تاريخ فوتبال در انتظار نبرد مردان/ ايران، کي‌روش، آزمون و ديگران
شماره خبر : 146448
تيم ملي ايران دوشنبه شب براي رسيدن به مرحله حذفي جام جهاني به مصاف تيم ملي پرتغال مي‌رود.

 ديدار تيم‌هاي ايران و اسپانيا در دور دوم مرحله گروهي

به گزارش ايسنا، تيم‌هاي ملي ايران و پرتغال در سومين ديدار خود از مرحله گروهي جام جهاني به مصاف هم مي‌روند. اين ديدار دوشنبه شب ساعت 22:30 در ورزشگاه موردويا آرنا شهر سارانسک برگزار مي‌شود و يکي از دو تيم مجوز حضور در دور بعد رقابت‌ها را به دست مي‌آورند. البته احتمال بسيار ضعيفي براي صعود همزمان دو تيم وجود دارد که اين موضوع منوط به پيروزي پر گل تونس مقابل اسپانيا در بازي همزمان است.

در پايان دومين ديدار از مرحله گروهي، اسپانيا و پرتغال با 4 امتياز در رده اول و دوم، ايران با 3 امتياز در جايگاه سوم و مراکش بدون امتياز قعر نشين هستند که از اين بين نماينده آفريقا شانسي براي صعود ندارد اما سه تيم ديگر مي‌توانند به عنوان صدرنشين و يا تيم دوم راهي دور بعد شوند.

تيم ملي ايران

شاگردان کارلوس کي‌روش با شروع بسيار خوب خود در اين مسابقات مقابل مراکش و کسب سه امتياز اين بازي، خيلي زود خودشان براي صعود به دور آماده کردند تا در صورت کسب سه امتياز ديگر براي نخستين بار به دور يک هشتم نهايي جام جهاني راه پيدا کنند اما بدشانسي مقابل اسپانيا و شکست مقابل اين تيم با يک گل، سرنوشت يوزهاي ايران را به بازي سوم موکول کرد.

تيم ملي ايران براي صعود به دور بعد جام جهاني يک راه بيشتر ندارد و آن هم شکست دادن ياران کريستيانو رونالدو است چرا که در صورت کسب تساوي شانس بسياري کمي براي صعود دارد و عملا نمي‌تواند به دور بعد صعود کند.

ملي پوشان فوتبال ايران که با تاکتيک تدافعي و استفاده از ضد حملات تاکنون بازي‌هاي قابل قبولي را مقابل دو تيم قدرتمند مراکش و به خصوص برابر اسپانيا ارائه کردند، اميدوار هستند با شکست دادن پرتغال مجوز صعود به دور بعد را به دست بياورند.

روي نيمکت ايران کارلوس کي‌روش، مربي پرتغالي که در جام جهاني 2010 هم هدايت تيم ملي کشورش را بر عهده داشت، حضور دارد و همين موضوع به حساسيت هاي بازي افزوده است چرا که اين مربي پرتغالي براي تاريخ ساز کردن تيمش، بايد تيم ملي کشور خودش را قرباني کند و با جا گذاشتن ياران رونالدو در دور گروهي، به تاريخ بپيوندد.

تيم ملي پرتغال

شاگردان فرناندو سانتوس که دو سال قبل توانستند قهرمان اروپا شوند، عملکرد قابل قبولي در جام جهاني داشتند و با درخشسش فوق ستاره رئال مادريد، با 4 امتياز به دليل دريافت کارت زرد بيشتر نسبت به اسپانيا، در رده دوم گروه B قرار گرفتند.

آنها براي صعود به دور مسابقات تنها نياز به يک امتياز دارند اما کسب تساوي در اين بازي، شانس صدرنشيني اسپانيا را در صورت برتري مقابل مراکش افزايش مي‌دهد و در اين صورت شاگردان سانتوس بايد در دور بعد به مصاف صدرنشيسن گروه A بروند. با توجه به همين شرايط احتمالا ياران رونالدو براي کسب پيروزي و افزايش تفاضل گل خود نسبت به اسپانيا به ميدان مي‌روند.

در ترکيب پرتغال بازيکنان توانمند زيادي حضور دارند اما برجسته‌ترين بازيکن اين تيم کريستيانو رونالدو است که به درخشش خود در سال 2018 ادامه داده و با زدن 4 گل در جام جهاني، فعلا در صدر جدول گلزنان مسابقات حضور دارد. پرتغالي‌ها براي بازي با ايران هم چشم اميدشان به همين بازيکن است و اميدوارند او ضمن افزايش گل‌هاي زده خود، تيمشان را به عنوان صدرنشين راهي دور بعد کند.

اسپانيا - مراکش

 تقابل دو تيم به صورت هم‌زمان با ديگر بازي گروه در شهر کالينينگراد برگزار مي‌شود اما هر چقدر ماتادورها براي اين بازي انگيزه دارند، مراکش از دور مسابقات حذف شده و صرفا براي اعاده حيثيت به ميدان مي‌رود.

ماتادورها که از دو بازي قبلي خود 4 امتياز گرفتند، اميدوارند پيروزي خفيف مقابل ايران را در برابر مراکش جبران کنند و با زدن چند گل، تفاضل گلشان را نسبت به پرتغال افزايش دهند تا در صورت برتري اين تيم برابر ايران هم صدرنشين گروه B بمانند.

ارسال در: پنجشنبه 3 تير ساعت 00:37 (1389/4/3)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن