پرتغال با چاشني شانس 3 امتياز گرفت/ مراکش هم خداحافظي کرد
شماره خبر : 146346
نخستين ديدار از دور دوم بازي‌هاي گروه دوم جام جهاني 2018 با پيروزي پرتغال مقابل مراکش و حذف نماينده آفريقا به پايان رسيد.
 

در آغاز روز هفتم جام جهاني 2018 روسيه امروز (چهارشنبه) از ساعت 16:30 به وقت تهران در ورزشگاه لوژنيکي شهر مسکو، از گروه دوم، تيم‌هاي فوتبال پرتغال و مراکش با قضاوت مارک گيه‌گر آمريکايي به مصاف هم رفتند که اين بازي در پايان با پيروزي يک بر صفر تيم ملي پرتغال به پايان رسيد و به اين ترتيب قهرمان يورو 2016، چهار امتيازي شد و به صدر جدول گروه B صعود کرد تا جاي ايران را بگيرد.

تک گل اين بازي را کريستيانو رونالدو از روي يک ضربه کرنر در دقيقه 4 به ثمر رساند تا دومين شکست مراکشي‌ها رقم بخورد و آنها اولين حذف شده جام بيست‌و‌يکم باشند.

نيمه نخست

در نيمه نخست اين ديدار در حالي که هنوز چند دقيقه از آغاز مسابقه نگذشته بود، پرتغالي که بازي را هجومي آغاز کرده بود صاحب يک ضربه کرنر شد که با ضربه سر کاپيتانش به گل تبديل شد. يک لحظه عدم تمرکز مدافعان نماينده آفريقا و از بين رفتن نظم خط دفاعي آنها براي اين تيم گران تمام شد.

با اين گل رونالدو شمار گل‌هاي خود در جام جهاني 2018 را به 4 گل افزايش داد تا جايگاهش را در صدر جدول برترين گلزنان جام بيست‌و‌يکم تثبيت کند.

همچنين رونالدو به دومين بازيکن تاريخ فوتبال پرتغال تبديل شد که در يک دوره جام جهاني حداقل 4 گل مي‌زند. نفر اول اوزه بيوي فقيد بود که در جام جهاني 1966 انگليس 9 گل زد.

اين هشتاد و پنجمين گل ملي رونالدو بود و باعث شد که او در جدول برترين گلزنان ملي جهان از فرانس پوشکاش اسطوره فوتبال مجارستان سبقت بگيرد و حالا بعد از علي دايي با 109 گل در رده دوم بايستد. به اين ترتيب رونالدو به برترين گلزن ملي قاره اروپا تبديل شد.

نيمه دوم

در نيمه دوم مراکش بازي سراسر هجومي و به مراتب بهتري نسبت به پرتغال را به نمايش گذاشت و موقعيت‌هاي گلزني بيشتري نسبت به قهرمان اروپا داشت، از جمله در دقيقه 57 که جدي‌ترين موقعيت گلزني‌اش با ضربه سر يونس يلهندا روي يک ارسال خطرناک شکل گرفت که با واکنش استثنايي روي پاتريشيو از روي خط دروازه پرتغال دفع شد.

رونالدو هم البته يکي دو موقعيت گلزني نصف و نيمه داشت که يکي از بهترين آنها را رونالدو با شوتي کم دقت به فضاي بالاي دروازه مراکش به هدر داد.

از دقيقه 70 تا حدودي از فشار حملات مراکشي‌ها کاسته شد و پرتغالي‌ها از لاک دفاعي و نيمه زمين خود خارج شدند اما اين وضعيت دوام نداشت و مراکش موجي جديد از حملاتش را آغاز کرد و رقيب اروپايي‌اش را به شدت تحت فشار قرار داد اما در نهايت موفق به گلزني نشد و به اين ترتيب با قبول دومين شکستش در جام بيست‌و‌يکم در قعر جدول باقي ماند و از صعود به دور بعد باز ماند.

در اين ديدار بن‌عطيه از مراکش و آدرين سيلوا از پرتغال کارت زرد گرفتند.

ارسال در: يکشنبه 30 خرداد ساعت 19:13 (1389/3/30)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن