شفر: نمي گذارم خانه مان خراب شود
شماره خبر : 146747
سرمربي استقلال همچنان از وضعيت تيمش نگران است و جدايي اميد ابراهيمي اين نگراني ها را بيشتر کرده است.

وينفرد شفر در حاشيه تمرين امروز پاسخ خبرنگاران را داد که در ادامه آن را مي خوانيد:

بايد تيم بسازيم

مديرعامل باشگاه صحبت کرده و گفت فردا به ترکيه مي رويم. اردوي پيش فصل براي آماده سازي بسيار مهم است. ما همه بازيکنان را نياز داريم، نه فقط در زمين بلکه بايد جلسه آناليز داشته باشيم و براي ساختن تيم با هم صحبت کنيم. ما نياز داريم هر روز تيم کنار هم باشد تا بتوانيم دو جلسه يا 3 جلسه تمرين کنيم. ما خيلي بازيکنان جدي داريم که بايد روحيه تيمي داشته باشيم و البته براي اين موضوع به اردوي تمريني نياز داريم تا تيم کنار هم باشد.

جدايي اميد ابراهيمي

من خوشحالم بابت اميد ابراهيمي، وقتي به ايران آمدم اميد ابراهيمي يکي از بهترين بازيکنان ايران بود و در جام جهاني هم از بهترين بازيکنان تيمش بود. افتخار مي کنم با اين بازيکنان خوب مي توانستم کار کنم، اين يک کار 10 ماهه است، اين فقط راجع به اميد نيست و در طول اين مدت خيلي از بازيکنان از سطح يک و دو به سح 5 و 6 رسيدند و در فوتبال خود پيشرفت کردند. وقتي براي مجيد حسيني و اميد ابراهيمي پيشنهاد مي آيد خوب است اما من بابت اين اتفاق خوشحال نيستم چون اميد ابراهيمي فرمانده و قلب تيم من بود.  ما حتما بايد براي او جانشين پيدا کنيم که کار راحتي نيست چون عملکرد اين بازيکن از نظر روحي و رواني هم خيلي مهم بود. زمان مي گذرد و بايد براي ابراهيمي جانشين پيدا کنيم و اگر نشد مي توانيم از کشورهاي خارجي مثل کره جانشين او را بياوريم.

سورپرايز مهم توفيقي

يک سورپرايز و يک خبر مهم اينکه آقاي توفيقي گفته اند مي توانم دو بازيکن جديد بگيرم. در آينده نزديک با السد بازي داريم و همه تيم هايي که در ليگ خودمان هستند مي خواهند ما را شکار کنند. به بازيکن خوب نياز داريم، نمي توانيم بگوييم اميد برود، حسيني برود و بايد در همان سطح بازيکن بياوريم. بايد باشگاه قبول کند که بازيکناني که مي خواهيم را جذب کنيم.

مي توانيم بازيکن خارجي بگيريم

در چند ماه گذشته وقتي بحث بازيکن خارجي مي شد، اين را مي شنيدم که به دليل مشکلات دلاري جذب بازيکن شايد راحت نباشد ولي الان خوشحالم که به من گفتند مي توانيم اين کار را انجام دهيم و اميدوارم بتوانيم زودتر قراردادها را امضا کنيم. ما در گذشته خوب کار کرديم و از اين بابت خوشحالم. اين فقط در استقلال رخ نداد، اين در کارلسروهه هم رخ داد. هرجايي بودم که بعد از يک سال باشگاه هاي ثروتمند مي آيند و بازيکنان ما را مي گيرند. در آينده چيزي که لازم داريم، اين است که با جوانان قرارداد خوب و بلند مدت ببنديم و به شکلي نباشد که آنها بتوانند به راحتي از جمع ما جدا شوند. دقيقا اتفاقي که براي نورافکن رخ داد.

شايد با کالسروهه بازي کنيم

مي خواهم که در صورت امکان يک بازي با تيم کارلسروهه هم داشته باشيم. باور کنيد در اين بازي دوستانه بالاي ده هزار تماشاگر مي آيند و اين براي فوتبال ايران خيلي خوب است. ما مي توانيم سفير شماره يک ايران باشيم با نشان دادن خودمان در اين بازي.

زمان برگزاري سوپر کاپ بد است

اول راجع به سوپر جام بايد بگويم که در زمان بدي براي هر دو تيم قرار است برگزار شود. بهتر است که به زمان ديگري منتقل شود. اگر اين فرصت باشد، شايد بتوانيم آن را در آلمان برگزار کنيم. مي تواند يک کار قشنگ و پيشرفت خوب براي استقلال باشد. من يک سوال مي پرسم، کدام براي فوتبال بهتر است؟ اينکه استقلال و پرسپوليس در سوپر جام بازي کنند ولي در آسيا حذف شوند يا اينکه بازي نکنند و در آسيا موفق باشند. ما دو تيم داريم که مي توانند در نيمه نهايي ليگ قهرمانان حاضر شوند. نکته اي که فدراسيون بايد به آن توجه کند بحث بازيکنان است. آنها بايد توجه کنند که ملي پوشان آماده اين بازي نيستند. چون تمرين کافي نداشته اند و احتمال مصدوميت آنها در صورت بازي کردن خيلي بالاست و شايد رقابت هاي آسيايي را از دست بدهند. السد دو بازيکن جديد را خريده که بالا ده ميليون دلار هزينه آنها است. ما قرار است با اين تيم بازي کنيم. اگر قرار باشد بازيکنان اصلي خود را در آن بازي نداشته باشيم، چگونه مي توانيم برابر اين تيم به ميدان برويم؟

نمي گذارم خانه مان خراب شود

ما مشکلات زيادي داريم ولي اين مشکلات را پشت درهاي بسته خودمان به بحث مي گذاريم. مي دانم بايد چه کنيم و باشگاه هم بايد در همين مسير باشد. همان اتفاقي که در ده ماه گذشته رخ داد. من مي دانم بزرگترين دشمن موفقيت اين است که از خودتان راضي باشيد. اين بزرگترين دشمن شماست. ما يک خانه در ده ماه ساخته ايم. نمي خواهم اين خانه خراب شود بلکه بايد اين خانه روي پايه هاي خوبي باقي بماند. آدم هاي زيادي هستند که مي خواهند اين خانه را خراب کنند. من مي جنگم براي استقلال و هوادارانش.

درهاي آکادمي بايد به روي تيم بزرگسالان باز شود

ما يک سري دسته بندي هاي مختلفي داشتيم. يک سري بازيکنان براي آکادمي هستند که مي توانند استعدادهاي خوبي باشند و يک سري هم بازيکناني که از آنها بهتر هستند و اين يک سرمايه گزاري براي آينده است. کادرفني تيم اصلي يا همان تيم اول بايد کنترل خوبي روي تيم هاي آکادمي داشته باشد. آکادمي تيم دوم استقلال است. چرا فصل گذشته کسي از تيم آکادمي به تيم اول نيامد؟ به همين دليل بايد به تيم اول کمک کنيم. بايد درها را باز کنيم و بايد ببينيم چه کنيم تا شرايط بازيکنان براي آينده بهتر شود. بايد در آينده بيشتر روي آکادمي کار کنيم. دو مربي داريم که يکي از آنها بهترين مربي آکادمي در چک بود و ديگري در جامائيکا بهترين مربي پايه بود. بايد درهاي آکادمي براي تيم بزرگسالان باز باشد. بايد مديران باشگاه به آکادمي بگويند که اين بهترين راه براي آوردن بازيکنان جوان به تيم اصلي است. در اين صورت اين بازيکنان قلب و خونشان آبي است.

جدا شده ها از استقلال؟

ليست اوليه که ما داشتيم، تعدادشان بيشتر از افرادي بود که در تمرينات ما هستند. يک سري بازيکن هم در ليست بودند که نشد همه آنها بيايند. يک مهاجم ديگر و يک بازيکن جوان بودند که نشد به ما اضافه شوند. اين ناراحت کننده بود که آنها نتوانستند به جمع ما اضافه شوند. اين خيلي خوبه که باشگاه گفته مي توانيم دو بازيکن جديد خارجي داشته باشيم. اين را به باشگاه ارائه مي کنم تا بازيکني به ما اضافه شود. نمي توانيم ليگ و ليگ قهرمانان را آغاز کنيم بدون اينکه تيممان در سطح فصل گذشته باشد. هيچ هواداري اين را نمي پذيرد. ما اين تيم را به سطح بالايي آورده ايم و نمي خواهيم به سطح پاييني بياوريم.

باشگاه بايد بازيکنان مورد نظر من را جذب کند

اول از همه بايد بگويم که خيلي از بازيکنان ما مثل ابراهيمي پيشنهادات خوبي دريافت کرده اند که باعث افتخار من و کادرفني من است. تنها مسئله اي که مي تواند باعث نگراني من باشد اين است که نتوانيم مسيري که با باشگاه مي خواهيم برويم را نتوانيم برويم. اين مرا کمي نگران مي کند. مثلا وقتي به باشگاه مي گويم اين دو بازيکن را مي خواهم، بايد شرايط جذب آنها فراهم باشد. باشگاه از من خواست که دو بازيکن جديد را بياورم و الان بايد باشگاه اين کار را انجام دهد و باشگاه بايد اين کار را طبيعتا انجام دهد.

بايد در مسير استقلال حرکت کنيم

من اين را از دکتر توفيقي خواندم که گفته ما خواهان گرفتن دو اسم جديد از سرمربي استقلال هستيم. قبل از اينکه او اين حرف را بزند در يک جلسه هم به من اين را گفته بود. الان به دنبال فراهم کردن شرايط جذب اين دو بازيکن هستيم. دو راه مشخص است. يا در راه باشگاه استقلال حرکت کنيم يا در مسير يک باشگاه کوچک و گمنام.

مشکل پاسپورتم حل شد

مشکلي که براي پاسپورت من رخ داد، چيزي بود که همه شما از آن خبر داريد. اين يک نگراني براي من شده بود. الان پاسپورتم را دارم. طبق توافقي که داشتيم، قرار شد باشگاه پيگيري کند تا ما هر وقت شرايط ايجاب کرد، از کشور خارج شويم و يا بتوانيم وارد شويم. ما درباره مسائل ديگر هم با باشگاه صحبت کرديم و اميدوارم که بتوانيم زودتر به نتايج خوبي برسيم. بارها گفته ام استقلال در قلب من جاي دارد. من هميشه سعي کردم که براي تيمم بجنگم و حتي مربي بدنساز آلماني هم طبق توافق من با باشگاه، دستمزدش را از من مي گيرد. همه بازيکنان ما از عملکرد او خوشحالند. همه دوست دارند که فيليپ بماند و همه مي خواهند او بماند. ما بهترين ها را براي استقلال مي خواهيم.

ارسال در: دوشنبه 18 تير ساعت 18:18 (1397/4/18)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن