دلتنگي براي معجزه گرها/ تورج عاطف
شماره خبر : 146316
صحنه عجيبي بود ! تصويري از پله سلطان فوتبال با مارادونا معجزه گري که با دست هم براحتي گل مي زد. اين دو سالها در رسانه ها با هم مشکل داشتند اما حالا پله بر روي صندلي چرخدار است و مارادونا او را مي بوسد.


 مگر مي شود معجزه گرها اين گونه قرباني  روزگار بشوند ؟ اما  با غول زمان نمي توان جنگيد  و سر انجام در مقابل آن بايد زانو زد و پيري را باور کرد اما  پيري هم نمي تواند خاطره ها را از بين ببرد.

 فوتبال جام جهاني2018 تا به اينجاي کار جدال برابر ها بوده است و  شايد عربستان سعودي و پاناما تنها تيمهاي بودند که فاصله ها را نمايان ساختند.  فوتبال برابر و جنگ براي سانتيمترها و  هماوردي براي هر توپ سخن اول جام جهاني تا اينجاي کار بوده است. تيمها اجازه نفوذ نمي دهند و  کمتر اشتباه مي کنند اما  باز هم دل به معجزه گر ها بايد داد .آنهائي که در لحظه اي جادوي فوتبال را نمايان مي سازند  چون آن پاس کوين دي بروينه  به لوکاکو در هنگام زدن گل دوم بلژيک که پاناما را وادار به تسليم کرد يا هري کين که در جاي بايد مي بود که تنها فرصت براي زدن گل به تونسي هاي شجاع  بود  و آن شوت کوتينيو  به سويس  يا هنرنمائي  کريس رونالدو در برابر اسپانيا که يک تنه همه کار مي کند اما دلتنگي براي ستاره ها همچنان باقي است .
همه نيمار را ديديم که بيشترين خطا را براي متوقف کردنش در بازي با سوئيس انجام دادند اما بي گمان  او چون پله نيست که در سال 1962 وقتي که فقط 17 سال داشت با آن دريبل هايش برزيل را به اولين قهرماني جام جهاني رساند و يا در سال 1970 با زدن آن ضربه سر در فينال آغاز گر پيروزي شکوهمند برزيلي ها شد.


مارادونا را با آن دريبل هاي زيبايش در جام جهاني 1990 بخاطر مي آورم که يک تنه همه برزيل را  جا گذاشت تا توپ را به کاني جيا برساند و کار را تمام کند .
گرد مولر و پايولو  روسي را به ياد مي آوريم که علي رغم همه يارگيري هاي وحشتناک باز کار خود را مي کردند و توپ را به تور مي دوختند.کسي مي تواند باور کند کسي بتواند آن گلي را که فون باستن در فينال 1988 به تيم شوروي سابق را زد را باز تکرار کند؟
آري فوتبال تاکتيکي تر شده است و قدرت هاي بدني بالاتر رفته است و سرعت هم بايد چاشني کار شود تا تيمها به نتيجه برسند اما زيبائي فوتبال با معجزه گراني است که دو تن از مشاهير آنها را در تصويري ديديم که همه قديمي هاي فوتبال را به روزهائي بردند که فوتبال و معجزه گرها جدائي ناپذير بودند
 

ارسال در: شنبه 29 خرداد ساعت 17:47 (1389/3/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن