پيشنهاد ميلياردي سپاهان به بازيکن استقلال؟
شماره خبر : 145570
دو بازيکن پرسپوليس و دو بازيکن استقلال به شدت مورد توجه باشگاه سپاهان هستند. باشگاهي که به نظر مي‌رسد نقل و انتقالات فصل هجدهم را با جيب پرپول آغاز کند تا شايد ناکامي‌هاي دو فصل اخير به دست فراموشي سپرده شده و سپاهان به جاي تلاش براي ماندن در ليگ برتر، براي قهرماني بجنگد.

دو بازيکن پرسپوليس و دو بازيکن استقلال به شدت مورد توجه باشگاه سپاهان هستند. باشگاهي که به نظر مي‌رسد نقل و انتقالات فصل هجدهم را با جيب پرپول آغاز کند تا شايد ناکامي‌هاي دو فصل اخير به دست فراموشي سپرده شده و سپاهان به جاي تلاش براي ماندن در ليگ برتر، براي قهرماني بجنگد.

کاري که پيش‌ترها با حرارت بسياري انجام مي‌شد و موفقيت‌هاي بسياري را هم براي اين باشگاه جام‌دار به همراه داشت. سپاهاني‌ها دست گذاشته‌اند روي منتظري. آنها جباروف را هم مي‌خواهند و البته سراغ کمال کاميابي‌نيا و محسن مسلمان هم رفته‌اند. اصفهاني‌ها مي‌خواهند با ستاره‌هاي سرخابي تحولات چشمگيري در تيم خود به وجود آورند. آيا آنها موفق خواهند شد؟

اوضاع بحراني و اسفبار سپاهان در فصول اخير مديران و سياستگذاران اين باشگاه را برآن داشته تا تغييرات چشمگيري را در تيم فصل آينده ايجاد کنند. در همين راستا اصفهاني‌ها همچون سنت سال‌هاي قهرماني خود قصد دارند بازيکنان استقلال وپ رسپوليس را با پيشنهادهاي اغواکننده به سمت تيم خود ببرند. يکي از بازيکناني که مدنظر باشگاه سپاهان قرارگرفته پژمان منتظري است. مدافعي که در استقلال ليگ هفدهم عملکرد نسبتا مطلوبي داشت و به رغم مصدوميت‌هاي پي درپي اما همواره عصاي دست مربيان بود.

قرارداد پژمان با استقلال رو به پايان است و اين بازيکن مي‌تواند تيم ديگري را برگزيند و بعيد نيست که مذاکرات پنهاني سپاهاني‌ها با اين بازيکن در نهايت نتيجه بخش باشد و منتظري به جمع زردپوشان اصفهاني ملحق شود. جدايي منتظري از استقلال مي‌تواند چند دليل به دنبال داشته باشد. مهم‌ترين علت دستمزدي است که سران باشگاه سپاهان به اين مدافع پيشنهاد داده‌اند و منتظري که مي‌داند ممکن است به سبب نزديک بودن زمان خداحافظي با دنياي فوتبال ديگر مجالي براي عقد چنين قراردادهايي نداشته باشد و از سويي سيگنال‌هاي مثبتي را هم از استقلالي‌ها دريافت نکرده به سمت سپاهان گرايش پيدا کند.

از طرفي اگر شفر در استقلال بماند به احتمال بسيار زوج چشمي-حسيني را براي بازي در قلب دفاع مدنظر دارد و برنامه‌هاي تاکتيکي خود را به شکلي تنظيم کرده که منتظري جايي در بين تيم اصلي‌اش نداشته باشد مگر آنکه همچون فصل هفدهم در مواردي همچون مصدوميت و محروميت اصلي‌ها مجبور به بازي گرفتن از منتظري شود. در واقع پژمان جزو اولويت‌هاي شفر براي انتخاب ترکيب اصلي فصل آينده محسوب نمي‌شود. مساله ديگري که شايد استقلالي‌ها را براي صدور رضايتنامه جدايي منتظري ترغيب کند مصدوميت‌هاي پي درپي است. شماره 33 در فصلي که گذشت غالبا با آسيب ديدگي مواجه بود و بازي‌هاي زيادي را از دست داد که اين هم مي‌تواند بهانه‌اي براي قطع همکاري با مدافع با تجربه باشد. البته منتظري هنوز به نقطه‌اي نرسيده که از نظر فني نتواند در استقلال فصل هجدهم بازي کند. به احتمال بسيار او بتواند به هر شکل در استقلال فصل بعد هم دوام بياورد اما قطعا گزينه مناسبي براي آينده و سال‌هاي آتي استقلال محسوب نمي‌شود و از آنجا که تصميم گيران در باشگاه استقلال به دنبال جوانگرايي هستند و روي گزينه‌هاي جوان‌تر تمرکز دارند ادامه همکاري با منتظري تصميمي عقلاني نيست.

براي سپاهان اما داشتن بازيکناني همچون منتظري يک ضرورت است. سپاهان بيش از حد جوان شده و مهم‌ترين دليلي که موجب افول اين تيم در فصول گذشته شد همين جوانگرايي‌هاي بي حد و حصر بود. اگر نگاهي به اسامي بازيکنان اين تيم بيندازيم به اين ادعا مهرتاييد مي‌زنيم که سپاهان اکنون فاقد بازيکنان با تجربه است و مدافعي همچون منتظري حتي براي يک فصل هم که شده مي‌تواند خلا چنين بازيکناني را در تيم اصفهاني پرکند. اين سياستگذاري موجب شده اصفهاني‌ها روي ديگر بازيکنان استقلال هم تمرکز کنند. اين باشگاه از مدت‌ها قبل مذاکره با جباروف را هم آغاز کرده و اگر امروز در مصاحبه‌هاي بازيکن ازبک مي‌بينيم که از ماندن در استقلال فصل هجدهم با قطعيت حرف نمي‌زند، عمده دليلش همين پيشنهاد است.

باشگاه سپاهان براي جباروف هم مبلغ قابل توجهي در نظرگرفته تا اين هافبک خلاق و آماده را از چنگ استقلال درآورد. گرچه حساسيت‌هايي که در مواجهه با اين بازيکن از سوي استقلالي‌ها وجود دارد بسي بيشتر از منتظري است و اصفهاني‌ها کار ساده‌اي براي به خدمت گرفتن جباروف ندارند. شايد در ماجراي منتظري اصفهاني‌ها به توفيق برسند اما چالش‌ها براي به خدمت گرفتن سرور جباروف بسيار است و سران اين باشگاه بايد سرکيسه را شل کنند تا اين ازبک راضي به جدايي از استقلال و پوشيدن پيراهن زردپوشان شود.

@navaddaily
 

ارسال در: جمعه 31 فروردين ساعت 08:08 (1397/1/31)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن