رکوردهاي استقلال و پرسپوليس در ليگ قهرمانان
شماره خبر : 145521
مرحله گروهي رقابت هاي فوتبال ليگ قهرمانان آسيا درحالي به پايان رسيد که سه تيم ايراني توانستند به مرحله بعد صعود کنند. چند عنوان هم به استقلال و پرسپوليس رسيد.

مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا در شرق و غرب آسيا به پايان رسيد و چهره 16 تيم صعود کننده به مرحله بعدي اين مسابقات شناخته شد. نکته مثبت براي فوتبال ايران صعود 3 نماينده از 4 نماينده کشورمان به مرحله بعدي اين مسابقات است. استقلال و پرسپوليس بعنوان تيم هاي نخست گروه خود و ذوب آهن بعد از الدحيل بعنوان تيم دوم گروه خود راهي مرحله بعدي شد.

در غرب آسيا ايران با 3 نماينده بيشترين تعداد تيم را در بين 8 تيم برتر غرب آسيا دارد. قطر و امارات هر کدام با 2 نماينده و عربستان با يک نماينده در مرحله بعدي مسابقات حضور دارند. شايد يکي از بزرگترين شگفتي هاي مرحله گروهي حذف زود هنگام الهلال، نايب قهرمان فصل قبل آسيا و قهرمان ليگ عربستان در گروه چهارم مسابقات بود.

* بالاترين نمره 
بالاترين نمره در مرحله گروهي به مهاجم 30 ساله و برزيلي تيم اولسان هيونداي کره جنوبي تعلق گرفت. «پينتو جونيور نگرائو» مهاجم تيم اولسان که تنها در يک بازي براي اين تيم به ميدان رفت، با 2 گل زده، 4 شوت، 81 درصد دقت در پاس، 3 تکل موفق، 4 بار جلوگيري از آغاز حمله حريف، 4 پاس کليدي، 4 بار خلق موقعيت روي دروازه حريف و 8/2 کيلومتر دوندگي نمره خوب 8/9 را گرفت تا بالاترين نمره را در بين همه بازيکناني که در مرحله گروهي به ميدان رفتند را به خود اختصاص دهد.

يوسف حسن دروازه بان تيم الغرافه و اسکار هافبک برزيلي تيم شانگهاي دومين و سومين بازيکنان اين تورنمنت هستند که بيشترين نمرات را دريافت کردند.

* بغداد بونجاح، بهترين گلزن
بهترين گلزن اين مسابقات مهاجم الجزايري تيم السد قطر است. بغداد بونجاح در 6 بازي مرحله گروهي 7 بار گلزني کرد تا در صدر جدول گلزنان برتر قرار بگيرد. بعد از وي مارکوس برگ، مهاجم سرشناس العين با 6 گل در رده بعدي قرار دارد.

بغداد بونجاح 5 گل از اين 7 گل را در ديدارهاي خانگي تيمش زده تا به همراه ريکاردو گولرت مهاجم برزيلي تيم گوانگ ژو بهترين گلزنان در ديدارهاي خانگي باشند. آدريانو مهاجم تيم چونبوک موتورز، دژان داميانوويچ مهاجم تيم سوون سامسونگ و يوسف العربي مهاجم تيم الدحيل با 4 گل زده خارج از خانه بهترين گلزنان خارج از خانه در مرحله گروهي هستند.

* فرشيد اسماعيلي، گلساز اول آسيا
در بين بازيکنان گلساز فرشيد اسماعيلي هافبک استقلال تهران با 4 پاس گل بهترين عملکرد را دارد. بعد از وي چند بازيکن با 3 پاس گل در رده بعدي هستند که در بين آنها محمدرضا حسيني هافبک مياني ذوب آهن هم حضور دارد. 

* مهاجم العين شوت زن ترين بازيکن
مارکوس برگ مهاجم گلزن تيم  العين امارات با 16 شوت در چارچوب به سمت دروازه حريفان شوتزن ترين بازيکن اين تورنمنت بود. بغداد بونجاح مهاجم الجزايري السد نيز با 14 شوت در چارچوب بعد از برگ در رده دوم قرار دارد. 

علي عليپور با 14 و مهدي طارمي با 13 شوت در چارچوب در رده هاي سوم و چهارم اين جدول قرار دارند. 

مهدي طارمي با 8 شوت در چارچوب در بازي هاي خارج از خانه شوتزن ترين بازيکن اين تورنمنت در ديدارهاي خارج از خانه بود.

* بيرانوند، آقاي کلين شيت
عليرضا بيرانوند که در نخستين ديدار سرخ پوشان در اين مسابقات 3 بار دروازه اش باز شد، تا پايان مرحله گروهي مسابقات دروازه اش را بسته نگاه داشت تا با 5 کلين شيت آن هم از نوع سريالي اش بهترين عملکرد را در بين همه دروازه بانان اين تورنمنت داشته باشد.

بيرانوند در بازي هاي خانگي هرگز گل نخورد و رکورد صد در صد کلين شيت در ديدارهاي خانگي را به نام خودش ثبت کرد. رشيد مظاهري و مهدي رحمتي هر کدام با 2 کلين شيت در بعد از بيرانوند بهترين عملکرد را در بين دروازه بانان ايراني داشتند که در اين مسابقات به ميدان رفتند.

* فرشيد اسماعيلي، گلساز و پر خطا
فقط در جدول گلسازان برتر اين تورنمت نيست که نام فرشيد اسماعيلي به چشم مي خورد. هافبک خلاق و تکنيکي آبي ها با 22 بار خطا بر روي بازيکنان مقابل پر خطا ترين بازيکن اين تورنمنت بود. هرچند برونو داسيلوا مهاجم برزيلي تيم بوريرام با 21 خطا در اين آمار پشت سر فرشيد اسماعيلي قرار مي گيرد، اما حضور دو بازيکن ايراني ديگر در رده هاي سوم و چهارم اين جدول هم در نوع خود جالب است. شجاع خليل زاده با 18 و وحيد اميري با 17 خطا سومين و چهارمين بازيکن پر خطا در اين تورنمنت هستند تا مشخص شود سرخابي هاي تهران در اين رقابت ها بازي هاي درگيرانه اي را ارائه دادند.

* خشن ترين بازيکن مسابقات
شايد عجيب باشد اما نام رودريگو تاباتا بعنوان خشن ترين بازيکن اين تورنمنت به ثبت رسيده است. هافبک چند مليتي تيم الريان با دريافت 3 کارت زرد و يک کارت قرمز عنوان خشن ترين بازيکن مسابقات را به خود اختصاص داد. 

البته تاباتا در اين آمار شريک هم دارد. وون ايل کيم مدافع تيم ججو يونايتد، عاصم مايبو هافبک تيم الغرافه و محمد عبدالرحمان هافبک سرشناس العين نيز هر يک با 3 کارت زرد و يک کارت قرمز در اين آمار تاباتا را همراهي مي کنند.

* الهلال، مالکانه ترين بازي
نايب قهرمان فصل قبل آسيا که با حذفي زودهنگام مواجه شد، مالکانه ترين بازي هاي اين فصل را انجام داد. الهلال با متوسط 63 درصد مالکيت در هر بازي بهترين عملکرد را از اين حيث در بين تيم هاي آسيايي داشت. کاشيوا ريسول و کاوازاکي فرونتال با 60 درصد پس از الهلال مالک ترين تيم هاي اين مساباقت بودند. 

* 3 تيم ايراني در راس پر آفسايدها
نکته عجيب در ثبت آمار آفسايدهاي اين تورنمنت است که سه تيم ايراني در رده هاي اول تا سوم قرار دارند. تراکتورسازي با 24 بار قرار گرفتن در آفسايد پر آفسايد ترين تيم اين مسابقات است. ذوب آهن با 21 و استقلال با 20 آفسايد در اين جدول در رده هاي دوم و سوم قرار مي گيرند.

* چونبوک موتورز تهاجمي ترين تيم
تيم سرشناس چونبوک موتورز در 6 ديدار خود در اين مسابقات 19 بار گلزني کرد تا معدل گلزني اين تيم از 3 گل براي هر بازي هم عبور کند. اين تيم با اين تعداد گل هجومي ترين تيم اين مسابقات شناخته شد. لوکوموتيو تاشکند تيمي که در اين در مرحله گروهي حذف شد با 13 گل و الدحيل قطر با 12 گل ديگر تيم هاي تهاجمي اين مسابقات هستند.  چونبوک موتورز 10 بار خارج از خانه و 9 بار در خانه گلزني کرده است. 

* پرسپوليس و بهترين خط دفاع
بهترين خط دفاعي اين تورنمنت به پرسپوليس تعلق مي گيرد. اين تيم کلا در اين مسابقات 3 گل خورد تا داراي بهترين خط دفاعي باشد. الاهلي عربستان و شانگهاي چين با 4 گل خورده در رده هاي بعدي بهترين خطوط دفاعي اين مسابقات قرار دارند.

* تيم هاي عربي بد اخلاق ترين تيم هاي آسيا
در راس جدول تيم هايي که بيشترين کارت را از داوران گرفته اند، نام تيم هاي عربي به چشم مي خورد. الجزيره امارات با 16 کارت زرد بيشترين سهم را در دريافت کارت زرد دارد. العين با 15، الريان با 14 و الوصل با 13 کارت زرد در رده هاي بعدي قرار دارند. 

هيچ تيمي در اين مسابقات بيشتر از يک کارت قرمز نگرفت و به همين دليل تيمي داراي دريافت بيشترين کارت قرمز نيست. از بين تيم هايي که کارت قرمز از حريفان دريافت کردند مي توان به الدحيل، الوحده، العين و الوصل اشاره کرد.

* خوش اخلاق ترين ها
خوش اخلاق ترين تيم حاضر در اين مسابقات کاوازاکي فرونتال ژاپن بود. اين تيم در 6 بازي انجام داده تنها 3 بار از دواران کارت زرد گرفت. بوريرام تايلند و کاشيوا ريسول با 4 کارت زرد و يک کارت قرمز ديگر تيم هاي خوش اخلاق اين مسابقات هستند.

ذوب آهن اصفهان با 5 کارت زرد خوش اخلاق ترين تيم ايراني و پنجمين تيم خوش اخلاق آسيا در اين تورنمنت بودند.

* الدحيل موفق ترين تيم مسابقات
?
تيم الدحيل قطر تنها تيم اين مسابقات است که صد در صد امتيازات را از مرحله گروهي گرفت. اين تيم با 6 پيرزي از 6 بازي و کسب 18 امتياز بهترين عملکرد را در اين مسابقات داشت. 

* الوصل ضعيف ترين تيم مسابقات
در مقابل الدحيل، تيم الوصل امارات بدون دريافت حتي يک امتياز اين مسابقات را ترک کرد تا بعنوان ضعيف ترين تيم مسابقات شناخته شود.

* تراکتورسازي و ضعيف ترين خط حمله 
سرخ پوشان تبريز در اين مسابقات تنها 2 بار موفق به باز کردن دروازه حريفان شدند تا با 2 گل زده ضعيف ترين خط حمله مسابقات را در اختيار داشته باشند. تراکتورسازي ضعيف ترين تيم ايراني حاضر در اين مسابقات هم بود.

* ضعيف ترين خطوط دفاعي
دو تيم الوحده امارات و ملبورن ويکتوري استراليا با دريافت 15 گل خورده ضعيف ترين خط دفاعي اين مسابقات را داشتند. بعد از اين دو تيم، سه تيم با دريافت 11 گل در رده بعدي قرار مي گيرند. کيتچي، الريان و ججو يونايتد سه تيمي هستند که خطوط دفاعي ضعيفي در اين مسابقات داشتند.

* کاوازاکي ژاپن، پاسور ترين تيم مسابقات
تيم کاوازاکي ژاپن با معدل 630 پاس در هر بازي پاسور ترين تيم اين تورنمنت بود. الهلال با 570 و کاشيوا ريسول با 550 پاس دومين و سومين تيم پاسور در اين مسابقات بودند. در اين جدول استقلال با 455 پاس بعنوان پاسور ترين تيم ايراني و دوازدهمين تيم در آسيا شناخته مي شود.

* استقلال سومين تيم دقيق
کاوازاکي ژاپن با 85 درصد دقت در پاس دقيق ترين تيم آسيا و الهلال با 84 درصد دقت در پاس دومين تيم دقيق در آسيا است. تيم فوتبال استقلال با 82  درصد دقت در پاس دقيق ترين تيم ايراني حاضر در اين مسابقات و سومين تيم دقيق در آسيا است. الدحيل و تيم سيدني اف.سي نيز با 82 درصد دقت در پاس آماري مشابه استقلال در جدول دارند. 

* تراکتورسازي رکوردار ضربه کرنر در آسيا
تنها تيم ايراني حذف شده از اين مسابقات با معدل 9 کرنر در هر بازي رکورددار به دست آوردن ضربه کرنر در آسيا بود. کمترين تعداد کرنر هم به تيم کيتچي هنگ کنگ با معدل 2 کرنر براي هر بازي تعلق مي گيرد. 

* پرسپوليس و بيشترين تکل مسابقات
تيم فوتبال پرسپوليس با 135 تکل در اين مسابقات داراي بيشترين تعداد تکل در بين تيم هاي حاضر است. کيتچي هنگ کنگ با 121 و الاهلي عربستان با 119 تکل در اين جدول در رده هاي دوم و سوم هستند. کاشيوا ريسول و تيانجين هر کدام با 70 و 72 تکل کمترين تکل را در اين مسابقات زده اند.

* کمترين دقايق بازي
6 بازيکن در اين مسابقات با تنها يک دقيقه حضور در ترکيب تيم شان داراي کمترين دقايق حضور هستند که نام محسن کريمي و بويان بازيکنان تيم استقلال هم در بين اين بازيکنان به چشم مي خورد. 


@navaddaily

ارسال در: چهارشنبه 29 فروردين ساعت 15:14 (1397/1/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن