچکدام از تمرينات را دست کم نمي گيريم.»
مربي پرسپوليس درباره نحوه کارش در اين سه سال هم گفت:« ما به طور موازي کارها را پيش برديم. يکي از مسايل گزينش و انتخاب بازيکنان بود. جالب است که از ترکيب تيم سه سال پيش که من آمدم و فقط عليپور و نوراللهي هنوز در ترکيب هستند و بقيه عوض شده اند.»
او افزود:« ما با طاهري همکاري خوبي داشتيم و الان هم با گرشاسبي همکاري خوبي داريم.ما توانستيم در اين مدت امکانات باشگاه مانند زمين تمرين، سالن و امکانات بدنسازي ، رختکن و بسياري از مسايل را ارتقا دهيم و تلاش کرديم با دانشمان به توسعه فوتبال کمک کنيم.»
برانکو اما در بخش ديگري از صحبت هايش درباره واکنش ها به قهرماني پرسپوليس گفت:« از تبريک ها متعجب هستم. از قهرماني پرسپوليس ما از ديناموزاگرب، دوستانم در کرواسي، شخص اينفانتينو رئيس فيفا و البته پيشکسوتان باشگاه تبريکات رسمي دريافت کرديم اما از فدراسيون فوتبال و بدنه رسمي فوتبال ايران هيچ تبريکي به ما گفته نشد.»


همگروهي با آرژانتين


برانکو همچنين در رابطه با همگروهي تيم ملي کرواسي با آرژانتين در جام جهاني گفت:« قطعا آرژانتين يکي از مدعيان قهرماني در جام جهاني است. من 4 سال پيش بازي ايران برابر آرژانتين را ديدم و تيم ملي ايران مي توانست آرژانتين را شکست دهد اما اين اتفاق رخ نداد.»


پرسپوليس مثل سيتي


سرمربي پرسپوليس درباره نتايج ضعيف اين تيم در هفته هاي اخير گفت:« يک تيم نمي تواند در تمام سي هفته و تمام فصل روي فرم باشد. منچستر سيتي در يک هفته دو باخت به ليورپول و يک باخت به منچستريونايتد داشت اما اين تيم درطول فصل بهترين تيم بوده است. اما حتي تيمي مثل منچسترسيتي هم نمي تواند بيشتر از 10 ماه روي فرم باشد و سه باخت سنگين داده است. اما پرسپوليس توانسته در 10 ماه روي فرم بماند.»

ارسال در: شنبه 25 فروردين ساعت 14:53 (1397/1/25)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن