فوتبال زندگي است قدرش را بدانيد/تورج عاطف
شماره خبر : 146379
سايت روزنامه نود

 ما براي خواندن اين قصه عشق به خاک
خون دلها خورده ايم
خون دلها خورده ايم
ما براي جاودانه ماندن اين عشق پاک
رنج دوران برده ايم
رنج دوران برده ايم
" نادر ابراهيمي"
سيد لوو  نويسنده کتاب ترس و نفرت در لا ليگا در اولين جملات اثرش مي گويد "مرگ و زندگي و ميان آن دو فوتبال. يک سمت زايشگاه و سمت ديگر گورستان  لس کورتس  و مابين آنها نيوکمپ بزرگترين ورزشگاه اروپا "
تيم ملي ايران با چنين کشوري بازي پا يا پاي انجام داده است. اسپانيا قهرمان سه دوره جام ملتهاي اروپا و قهرمان جام جهاني و با  تيمهائي چون رئال مادريد و بارسلونا و آتلتيکو مادريد و والنسيا ... با فوتبال زندگي مي کند .
تيم ملي ايران  علي رغم تمامي بي توجهي و رفتارهاي غير اصولي که حتي در شب مسابقه با عدم حضور پويول و بسته شدن پارکها در مشهد  و... ادامه داشت  نمايشي داشت که به همه دنيا ثابت کند گفته ژاوي در مورد  ملت ايران درست است  که" ايرانيان  ديوانه فوتبال هستند"
 اما به سخن ژاوي  بايد اين را  اضافه کنيم که ملت ايران عاشق وطنشان هستند .
 ما با سيستمي بازي کرديم که  به ستاره هائي  منتخب رئال مادريد و بارسلونا و  شهر منچستر نه فضا و نه اجازه مغرور شدن داديم.
ما فضاها رابراي ستاره هاي  يک  ميليارد يوروئي ها آنقدر تنگ کرديم که خلاقيت و  تکنيک هاي فردي آنها به ديوار بسته مي خورد.
 ما با تمامي بي توجهي و بي امکاناتي ها که در عين داشتن امکانات در اين کشور داريم  بازي کرديم که کسي به  وقت بازي و پايان آن توجهي نداشت.
ما در مقابل آرژانتين 2014  باختيم و غمگين شديم  اما حسرت باخت به اسپانيا براي ما افزون تر بود زيرا فرزندان و فوتبال ما بسي بيشتر اسير بي توجهي بود.
بچه هاي تيم ملي ايران فرصت ارتکاب اشتباه و مرور رفع آن در تمرينات را نداشتند که آن اتفاق براي رامين با کاستائي مي افتد که چند هفته پيش شاهد بوديم چقدر راحت در فينال   يورو ليگ  هنرنمائي مي کرد اما در اين بازي و در محوطه هيجده قدم تنها يک بار فرصت ما به او داديم.
 شوت کريم انصاري فرد و  باز کردن تونل از ميان پاهاي پيکه  توسط اميري و آن ضربه سر  طارمي و گلي که قرباني سانتيمتر ها شد نشان داد فوتبال براي ما يک زندگي است و بايد قدرش را بدانيم  و براي اين کار بايد ياد بگيريم که خود را حقير نکنيم و توهين به خودمان نکنيم و قدر داشته هايمان را بدانيم و مهمتر از همه طرحي نو براي فوتبال و ورزش بريزيم که اين همه حسرت در روزهاي تاريخ ساز نخوريم .  به انتظار بازي در برابر پر تغال مي نشينيم جام جهاني  هنوزتمام نشده است
#جام جهاني 2018    
 

ارسال در: دوشنبه 31 خرداد ساعت 15:56 (1389/3/31)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن