کمالوند: زماني به تراکتورسازي برمي‌گردم که تيم را براي قهرماني ببنديم
شماره خبر : 145636
سرمربي تيم فوتبال صنعت نفت آبادان از اينکه ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز در ديدار مقابل تيمش خالي از تماشاگر بوده است، ابراز تأسف کرد.

فراز کمالوند پس از تساوي يک - يک تيمش در خانه تراکتورسازي ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: خيلي خوشحالم از يک جهت و از جهتي ديگر ناراحتم. خوشحال از اينکه به شهري برگشتم که خاطرات خوبي دارم و لحظه به لحظه تبريز براي من خاطره‌انگيز است و ناراحت از اين هستم که وقتي وارد ورزشگاه شدم با سکوهاي خالي ورزشگاه مواجه شدم. براي من که عادت دارم چهار ساعت قبل از مسابقه استاديوم يادگار امام (ره) را پر از تماشاگر ببينم جاي نگراني و ناراحتي داشت و اميدوارم اين مسئله هرچه سريع‌تر رفع شود.

وي افزود: بازي بسيار خوب و جانداري بود و دو تيم خيلي خوب بازي کردند. ما سه بازيکن‌مان را نداشتيم، پريرا که جزو سه گلزن برترمان است و البته حامد پاکدل و حسين ساکي. با غيبت اين بازيکنان عملاً خط حمله‌مان نبودند، به همين خاطر مجبور شديم از کرار و آگوستو در خط حمله استفاده کنيم. به عقيده من اين نتيجه عادلانه بود. البته لغزندگي زمين کمي روي فوتبال دو تيم تأثير گذاشته بود، اما نتيجه طوري رقم خورد که صنعت نفت آبادان بهترين نتيجه دوران خود در ليگ برتر را کسب کرد. هيچ وقت صنعت نفت در اين مکان از جدول قرار نداشته است. روزي که به آبادان آمدم بسياري از دوستان از اينجا واهمه داشتند، اما وقتي من آمدند نهايت لطف را به من داشتند و من از آنها تشکر مي‌کنم.

سرمربي تيم فوتبال صنعت نفت آبادان ادامه داد: يک تشکر ويژه و يک دمتان گرم به طرفداران تبريزي مي‌گويم که در بازي امروز ما را شرمنده خودشان کردند. زبان من قاصر است و اميدوارم فضاي تبريز باز هم به هفت هشت سال قبل برگردد و شور و حال به ورزشگاه برگردد. ما در آبادان شرايطي را داريم که هشت سال پيش در تبريز تجربه کرديم. تبريز شهر دوم من نيست، بلکه شهر اول من است. به قول ملانصرالدين که گفت شهر اول من شهري است که از آنجا زن گرفته‌ام، داستان من هم همين است.

کمالوند در واکنش به اين مسئله که هميشه صحبت از حضور او در تراکتورسازي مطرح است، گفت: تراکتورسازي يک مربي دارد که کارش را ادامه مي‌دهد. اصولاً هميشه يکي از مواردي که در تراکتورسازي در اين چهار پنج سال مطرح مي‌شود اين است که فراز مي‌خواهد برگردد. من در دو سه سال گذشته دو مرتبه تا آخرين لحظه شرايط گرفتن تراکتورسازي را داشتم، به خصوص در ابتداي فصل جاري. آقاي آجورلو به‌عنوان اولين گزينه قبل از يحيي با من صحبت کرد و صحبت‌هاي مفصلي هم بود، اما در نهايت به خاطر شرايطي که تراکتورسازي داشت، اين اتفاق رخ نداد. من در تبريز آبرويم را قطره قطره به دست آوردم و مطمئن باشيد وقتي به تبريز برمي‌گردم که همان‌طور که در ليگ دسته اول قهرمان شديم، تيم را براي قهرماني ببنديم. الان تراکتورسازي مربي دارد که کارش را انجام مي‌دهد و صحبتي هم با من نشده است.

وي در مورد فوتبال آبادان خاطرنشان کرد: آبادان مهد فوتبال است. من فوتباليست‌هايي ديدم که خيلي خوب بودند. نفت مسجدسليمان اولين جايي بود که فوتبال در آن به وجود آمد، امکانات آبادان مانند ديگر شهرهاي استان خوزستان نيست، اما استعدادهاي خوبي در آنجا هستند.

سرمربي تيم فوتبال صنعت نفت آبادان در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه آيا تراکتورسازي را مي‌شود به هفت هشت سال قبل برگرداند، گفت: از نظر من مثل آب خوردن است، چون مردم تبريز مي‌خواهند قلب، دل و عشقت را به آنها نشان بدهي، اگر بازيکن و مربي و با تمام وجود و با قلب براي‌شان زحمت بکشند، اين مردم، مردم قدرشناسي هستند. در ابتداي بازي ديديد که مردم من را شرمنده کردند. اگر تعصب برگردد و دل‌ها نزديک شود، همه مشکلات حل مي‌شود. روزي که با تراکتورسازي به ليگ آمدم همه مي‌گفتند تيم در ليگ برتر بماند، اما در سال دوم با هزينه چهار ميلياردي يک امتياز براي گرفتن کسب سهميه آسيا کم آورديم. با بازيکنان 60 ميليون توماني و سقف قراردادهاي 350 ميليوني، شاگردانم عشق و انگيزه داشتند.

کمالوند در پاسخ به سوال جدايي‌اش از گسترش فولاد در سال گذشته است که چطور يک دفعه انجام شد، تصريح کرد: خوشبختانه ارتباط دائمي با آقاي زنوزي دارم و فکر مي‌کنم جدايي‌ام فقط يک دليل داشت. من و آقاي زنوزي و مجموعه گسترش فولاد به اين نتيجه رسيديم که با يک تغيير ذائقه و تنوع ايجاد کنيم. من سه سال در آنجا کار کردم و روزي که اين تيم را تحويل گرفتم در حال سقوط بود. خيلي‌ها مي‌گفتند که آبرويت را گذاشتي، چون اين تيم سقوط مي‌کند، اما من به آنها گفتم که بهترين نتيجه تاريخ گسترش فولاد را مي‌گيرم. من خودم دوست داشتم يک چالش جديد احساس کنم. به من گفتند هيچ مربي در آبادان به آخر فصل نرسيده است، اما من وقتي رفتم ديدم که مردم آبادان عين هشت سال پيش مردم تبريز عاشق فوتبال هستند.

اين مربي همچنين يادآور شد: صنعت نفت تاکنون در ليگ برتر در رده هشتم جدول نبوده، اما الان در ميانه بالاي جدول جايگاه خوبي دارد. صنعت نفت الان آماده پرش است و مي‌تواند جا پاي تراکتورسازي بگذارد. روزي که در تراکتورسازي کارمان را شروع کرديم مي‌گفتند نمي‌گذارند اين اتفاق بيفتد. الحمدالله و به لطف خدا بعد از هفت هشت سال ما اين تابو را شکستيم و در سال اول به جاي اينکه در معرض سقوط باشيم در رده هفتم بوديم و سال بعدش هم براي کسب سهميه ليگ قهرمانان يک امتياز کم داشتيم. من در جاهاي  قبلي که بودم مؤثر بودم و اميدوارم صنعت نفت هم شرايطش روبه پيشرفت باشد.

وي در مورد ادامه همکاري‌اش با صنعت نفت گفت: اجازه بدهيد بازي روز جمعه برگزار شود، بعد ببينيم چه اتفاقي رخ مي‌دهد. احساس من اين است که وقتش رسيده که بعد از چهار پنج سال حضور در ليگ برتر دنبال به تيمي بروم که براي قهرماني بجنگد. بايد ببينيم کجا مي‌روم. اگر اين اتفاق رخ ندهد دوست دارم يک جهش بزرگ در مربيگري داشته باشم. در ليگ دسته يک دو بار قهرمان شدم. الان فکر مي‌کنم به اين پختگي رسيده‌ام و موقعش رسيده است براي جايي کار مي‌کنم که قهرماني به دست بياورد.

ارسال در: يکشنبه 2 ارديبهشت ساعت 20:50 (1397/2/2)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن