تحليل روزنامه مشهور آس اس اسپانيا از ديدار امشب ايران و ماتادورها
شماره خبر : 146342
تيم ملي ايران با هدايت کي روش به قدرت دفاعي اش متمايز است بدون اينکه خط حمله زهر دار و بازيکنان خوبي داشته باشد.

 تيم ملي اسپانيا امشب مقابل ايراني قرار مي گيرد که به شکل عجيبي صدر جدول گروه دوم را به دست گرفت. نماينده آسيا در بازي اول در دقايق پاياني با گل به خودي عزيز بوحدوز مراکش را شکست داد و اسپانيا مقابل پرتغال مساوي کرد تا ايران تنها تيم 3 امتيازي گروه شود.

تيم ملي ايران با هدايت کي روش به قدرت دفاعي اش متمايز است بدون اينکه خط حمله زهر دار و بازيکنان خوبي داشته باشد. ايران به قدرت بدني بازيکنانش متکي است و در بازي ها دل به ضد حملات مي بندند. ايران در بازي اول با مراکش در نيمه اول بازي 35 درصد مالک توپ بود و در 15 دقيقه اول بازي فقط 24 درصد مالکيت توپ را در اختيار داشت.  تيم ملي ايران در دقايق پاياني بازي بدون اينکه گلي را زده باشد پيروز شد چون بازيکن مراکش به اشتباه دروازه خودش را باز کرد. 

در نگاه به آمار ايران در ديدار با مراکش در تعداد پاس ها و اشتباهات، رامين رضاييان بيشترين پاس را در ميان بازيکنان ايران داشته و از 36 پاس در 26 مورد موفق بوده که 72 درصد پاس هايش سالم بوده است. اميد ابراهيمي دقيق ترين بازيکن ايران در اين ديدار بوده است چون از 25 پاس 22 بار درست پاس داده يعني 88 درصد پاس هايش درست بوده است. موفق تر از او بيرانوند از 21 واکنشي که داشته 19 بار موفق عمل کرده است يعني 90 درصد واکنش هايش درست بوده است. ايران در کل بازي 268 پاس داده که 183 بار درست بوده يعني 68 درصد آنها سالم بوده است.

در مقابل تيم ملي اسپانيا برعکس ايران به مالکيت توپ و داشتن مهاجمان خطرناک متمايز است. در بازي با پرتغال که سخت ترين رقيب ماتادورها در گروه است. در نيمه اول بازي 60 درصد مالکيت توپ را در اختيار داشته است و در نيمه دوم نيز 59 درصد مالک توپ بود. اسپانيا در مقابل پرتغالي ها در ميان دقايق 45 تا 60 73 درصد مالکيت توپ را در اختيار داشت. در اين بازي علي رغم سخت بودن ماتادورها مالک توپ و ميدان بودند. اسپانيا در اين ديدار از 793 پاس 733 پاس درست داده يعني 92 درصد موفق بوده است. راموس از 118 پاس 116 پاس سالم داده يعني 98 درصد پاس سالم بوده است. ايسکو از 100 پاس 92 پاسش سالم بوده يعني 79 درصد موفق بوده است.

به همين خاطر مي توان به راحتي بازي با ايران را پيش بيني کرد. اسپانيا در اين ديدار توپ و ميدان را در اختيار خواهد داشت. کي روش در اين بازي با توجه به سبک بازي اش مهره هايش را کاملا دفاعي مي چيند و در ضد حملات از عليرضا جهانبخش، آقاي گل ليگ برتر هلند استفاده خواهد کرد.

ارسال در: يکشنبه 30 خرداد ساعت 11:40 (1389/3/30)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن