سربازگيري تراکتور متوقف مي‌شود؟
شماره خبر : 145555
بعد از مشکلاتي که در امر جذب بازيکنان سرباز براي تراکتورسازي پيش آمد، گفته مي شود مسئولان باشگاه ديگر تمايلي به جذب سربازان پرتعداد نخواهند داشت.

يکي از حاشيه هايي که باشگاه تراکتورسازي در سال هاي اخير همواره با آن دست به گريبان بوده به موضوع جذب نفرات سرباز برمي گردد.  اينکه در هر پنجره نقل و انتقالات چند بازيکن بدون هيچ ممنوعيتي تيم هاي خود را رها کرده و به عنوان سرباز به تراکتورسازي مي روند، صداي بسياري از اهالي فوتبال را در آورد. نمونه آخرش هم نيم فصل ليگ هفدهم بود که با باز شدن پنجره نقل و انتقالاتي تراکتور مسئولان اين باشگاه به جذب نفرات کليدي تيم هايي مثل ذوب آهن، سياه جامگان، بادران و ... اقدام کردند.


به خدمت گرفتن تعداد زيادي از بازيکنان سرباز بدون اينکه باشگاه هاي تحت قرارداد آنها خبر داشته باشند، صداي بسياري از مسئولان فوتبال کشور و به خصوص باشگاه ها را در سال هاي اخير در آورده است و باعث شده جنگ هاي رسانه اي متعددي ايجاد شود.


البته که با توجه به قوانين مصوب در کشور ما بازيکنان سرباز حتما بايد خدمت خود را در يک باشگاه نظامي سپري کنند و با توجه به اينکه تراکتورسازي تنها تيم نظامي حاضر در ليگ برتر است راهي جز اينکه بازيکنان براي گذراندن سربازي شان به تبريز بروند، وجود ندارد اما شايد ديگر نيازي به هياهوهاي گذشته در اين خصوص نباشد.


مساله اصلي در اين باره تعامل باشگاه هاي ديگر با تراکتورسازي براي در اختيار گذاشتن سربازان است؛ اگر باشگاه هايي که نفرات سرباز دارند بدانند که بازيکن شان بايد به تراکتورسازي برود و بعد از خدمتش برگردد مشکلي وجود ندارد و در آن صورت اين تعامل به سود دو باشگاه و بازيکن است.


از سوي ديگر در سال هاي گذشته کم نبودند بازيکنان سربازي که براي گذراندن خدمت شان راهي تراکتورسازي شدند و نتوانستند کارآيي قبل را داشته باشند. اين بازيکنان اکثرا با قراردادهاي کوتاه مدت راهي تراکتور مي شوند و مدت زيادي طولاني در اختيار باشگاه نخواهند بود. از سوي ديگر چون اکثرا با باشگاه هاي قبلي خود قرارداد دارند، اميدي براي تمديد قرارداد بعد از خدمت سربازي برايشان وجود ندارد. در نتيجه در اکثر مواقع اين بازيکنان نمي توانند خواسته هاي کادرفني و هواداران را برآورده کنند و حاشيه هاي جديدي درست مي شود.  نمونه اين اتفاق هم اميد عاليشاه بود که با حواشي فراوان خدمتش را در تراکتورسازي سپري کرد و به پرسپوليس برگشت.


در اين بين البته بودند بازيکناني که به عنوان سرباز در تراکتورسازي کار کردند و جزو بهترين نفرات تيم بودند. در همين نيم فصل دوم ليگ هفدهم نفراتي نظير پهلوان، مهدي پور، اسماعيلي فر، شربتي و ... جزو بهترين نفرات تراکتورسازي بودند و نمي شود از نقش تاثيرگذار آنها به سادگي عبور کرد.


با همه شرايط موجود اما به نظر مي رسد مسئولان باشگاه تراکتورسازي خودشان نيز به اين باور رسيده اند که اتکاي باشگاه خود به نفرات سرباز را کمتر کنند. اينکه در نقل و انتقالات فقط به دنبال جذب نفرات سرباز باشند، مي تواند مشکلات بعدي ايجاد کند و به همين خاطر احتمالا از نقل و انتقالاتي تابستان سال جاري ديگر شاهد جذب سربازان پرتعداد نخواهيم بود.


از سوي ديگر الياسي، مديريت جديد باشگاه تراکتورسازي نيز خود علاقه اي به جذب سربازان پرتعداد ندارد و ديگر اينطور نخواهد بود که اکثر سهميه هاي ليگ برتري با اين بازيکنان پر شود. البته اين موضوع منافاتي با بازيکناني که ديگر چاره اي جز رفتن به خدمت سربازي ندارند، نخواهد داشت. چنين بازيکناني مجبور هستند براي گذراندن خدمت شان به تراکتور بروند اما تفاوتش چنين است که هيچ صداي اعتراضي از باشگاه ها بلند نمي شود و آنها خيلي راحت با جدايي موقت بازيکن شان کنار مي آيند.@navaddaily

ارسال در: پنجشنبه 30 فروردين ساعت 16:53 (1397/1/30)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن