ترابي: نايب قهرماني سايپا از ترنسفر من مهم‌تر است
شماره خبر : 145512
وينگر جوان سايپا و يکي از بهترين بازيکنان ليگ برتر معتقد است نايب قهرمان شدن سايپا در ليگ اتفاق مهمي است و حتي در حد و اندازه هاي قهرماني مي توان از آن ياد کرد.

تيم فوتبال سايپا با سرمربيگري علي دايي و استفاده از بازيکنان جوان و باتجربه در اين فصل از رقابت هاي ليگ برتر نتايج خيلي خوبي گرفته و در حال حاضر کورس  نايب قهرماني ليگ را از رقبايي مثل ذوب آهن و استقلال برده است. بدون ترديد امسال هم مانند فصل هاي قبل، مهم ترين و اثرگذارترين بازيکن سايپا، کسي نبوده جز مهدي ترابي. وينگر جوان و فوق العاده نارنجي پوشان گفت و گويي اختصاصي با ورزش سه انجام داده به که شرح زير است.

 

نايب قهرماني بزرگترين رويداد چند ساله سايپا


به نظرم اگر سايپا امسال بتواند نايب قهرمان شود اين مقام چيزي کمتر از قهرماني نيست، آن هم با اين بضاعت و امکاناتي که اين فصل داشتيم اتفاقات بزرگي با اين رتبه براي باشگاه سايپا رقم مي‌خورد. براي همين ما تمام تلاشمان را مي‌کنيم تا مثل 4، 5 بازي قبل بهترين عملکرد را داشته باشيم و بيشترين امتيازات را کسب کنيم.

 

جشن نايب قهرماني بعد از شکست ذوب‌آهن و استقلال


بازي با گسترش در اين هفته خيلي براي سايپا مهم است چون ذوب‌آهن ـ پرسپوليس و استقلال ـ پيکان در تقابلي روياروي يکديگر قرار مي‌گيرند و نتيجه اين دو ديدار هر چه باشد جدول را به نفع سايپا خواهد کرد و ما اگر بتوانيم گسترش را شکست دهيم مي‌توان گفت 90درصد راه را رفتيم و به طور ويژه به نايب قهرماني فکر کنيم. ما در صورت شکست ذوب‌آهن و توقف استقلال اگر بتوانيم اين هفته را هم از حريف نتيجه بگيريم در ورزشگاه جشن نايب قهرماني را به طور صددرصدي خواهيم گرفت.

 

تيم سايپا در زمين فوتبال به شرايط بد مالي فکر نمي‌کند


فکر نمي‌کنم مشکلات مالي آنقدرها امسال تاثيرگذار بوده چون بازيکنان سايپا انصافا خيلي خوب هستند و  زماني که به زمين مسابقه مي‌روند همه چيز را فراموش مي‌کنند. درست است امسال مشکلاتي بود اما بچه‌هاي تيم امسال تقريبا طبق تعهدات باشگاه پول‌هايشان را دريافت کرده‌اند و فقط مبلغي از فصل گذشته مانده که اميدوارم به زودي آن مبالغ هم پرداخت شود و سايپا فصل بعد را بدون بدهي آغاز کند.

 

فکر نايب قهرماني مهمتر از رفتنم است


صحبت از انتخاب تيم آن هم حالا؟! واقعيتش اين صحبت‌ها آن هم اکنون که 2 هفته مانده به پايان ليگ خيلي زود است و به نظر من اين دو بازي يکي از مهمترين بازي‌هاي سايپا و حتي فصل ليگ‌برتر است چون همه منتظرند ببيند بين سايپا، استقلال و ذوب‌آهن سه تيمي که شانس نايب قهرماني دارند کدام تيم با عنوان نايب قهرماني فصل را پايان مي‌دهد.

 

استقلالي يا پرسپوليسي


معتقدم هر فردي در ايران از بچگي يا طرفدار يکي از اين دو تيم است، اينطور نيست که بگوييم ما طرفدار استقلال يا پرسپوليس نيستيم و از بچگي طرفدار تيم ديگري بوديم. اکنون نمي‌خواهم بگويم که طرفدار کدام تيم هستم اما قطعا اگر هر باشد بين دو تيم سرخابي يک تيم را انتخاب کنم به تيمي خواهم که از کودکي آرزويش را داشتم و با موفقيتش بزرگ و خوشحال شده‌ام.

 

علي دايي مسبب اصلي پيشرفت چشمگيرم شد


بخشي از پيشرفت من و علي قلي‌زاده و حضورمان در تيم‌ملي به حضور آقاي دايي در سايپا برمي‌گردد. فکر مي‌کنم کل تيم نسبت به سال گذشته پيشرفت چشمگيري داشتيم البته من زمان آقاي جلالي فوتبالم خيلي خوب رشد کرد اما سال گذشته متاسفانه با مصدوميت بعدموقع از آن درخشش دور شدم و در واقع برايم درجا زدن بود. با حضور علي آقا و آن حسي که ايشان از همان ابتدا به تيم القا کردند تا آن عملکرد خوب گذشته را به دست آوردم حتي بهتر از قبل؛ به نحوي که توانستم در ليست آقاي کي‌روش قرار بگيريم.

 

 

قلي‌زاده از ايران برود بيشتر پيشرفت مي‌کند


علي قلي‌زاده يک بازيکن خوب، فوق‌العاده تکنيکي و باهوش است، فکر نمي‌کنم فوتباليستي مثل او در ليگ امسال داشته باشيم چون واقعا در طي 6 سال حضورم در کنار او در تمرينات سايپا، بازي‌ها ليگ و تيم‌ملي اين را به عينه ديدم و او هميشه خيلي خوب از هوش فوتبالي‌اش استفاده مي‌کند. آرزو مي‌کنم او در فصل جديد اول اينکه لژيونر شود و به تيمي برود که فوق‌العاده پيشرفت چشمگيري داشته باشد. معتقدم اگر علي در خارج از ايران بازي کند قطعا در آن تيم مي‌درخشد و سال‌هاي آينده تيم‌هاي خوبي اروپايي به سراغ او خواهد آمد.


ريکاوري تيم‌ملي؛ کمک بزرگ به تيم‌هاي ليگ‌برتر  


قبلا گفته‌ام که ريکاوري‌هايمان در پک خيلي به پيشرفت فوتبال ما کمک مي‌کند. به نظرم تمرينات آقاي کي‌روش در اين مجموعه علاوه بر آمادگي ما براي رقابت‌هاي جام‌جهاني روي پيشرفت باشگاه‌هاي ما خيلي تاثيرگذار خواهد بود چون ما در آنجا به صورت کاملا حرفه‌اي کار مي‌کنيم و وقتي به باشگاه‌ها برمي‌گرديم آمادگي خيلي خوبي داريم. به نظرم بيشترين تاثيرگذاري حضور ما در پک روي رشد باشگاه‌هاست. اميدوارم اين يکي، دو ماه اخير هم اتفاق خاصي رخ ندهد و همين روند را ادامه دهيم تا در اين زمان باقيمانده تا جام‌جهاني که روزهاي مهمي براي تيم‌ملي کشورمان است، بازيکنان با بهترين آمادگي بدني وارد اين تورنمنت قرار بگيريم.

 

اميدوارم مديران سايپا مانع پيشرفتم نشوند


اول اينکه آرزو مي‌کنم امسال سايپا سهميه آسيايي را کسب کند. در قدم بعدي اميدوارم با وجود آنکه يک فصل ديگر با سايپا قرارداد دارم ديگر مديران سايپا در فصل جديد به من لطف داشته باشند و مانع پيشرفتم نشوند. همه تلاشم اين است که بعد از پايان ليگ اگر شد با تيم‌ملي به جام‌جهاني بروم و پس از آن يک تصميم خوب براي فوتبالم بگيريم و پيشرفت کنم تا به هدفي که مدنظرم است برسم. همه اميدم اين است که باشگاه به من در اين گام کمک کند و بتوانم ادامه فوتبالم را در جايي بازي کنم که بدانم آنجا مي‌توانم پيشرفت کنم.

 

پيشنهاد پرسپوليس؟ شرايط امسال متفاوت است اما ...


از اينکه پرسپوليس در طي اين سال‌ها از من خواسته تا در اين تيم حضور داشته باشم، باعث افتخار است و از آنها تشکر مي‌کنم. امسال با سال‌هاي گذشته شرايط فرق مي‌کند و اکنون بحث سربازي‌ام هم مطرح است اما با همه اين اوصاف دوست دارم بهترين تصميم را بگيريم و در جايي باشم که پيشرفت کنم. اگر ببينم مي‌توانم در تيم‌هاي ايران پيشرفت کنم قطعا براي صحبت کردن با باشگاه وارد مذاکره مي‌شوم تا در ادامه فوتبالم در تيمي حضور پيدا کنم که پيشرفت کنم، باعث درجازدنم نباشد و کيفيت فوتبالي‌ام را بالاتر ببرم. ان‎شاءالله تصميم خوبي بگيرم و در يک تيم خوب بازي کنم.

 

کي‌روش همه بازي‌ها را تماشا مي‌کند نه فقط يک تيم خاص


ما با شناختي که از آقاي کي‌روش داريم مي‌دانيم که اکثر بازي‌هاي ليگ را تماشا مي‌کنند و تمام بازيکنان را زيرنظر دارند. ايشان همه تيم‌ها را بررسي مي‌کنند و ريز به ريز بازيکنان و عملکردشان باخبر هستند. تماشاي بازي ما توسط آقاي کي‌روش خيلي خوشحال‌کننده بود و اميدوارم که عملکرد ما به چشم ايشان آمده باشد و از ما رضايت کامل را داشته باشند.

ارسال در: چهارشنبه 29 فروردين ساعت 11:13 (1397/1/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن