حمايت تمام قد مجيد جلالي از کي روش
شماره خبر : 145526
سرمربي تيم فوتبال پيکان مي‌گويد حفظ کي‌روش به صلاح فوتبال ايران است.

سرمربي تيم فوتبال پيکان مي‌گويد حفظ کي‌روش به صلاح فوتبال ايران است.

مجيد جلالي درباره وضعيت تيمش پيش از ديدار برابر استقلال و همين‌طور برنامه‌اش براي فصل آينده به صحبت پرداخت. او در اين گفت‌وگو گريزي هم به شرايط تيم ملي زد و گفت بهتر است قرارداد کي‌روش تمديد شود.

در ادامه گفت‌وگوبا مجيد جلالي را مي‌خوانيد:

* ابتدا درباره وضعيت تيم‌تان در دو هفته مانده به پايان ليگ هفدهم صحبت کنيد.
- وضعيت تيم ما خوب است. دو بازي آخر آن طور که مي‌خواستيم پيش نرفت و کمي از رقيبان عقب مانديم‌. البته اگر بتوانيم در دو بازي آينده جبران کنيم براي تيم ما خوب خواهد بود.

* با توجه به اين که پارسال در جدول ششم شديد و امسال در حال حاضر پنجم هستيد و اين شانس را داريد حتي سهميه کسب کنيد، به نظرتان نسبت به ليگ شانزدهم نتايج بهتري نگرفتيد؟
- بله نتايج بهتري گرفتيم. اين را هم در نظر بگيريد امسال نسبت به پارسال چند بازيکن خوب‌مان را از دست داديم و بازيکني چون مرتضي آقاخان که يار تاثيرگذاري بود در طول فصل بيش‌تر اوقات مصدوم بود و نمي‌توانستيم از او استفاده کنيم. از نظر بوجه هم جزو 5 تيم پايين جدول هستيم که اگر اين موضوع را هم در نظر بگيريم، در کل نتايج خوبي گرفته‌ايم.

* اين هفته بايد با استقلال بازي کنيد. استقلالي که نسبت به بازي رفت تغييرات زيادي داشت است و الان هم وضعيت خوبي در جدول دارد. اين بازي را چطور ارزيابي مي‌کنيد؟
- آخرين بازي اين تيم را با دقت ديدم و الان با اطمينان مي‌توانيم بگوييم استقلال يکي بهترين تيم‌هاي غرب آسياست و از نظر نفرات بسيار شرايط خوبي دارد. بازي سختي داريم اما مي‌دانم هر تيم خوبي هم پاشنه آشيلي دارد که ما مي‌خواهيم روي پاشنه آشيل اين تيم متمرکز بشويم تا نتايج دلخواه را بگيريم.

* بازي در ورزشگاه آزادي و به ميزباني استقلال چطور خواهد بود؟
- کلا در تمام 28 بازي که امسال و 30 بازي که پارسال انجام داديم هيچ‌وقت شرايط ميزباني نداشته‌ايم و فقط گاهي حريف‌مان شرايط ميزباني واقعي را نداشته است که براي ما بهتر بوده است. اين‌گونه نبوده که ما ميزبان باشيم و واقعا شرايط ميزباني داشته باشيم. با همه اين شرايط فکر مي‌کنم با توجه به وضعيت خوب زمين ورزشگاه آزادي بازي کردن در اين ورزشگاه براي ما مي‌تواند يک فرصت باشد.

* براي فصل آينده برنامه پيکان چه خواهد بود، آيا تيمي براي قهرماني مي‌بنديد؟
- تا الان هم با رقيبان رقابت نابرابري داشته‌ايم. مسلما اگر بخواهيم براي فصل آينده هدف‌هاي بلندپروازانه‌اي داشته باشيم، بايد از اين پوسته‌اي که الان داريم خارج شويم و شرايط رقابت را با حريفان برابر کنيم.

* حدود 55 روز تا جام‌جهاني زمان باقي مانده است. سال 2006 که تيم ملي به همراه برانکو به جام‌جهاني مي‌رفت جو منفي شديدي عليه تيم ملي شکل گرفته بود. اين روزها هم جو خوبي وجود ندارد. وضعيت آماده سازي تيم ملي را چطور مي‌بينيد؟
- به نظر من وضعيت الان نسبت به آن زمان خيلي بهتر است و تيم خيلي خوب مديريت مي‌شود و آرامشي که تيم دارد نسبت به گذشته خيلي بهتر است. هر چقدر بحث‌هاي جانبي کم‌تر شود بهتر خواهد بود. فوتبالي‌ها بايد بدانند اگر تيم ملي در جام‌جهاني نتيجه بگيرد به سود همه فوتبال ايران خواهد بود. اين تيمي نيست که متعلق به من يا يک شخص خاص باشد و براي همه است. يعني سود زيادنش براي همه است.

* اتفاقاتي هم در ماه‌هاي اخير به وجود آماده که عليه کادر فني تيم ملي بوده است. ارزيابي شما در اين‌باره چيست؟
- اين اتفاقي نيست که بگوييم فقط الان رخ مي‌دهد. تا جايي که من ياد دارم از زمان سرمربيگري علي پروين اين جريان‌سازي‌هاي منفي عليه تيم ملي وجود داشته است. اين مسائل حتي درباره باشگاه‌ها هم وجود دارد. به طور مثال وقتي تيم پيکان به يک جايگاهي در جدول مي‌رسد که جايگاه مهمي است، جوي را ايجاد مي‌کنند که تيم لطمه ببيند. يا در زماني که در تراکتورسازي بودم درست زماني که در هفته هفدهم به صدر جدول رسيديم، مشکلات شروع شد. اين مسائل براي همه است و نبايد بگوييم فقط الان ايجاد شده است .  حتما موضوعاتي وجود دارد که درون آن اهدافي است که اين جريان‌ها ايجاد مي‌شود. در خاطرم هست قبل از جام‌ ملت‌هاي آسيا که قطبي سرمربي تيم ملي بود باز هم اين جريان‌ها ايجاد شده بود و من در آن مقطع در يک گفت‌وگوي دوستانه چند ساعت فقط به درد و دل‌هاي قطبي گوش کردم. در زمان قعله‌نويي، علي دايي و برانکو هم  جو منفي وجود داشت. در اين شرايط مديريت تيم چه از داخل و چه از خارج بايد هوشمندانه باشد. کادر فني تيم ملي نبايد خودشان را درگير اين دعواها کنند. در اين شرايط خيلي مهم است که از ذهن تيم مراقبت شود.

* شش ماه بعد از جام‌جهاني، جام‌ ملت‌هاي آسيا را در پيش داريم.  برخي مي‌گويند قرارداد کي‌روش پيش از جام‌جهاني بايد تمديد شود و برخي ديگر معتقدند او بايد از تيم ملي جدا شود. نظر شما در اين‌باره چيست؟
‌- اطراف اين موضوع که کي‌روش بماند يا خير مباحث مختلفي وجود دارد اما اگر بخواهيم روي مباحث فني متمرکز شويم، هر کارشناسي که ديدگاه فني داشته باشيد بايد بگويد عملکرد کي‌روش عالي بوده است و ايشان بايد بماند. آن‌هايي هم که انتقاد دارند، روي مباحث غيرفني است که آن هم راه حل دارد. مديران فدراسيون بايد براي اين مسائل را حل پيدا و حواشي را مديريت کنند اما در کل معتقدم به صلاح فوتبال ملي ماست که کي‌روش را حفظ کنيم.

* به عنوان سوال پاياني، از داوري‌هاي ليگ رضايت داريد؟
- در دو هفته اخير از داوري لطمه خورديم. اميدوارم هفته‌هاي پاياني تا آن‌جايي که امکانش وجود دارد اشتباهات کم‌تر شود. ما نمي‌گويم به نفع ما سوت بزنند بلکه مي‌گوييم که همه چيز منصفانه پيش برود. تيم‌هايي که سرنوشت‌شان تعيين شده هم طوري عمل کردند که رقابت خوب پيش نرفت.


@navaddaily

ارسال در: چهارشنبه 29 فروردين ساعت 15:35 (1397/1/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن