کي روش: چيزي براي از دست دادن نداريم/شانس بياوريم مي‌توانيم پرتغال را ببريم
شماره خبر : 146457
سرمربي تيم ملي گفت: ما چيزي براي از دست دادن نداريم. ما همان لذتي را مقابل پرتغال مي‌بريم که از بازي با اسپانيا برديم. اگر کمي شانس بياوريم که هميشه لازم است مي‌توانيم بازي را ببريم.

کارلوس کي‌روش در نشست خبري قبل از ديدار مقابل پرتغال گفت:ابتدا بايد اجازه بدهيد يک صحبت کوتاه حرف هايم شروع کنم. براي تيم ملي افتخاري است که اينجا باشد.

* زنده‌ايم و به صعود اميدواريم

وي ادامه داد: ما هنوز زنده ايم و با تمام اميدها و تعهدات خود براي صعود تلاش مي کنيم. همانطور که گفتم پرتغال نه تنها کانديداي قهرماني جام جهاني است بلکه يکي از محبوب ترين کانديداها براي قهرماني است.

* درس‌هايمان را مقابل مراکش و اسپانيا آموختيم

کي‌روش گفت: مي دانيم که درس هاي خودمان را در بازي با مراکش و اسپانيا آموختيم و يک گزينه روبه روي ماست که بهتر باشيم. قبل از پايان صحبت هايم مي خواستم از طرف تيم ملي ايران از روسيه تشکر کنم و همچنين هواداران روس که در دو بازي اول و دوم اعجاب آور بود که ما انگار در خانه خودمان بازي مي کرديم. طرفداران روس بسيار مهربانانه بودند و به همين دليل مي خواستم از آنها تشکر کنم.

* فرناندو با حيوانات قوي وارد بازي مي‌شود که مي‌توانند ما را گاز بگيرند!

سرمربي تيم ملي در مورد اينکه ايران بازهم تهاجمي بازي مي کند يا مي خواهد دفاع بازي کند، گفت: فکر مي‌کنم بازي بسيار مشکلي هست، فرناندو سانتوس(سرمربي پرتغال) با حيوانات قوي وارد بازي مي‌شود که مي‌توانند ما را گاز بگيرند! پرتغال تيم عجيبي است، اما ايران در اين بازي مي‌تواند تبديل به تيم بهتري شود.

* پرتغال تيم نامزد محبوب براي قهرماني جام جهاني است

کي‌روش تاکيد کرد: ما فلسفه خودمان را ساخته ايم و اولين اصل ما احترام است و اينکه به حريفان احترام بگذاريم. دومين اصل ما واقع گرايي است. مقابل يکي از قدرتمندترين تيم هاي جهان بازي مي کنيم. پرتغال يک نامزد محبوب براي قهرماني است.

*ستاره‌هاي پرتغال در رئال و تيم هاي بزرگ کار مي‌کنند
وي ادامه داد: پرتغال يک تيم قدرتمند است و ما هم يک تيم هستيم که 23 بازيکن داريم. ما در مورد رونالدو صحبت مي کنيم و بهترين بازيکنان پرتغال که همگي خوب هستند. پس در يک تيم چند بازيکن مي توانيد نام ببريد که بازيکناني در رئال و تيم هاي ديگر اروپايي داشته باشد.

* سومين اصلي تيم ملي يک اصل رمانتيک است

کي‌روش گفت: سومين اصل ما نيز رومانتيک است و اين که بازي هايمان را بر اساس اصول شجاعت، راستي، تعهد و فداکاري استوار کنيم. در تيم ما رهبر اصلي تيم خود تيم است. فردا مقابل تيم پرتغال بزرگ لازم نيست توضيج هاي بيشتري بدهيم. ما فقط يک گزينه داريم و تلاش مي کنيم که بهتر باشيم.

* براي لذت دادن به حريفان به جام جهاني نيامده‌ايم

کي روش تصريح کرد: در بازي با مراکش خوب بازي کرديم و پيروز شديم و در بازي با اسپانيا نيز مي توانستيم بهتر نتيجه بگيريم. فلسفه ما اين است که ما براي بازنده هاي خوب به جام جهاني نيامده ايم و به ساير تيم ها لذت ببخشيم. مي خواهيم با کرامت و افتخار کار کنيم.

* قبل از بازي نبايد در مورد داور صحبت کرد
سرمربي تيم ملي در مورد استفاده از ويدئو چک در جام جهاني ابتدا شما نظرتان مثبت بود اما بعد يک گل ايران به اسپانيا با اين روش مردود شد! گفت: هر بار مربيان در مورد داوران حرف مي زنند و فقط در موارد خيلي خاص است که داور ممکن است مساله داشته باشد. مي خواهم در مورد کشور خودم تبليغ کنم؛ کشوري که برج هاي رکورد شکن و عظيم دارد. وقتي ما مربيان صحبت مي کنيم اين برج ها انگار بر سر ما مي شکند. بنابراين ما مربيان نبايد در مورد داوران قبل از بازي صحبت کنم. نبايد در مورد داوري صحبت کنم. در چنين جمع زيبايي فرصت براي صحبت کم است. بازي فوتبال به مردم تعلق دارد و تغيير نمي کند.

*نبايد برخي نخبگان در مورد فوتبال صحبت کنند

وي افزود: نبايد برخي نخبگان در مورد مسايل فوتبال صحبت کنند. همه چيز بايد واضح باشد. در 2014 در بازي با آرژانتين داور حکم مي داد. در آن زمان مي دانستيم که انسان اشتباه مي کند و شکست مي خورد اما آن زمان سيستم ويدئويي نبود.

آيا بازيکن ضربه مغزي يا غش کند، بازي متوقف مي شود؟

سرمربي تيم ملي ايران خاطرنشان کرد: اين سيستم ويدئويي آمد تا اشتباه هاي انساني را اصلاح کند. اينجا يک اصل مهم مطرح است. مي خواهيم بدانيم اگر بازيکني ضربه مغزي شود يا غش کند بازي متوقف مي شود. اگر بازي مشکل امنيتي داشته باشد بازهم مساله را با مديران درميان مي گذاريم اما وقتي در داوري مشکل داريم مي گويند به فيفا نامه بنويسيد.

* ما مي‌خواهيم بدانيم فردا چه کسي داور بازي ما است؟

کي‌روش گفت: مردم مي خواهند بدانند که داور بازي چه کسي است؟ اين مساله بايد روشن و واضح باشد و حتي اشتباه هات بايد واضح باشد. بازي را نمي توان به اين شکل داوري کرد. مي خواهيم بدانيم فردا چه کسي بازي را داوري مي کند. اگر با روش ويدئويي مرتکب اشتباه مي شويد اين ديگر اشتباه انساني نيست. مردم حق دارند بدانند قواعد بازي چيست.

*به احترام در فوتبال قائل هستم و اين همه موج روي سر را نمي‌خواهم

وي افزود: براي اخلاق در فوتبال احترام قائل هستم و نمي خواهم اين موج روي سر من بريزد.

* بازيکنانم در رويا هم تصور نمي‌کردند مقابل رونالدو بازي کنند

کي روش در مورد شناختش از کريس رونالدو گفت: اينجا رسانه هاي پرتغال حضور دارند و در 30 ثانيه اول نظراتم را شنيده اند و از آن استفاده مي کنند. اين انتظار ما است که بازي هاي آساني نداشته باشيم. براي برخي از بازيکنانم حتي در روياي هم متصور نبودند که با اين همه بازيکنان خوب پرتغال از جمله رونالدو بازي کنند. بازيکنان ما به شدت هيجان زده هستند و مي خواهيم از دقيقه اول تا آخر مبارزه کنيم. براي يک رويا مبارزه مي کنيم و چيزي براي از دست دادن نداريم. حريف هم براي تعهداتش بازي مي کند. آنها همه چيز دارند که از دست بدهند ولي ما چيزي براي از دست دادن نداريم.

* شانس بياوريم، پرتغال را مي بريم

وي ادامه داد: اگر کمي شانس بياوريم که لازم است ممکن است برنده هم شويم. برخي در کشور من مي گويند پرتغال مقابل مراکش خوب بازي کرد. پرتغال اگر خوب نبود نمي توانست مراکش را شکست بدهد. برخي بازي ها نيز ما براي فرار از باخت تلاش مي کنيم.

*نمي‌دانم اين بازي براي رسانه هاي بين‌المللي اهميت دارد يا نه!

سرمربي تيم ملي در مورد حضور رکورددار بودنش در جام جهاني گفت: روز خاصي است فردا، دنيا مي بينيد که قرمز و سبز در ميدان حضور دارند و برخي قرمز هستند و برخي از هواداران سبز. در ضمن نمي دانم که براي رسانه هاي بين المللي اين اهميت دارد يا نه!

*فردا با دوستان مان بازي مي‌کنيم، اما براي بردن
وي گفت: من مي گويم که در پرتغال ضرب المثلي داريم که مي گوييم دوستان دوست هستند ولي فوتبال يک چيز ديگر است. يعني اينکه ما با دوستان بازي مي کنيم اما براي برد تلاش مي کنيم و بايد براي فوتبال احترام قائل باشيم.

ارسال در: پنجشنبه 3 تير ساعت 19:38 (1389/4/3)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن