پنج تفاوت عمده بين جام جهاني 2014 و 2018
شماره خبر : 146270
جام جهاني 2018 ويژگي‌هايي دارد که منحصر به فرد هستند. با اين حال در بازي‌هاي اين دوره شاهد برخي اتفاقات نخواهيم بود.

جام جهاني روسيه از يک ماه ديگر آغاز خواهد شد و به مدت چهار هفته تمام توجهات جهاني را به خود معطوف خواهد کرد.

 

جام جهاني قبلي با قهرماني آلمان خاتمه يافت و بايد ديد امسال ژرمن ها چگونه از عنوان خود دفاع خواهند کرد.

 

 

 

 

بد نيست در اين بين به مواردي که از بازي‌هاي جام جهاني امسال حذف شده‌اند اشاره کنيم: 

 

 

 

 

1. زلاتان ايبراهيموويچ:

زلاتان ايبراهيموويچ بعد از بازي‌هاي جام ملت‌هاي 2016 بازنشسته شد. با راهيابي سوئد به جام جهاني بسياري اميدوار بودند که زلاتان ايبراهيموويچ  دوباره پيراهن اين کشور را در جام جهاني به تن کند. با اين حال او تصميم گرفت که به کار خود پايان دهد. غيبت ايبراهيموويچ تنها براي هواداران سوئد ناراحت کننده نيست،‌ بلکه تمامي تماشاگران جام جهاني از اين مساله ناراحت هستند. زلاتان با ترکيبي از غرور و مهارت مي‌توانست به تنهايي در مشکلات، هم تيمي‌هاي خود را کمک کند. با وجود اين که او در جام جهاني 2018 بازي نمي‌کند او به اين بازي‌ها خواهد رفت.

 

2. هواداران ايرلند:

با وجود اين که ايرلند جزو کشورهاي شاخص در فوتبال نيست تيم اين کشور و هوادارانش هميشه زماني که در جام جهاني حضور داشته‌اند الهام بخش اين بازي‌ها بوده‌اند.

دو سال پيش در بازي‌هاي جام ملت‌هاي اروپا ايرلندي‌ها در فرانسه با آداب خاصي تيم خود را حمايت کردند. گفته شد که حدود 100 هزار ايرلندي براي حمايت از تيم خود به فرانسه رفتند که نسبت به جمعيت اين کشور تعداد زيادي است. آنها با سوئدي‌ها آواز خواندند، براي کودکان در خيابان‌هاي فرانسه لالايي خواندند و در حالي که خيابان‌ها را مرتب مي‌کردند تيم خود را حمايت کردند. هواداران ايرلند با رفتار شايسته خود مردم فرانسه را تحت تاثير قرار دادند. آن‌ها در اين بازي‌ها مدال پرستيژ و افتخار دريافت کردند.

 

3. پائول اختاپوس:

يکي ديگر از چيزهايي که در اين بازي‌ها غايب است، اختاپوسي است که بازي‌هاي جام جهاني پيش را پيش‌بيني مي‌کرد. پائول اختاپوس در جام جهاني 2010 تيتر خبرهاي روزنامه‌ها شد، زيرا بسياري از بازي‌ها را درست پيش‌بيني کرد. او حدود 85 درصد بازي‌ها را درست حدس زد. امسال به جاي اين اختاپوس، آشيل يک گربه ناشنوا بازي‌ها را پيش‌بيني مي‌کند.

 

 

 

 

4. جشن‌هاي موسيقي در خانه هلندي‌ها:

يکي از نکات جالب مسابقات بزرگ جمع شدن فرهنگ‌هاي مختلف در يک مکان است. مسافراني از کشورهاي مختلف که به يک مکان مي‌روند و با فرهنگ خود تيم‌شان را تشويق مي‌کنند و پيروزي‌هاي‌شان را جشن مي‌گيرند. يک ملت فوتبال دوست ديگر که امسال در جام جهاني نخواهد بود هلند است. به طبع جشن‌هاي موسيقي که هلندي‌ها در مسابقات جام جهاني برگزار مي‌کردند نيز امسال برگزار نخواهد شد.

 

5. برخي از تيم‌هاي برتر فوتبال جهان

برخي از تيم‌هاي برتر فوتبال در جهان که طرفداران زيادي نيز دارند، امسال در جام جهاني غايب هستند. تيم ايتاليا به جام جهاني امسال راه پيدا نکرد و ايتاليايي‌ها بايد از تلويزيون بازي‌ها را تماشا کنند. تيم شيلي که يکي از بهترين تيم‌هاي آمريکاي جنوبي است و هلند فيناليست سال 2010 در روسيه غايب خواهند بود.

آمريکا، ايرلند، ايرلند شمالي، ولز و بوسني نيز به مسابقات امسال راه پيدا نکرده‌اند. با اين حال نبود اين تيم‌ها باعث شد، تيم‌هاي ديگري هم‌چون ايسلند، کاستاريکا، پاناما و عربستان سعودي در بازي‌ها حاضر شوند.

ارسال در: يکشنبه 23 ارديبهشت ساعت 16:52 (1397/2/23)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن