هفته ششم مسابقات ليگ قهرمانان اسيا /سعيد واعظ
شماره خبر : 145515
سايت روزنامه نود سعيد واعظ از اصفهان

صعود ذوب آهن با لکوموتيو تاشکند
دو ئل " ژنرال و " وينفرد شفر " آلماني در قاره کهن
تيم فوتبال ذوب اهن در هفته ششم مسابقات ليگ قهرمانان اسيا و از مرحله گروهي با تساوي يک بر يک ، به مرحله حذفي اين مسابقات صعود کرد و حريف استقلال تهران شد .دوئل امير قلعه نويي و وينفرد شفر آلماني در قاره کهن براي علاقه مندان بسيار جذاب و تماشايي خواهد بود .

ترفند دفاع و ضد جمله ذوب آهن
تيم فوتبال الدوحيل قطر ، با 18 امتياز صعودش را به دور بعد مسجل کرده بود . با اين وجود جدال تيمهاي ذوب اهن و لکومتيو تاشکند که در امتياز شش با يکديگر برابر بودند فوق العاده حساس بود .
امير قلعه نويي و شرکا ء با ترکيبي متفاوت در برابر نماينده فوتبال تاشکند حاضر شدند . ذوبي ها خط دفاعي خود را با سه دفاع متمرکز وشناور ارايش دادند . وحيد محمد زاده ، خالد شفيعي و محمد نژاد مهدي . اجازه نفوذ به بازيکنان انرژيک را حداقل تا قبل از گل تساوي ندادند . در خط هافبک سفيد و سبز پوشان با وليسياني ، محمد ستاري ، ميلاد فخر الديني ، محمد رضا حسيني و مرتضي تبريزي ، دژ مستحکمي را ايجاد کردند . در نوک پيکان تيم فوتبال ذوب اهن هم کي روش برزيلي کار مي کرد . ذوبي ها تقريبا با سيستم 2-5-3 ، و با بازي منطقي تحت هر شرايطي تيم ميزبان را کنترل کردند که محمدرضا حسيني با يک پاس فوق العاده مرتضي تبريزي را در عمق دفاع تيم لکوموتيو صاحب توپ کرد که تبريزي با تيز هوشي تيم مهمان را پيش انداخت .

پلن B ذوب اهن بعد از گل
تيم فوتبال ذوب اهن در پلن B ، بعد از به ثمر رساندن گل با روي آوردن به دفاع تيمي اجازه کار را به تيم ميزبان ندادند . تيم مهمان با استفاده از حربه دفاع و ضد حمله هم مي توانست گلهاي بيشتري را به ثمر برساند که بي دقتي بازيکنان اين فرصتهاي ايده ال را به هدر داد . البته شوت سرکش سيد محمدرضا حسيني که به تير دروازه تيم ميزبان اصابت کرد را هم مي توان مهمترين اتفاق قبل از گل ذوب اهن قلمداد کرد . نماينده فوتبال تاشکند خود را از گردونه رقابتهاي آسيايي حذف شده مي ديد بر فشار حملات افزود که در دقيقه انتهايي مسابقه با يک شوت چکشي دروازه مظاهري را فرو ريختند . ذوب آهن ايران با لکوموتيو تاشکند ، به مرحله حذفي مسابقات ليگ قهرمانان آسيا صعود کرد و دوئل جذابي با تيم استقلال ايران رقم خواهند زد . ذوب اهن ايران با منصور ابراهيم زاده در سال 2010 ، مقام نايب قهرماني در آسيا را کسب کردند .

ارسال در: چهارشنبه 29 فروردين ساعت 14:38 (1397/1/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن