چشمي: ترکيه و يونان مي‌توانند چالش خيلي بزرگي براي ما باشند
شماره خبر : 145424
بازيکن تيم ملي فوتبال ايران گفت: همگروهي با تيم هاي مراکش، اسپانيا و پرتغال دشوارترين قرعه تاريخ فوتبال ايران است، بنابراين براي رقابت در چنين سطحي بايد با بالاترين آمادگي وارد مسابقات شويم.

روزبه چشمي در فاصله 59 روز تا شروع رقابت هاي جام جهاني درباره آخرين وضعيت تيم ملي پس از انجام دو ديدار دوستانه برابر تيم هاي تونس و الجزاير به سايت فدراسيون فوتبال گفت: فکر مي کنم با انجام اين دو بازي شبيه سازي بسيار خوبي با تيم ملي مراکش انجام گرفت. تونس تيمي است که به جام جهاني صعود کرده و الجزاير هم رقيبي بود که بازيکنان بسيار اسم و رسم داري دارد. هر دوي اين تيم ها کمک خيلي زيادي به ما کردند. اين دو بازي به ما نشان داد که بايد براي حضور در چه سطحي از مسابقات آماده شويم.

او ادامه داد: اين دو بازي تصور ذهني خوبي به ما بازيکنان داد که حالا وقتي از رقابت هايي در سطح آسيا آماده حضور در جام جهاني و رقابت هاي بين المللي مي شويم، چند پله و چند سطح تفاوت وجود دارد. در اين دو بازي خيلي چيزها براي ما بازيکنان مشخص شد، از جمله اينکه بايد خيلي بيشتر کار کنيم تا بتوانيم به سطحي که حضور در جام جهاني نياز دارد، برسيم.

مدافع تيم ملي با اشاره به سه حريف ايران در رقابت هاي جام جهاني گفت: با وجود رقبايي که داريم اصلا نااميد نيستيم. تمام تلاشمان را مي کنيم تا بتوانيم نتيجه شايسته اي براي فوتبال ايران کسب کنيم و بتوانيم اين شانس را داشته باشيم تا براي نخستين بار در تاريخ فوتبال ايران به مرحله دوم رقابت هاي جام جهاني برسيم. رسيدن به اين هدف هم مستلزم اين است که بيشتر کار کنيم و تمام تمرکزمان در تمرينات روي اين موضوع باشد که بتوانيم روياي ملي صعود از مرحله گروهي را تحقق بخشيم. با شرايطي که در تيم ملي وجود دارد، تمرينات ريکاوري که انجام مي دهيم و اردوها و بازيهاي دوستانه اي که انجام داده و پيش رو داريم اميدوارم که به اين هدف بزرگ و ملي برسيم. در مدت باقي مانده هم بايد دست به دست هم بدهيم و با اتحاد همگي به دنبال رسيدن به اين هدف باشيم.

چشمي با اشاره به امکانات فراهم شده در مجموعه پک اظهار کرد: فکر مي کنم اگر اين امکانات 10، 15 سال قبل براي فوتبال ايران فراهم مي شد، فوتبال ما الان چند پله جلوتر بود. در پک هم امکانات و هم خدماتي که کادر فني و پزشکي به بازيکنان ارائه مي کنند، کاملا حرفه اي است. بايد از فدراسيون فوتبال و آقاي کي روش تشکر کرد که اين اتفاق را براي فوتبال ايران رقم زدند و اميدوارم ما بازيکنان بتوانيم با استفاده از اين امکانات و خدمات ارائه شده به بهترين شکل آماده حضور در جام جهاني شويم.

او به روياي بازيکنان فوتبال براي حضور در جام جهاني اشاره کرد و گفت: در اين چهار سال هر چه به جام جهاني نزديکتر شديم، تلاش من و ساير بازيکنان براي رسيدن به پيراهن تيم ملي بيشتر شد. ما براي حضور در جام جهاني تلاشمان را کرده ايم و هر کدام از ما اميدواريم که اين افتخار نصيبمان شود تا بتوانيم در جام جهاني پيراهن تيم ملي را بر تن کنيم.

بازيکن تيم ملي درباره بازي هاي دوستانه پيش روي تيم ملي هم اظهار کرد: بازيهايي که انجام داده ايم و ديدارهايي که پيش رو داريم با توجه به در نظر گرفتن محدوديت هاي موجود بهترين باز هايي بوده که کادر فني براي تيم ملي در نظر گرفته است و قطعا هر کدام از آنها مي تواند به تيم ملي کمک کند. ترکيه و يونان بازي هاي خيلي خوبي هستند و مي توانند چالش خيلي بزرگي براي ما باشند. اميدوارم در بازي هاي دوستانه هم نتايج خوبي بگيريم و هم درس هاي لازم را کسب کنيم و با اقتدار وارد جام جهاني شويم.

چشمي با اشاره به رقابت هاي جام جهاني 2014 گفت: در آن مسابقات تيم ملي با آرژانتين همگروه بود؛ ديداري که اگر آن اتفاق داوري نمي افتاد شايد ما پيروز از زمين خارج مي شديم اما اکنون اسپانيا و پرتغال به عنوان دو تيم مدعي قهرماني جام جهاني و مراکش به عنوان قهرمان آفريقا رقباي ما در مرحله گروهي هستند. اين نشان دهنده کار بسيار سختي است که داريم. فکر مي کنم دشوارترين گروه تيم ملي ايران در تاريخ است. بنابراين بايد همه تلاشمان را بيشتر کنيم و ذهنيتمان به اين سمت باشد که بايد در روسيه نتيجه بگيريم. همه تلاشي که در تيم ملي توسط آقاي کي روش، کادر فني و بازيکنان تيم ملي انجام مي گيرد براي اين است که تيم ملي براي اولين بار از مرحله گروهي صعود کند و رسيدن به اين هدف مستلزم اين است که با آمادگي بالا و در سطح و اندازه سخترين گروه تاريخ فوتبال ايران خودمان را آماده کنيم. اميدوارم در نهايت با اتحاد ملي و دست به دست هم دادن بتوانيم به اين هدف بزرگ برسيم.

ارسال در: يکشنبه 26 فروردين ساعت 16:55 (1397/1/26)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن