آقاي کي‌‎روش! شان و شخصيت ما را حفظ کن
شماره خبر : 145662
سرمربي ذوب‌آهن اعلام کرد اگر اتفاقات نيم فصل اول براي تيمش رخ نمي داد، تيمش در کورس قهرماني با پرسپوليس رقابت مي کرد.

ذوب‌آهن در نيم فصل دوم ليگ برتر هفدهم نتايج فوق العاده اي کسب کرده و توانسته خود را به رده دوم جدول برساند. شاگردان امير قلعه نويي که کمي دير بردهايشان در ليگ برتر را آغاز کردند، اگر اتفاقات نيم فصل اول نبود مي توانستند هم اکنون در کورس قهرماني با پرسپوليس قرار داشته باشند؛ مساله اي که سرمربي پرافتخارشان نيز به آن اشاره مي کند. آنها ديروز تيم برانکو را نيز در اصفهان شکست دادند تا توانايي‌هاي فني شان را نشان دهند و انگيزه شان براي موفقيت را به رخ بکشند.


امير قلعه‌نويي در گفت و گو با خبرنگار "ورزش سه" درباره ديدار روز گذشته ذوب‌آهن با پرسپوليس، آينده خودش، اختلاف ميان کي‌روش و برانکو و برخي مسائل ديگر صحبت‌هايي انجام داد که ماحصل آن را در ادامه مي‌خوانيد:

 


برانکو به هيچ بازيکني استراحت نداد


جا دارد اعياد شعبانيه را به همه شيعيان تبريک بگويم؛ ديروز بازي خوبي مقابل پرسپوليس انجام داديم. مسابقه اي که 3 گل داشته باشد و همه گل ها روي کارهاي تاکتيکي به ثمر برسد، مشخص است که جذاب بوده. از بازيکنانم تشکر مي کنم که فوتبال خوبي بازي کردند. ما بايد به اين نکته توجه کنيم که پرسپوليس با همه بازيکنان اصلي خود مقابل ما قرار گرفت. اين اتفاق برخلاف چند بازي گذشته پرسپوليس بود که برانکو به برخي نفرات استراحت مي داد. آنها با همه يارهاي خود آمدند تا قهرماني شان مقتدر تر شود يا بازيکنانشان براي ليگ قهرمانان استراحت کنند، اما خوشبختانه به هدفمان رسيديم.

 


فوتبال خوبي بازي کرديم


ما در مصاف با پرسپوليس فوتبال خوبي بازي کرديم، در جريان بازي تغيير سيستم داديم و با اين تغييرات توانستيم 3 امتياز را از فوتبالي بگيريم که همه لذت بردند.

 


به برانکو گفتم ميزبانيد، خوشامد نمي گويم!


من با آقاي برانکو که از دوستان خوبم است صحبت کردم و به او گفتم به شما خوشامد نمي توانم بگويم، انگار شما ميزبان بوديد! با اين حال از طرفداراني که آمدند تشکر مي کنم. همين تعدادي که به ورزشگاه آمدند به اندازه صدهزار نفر ارزش داشت. از طرفداران سپاهان هم ممنونم که حمايت خود را نشان دادند و به ياري تيم شهرشان پرداختند. خداراشکر در اين مسابقه 3 امتياز را گرفتيم.

 


برانکو زحمات زيادي کشيده است


برانکو از دوستان خوب من است؛ او زحمات زيادي براي فوتبال ايران کشيده و بايد ممنون اين مربي باشيم. من هميشه به برانکو ارادت دارم.

 


بازي با پرسپوليس بايد بر سر قهرماني برگزار مي شد


بازيکنان ما لياقت اين را داشتند که بازي ديروز به منزله فينال ليگ براي قهرماني باشد. اگر اتفاقاتي که در نيم فصل اول برايمان افتاد، رخ نمي داد امتياز بازي ديروز طور ديگري منظور مي شد و ما الان با اين تيم در کورس قهرماني بوديم. نتايجي که ما کسب کرديم حاصل تلاش نيم فصل است. من نمي خواهم به گذشته برگردم اما واقعا اگر اتفاقات نيم فصل اول نبود، الان شرايط براي ذوب آهن فرق مي کرد و بازي با پرسپوليس طور ديگري برگزار مي شد.

 


فداکارانه به مصاف نفت مي رويم


در شرايط کنوني بايد به نايب قهرماني فکر کنيم. ما يک بازي سخت با نفت تهران داريم و از امروز تمرينات خود را براي آن مسابقه آغاز مي کنيم. بازي با نفت براي ما حکم فينال را دارد، بايد هرطور شده فداکارانه بازي کنيم و پيروز زمين باشيم.

 

 


الان وقت تعامل و آرامش در تيم ملي است


من حرف هاي روز گذشته کي روش را نخواندم و نمي دانم موضوعات جديدي که او مطرح کرده، چيست اما به نظرم در فاصله 50 روز تا جام جهاني بايد اختلافات را کنار بگذاريم و با تعامل و آرامش کاري کنيم تيم ملي به هدفش برسد. الان وقت جنگ و جدل نيست و دوره اين مسائل هم گذشته است. خود من در گذشته از اين اختلافات ضربه خوردم. هاشم بيگ زاده برخي از اين مسائل را گفت و بقيه اش هم در آينده باز مي شود. 

 


تفاوتي بين فخرالديني و بازيکن شاغل در ليگ نامعتبر اروپا نيست


با اين حال بايد توجه داشته باشيم برنامه اي که الان اجرا مي شود را اول فصل خود کي روش تاييد کرده است. اين برنامه با نظر مربيان بسته شده و حالا او به مسائل ديگري رسيده است. من درخواستم اين است که با تعامل مساله را جلو ببرد. ما دستگاهي به نام جي پي اس داريم که به مربي تيم ملي ميزان آمادگي بازيکنان را نشان مي دهد. اين دستگاه به ما مي فهماند که بين ميلاد فخرالديني که بازي قبلي با 13 کيلومتر دويدن رکورد زد و بازيکناني که در ليگ هاي نامعتبر اروپايي بازي مي کنند، فرقي وجود ندارد. مربي تيم ملي اگر خواسته اي دارد، بايد بنشيند و در فضايي دوستانه خواسته هايش را مطرح کند. 

 


کي روش شان و شخصيت آدم ها را حفظ کند

 

با همه مسائل موجود آمار تيم ملي ما در سالهاي گذشته خوب بوده و بايد از کي روش تلاش کنيم. الان نياز به گفتمان است و اين موضوع بايد طوري باشد که شان و شخصيت آدمها حفظ شود. برانکو و کي روش براي فوتبال ايران هر دو زحمت کشيدند و اين شرايط به صلاح هيچ کس نيست.

 


شايد مسئولان ذوب آهن مرا نخواهند


تمام انرژي ام را روي 3 بازي باقيمانده تا پايان فصل گذاشتم؛ البته فردا با مسئولان ذوب آهن جلسه اي داريم تا ببينيم درباره آينده به چه نتيجه اي مي رسيم. از همه مسئولان باشگاه ذوب آهن تشکر مي کنم. با اينکه نيم فصل اول اذيت شدم و واقعا احساس مي کنم امسال به اندازه 10 سال انرژي گذاشتم اما شرايط به گونه اي شد که تيم نتايج خوبي گرفت. بايد ببينيم فردا دوستان اصلا ما را مي خواهند يا نه تا بر اساس آن خواسته هاي خود را بيان کنيم.

 


تمرکزم روي نفت است، نه استقلال


اجازه بدهيد الان درباره بازي با استقلال در يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان صحبتي انجام ندهم. فعلا تمرکزم روي بازي با نفت تهران است و انشاءالله بعد از آن درباره استقلال صحبت مي‌کنيم.


@navaddaily
 

ارسال در: دوشنبه 3 ارديبهشت ساعت 12:55 (1397/2/3)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن